plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 8×13 – Mělký hrob (The Twist in the Plot)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V lese jsou nalezeny ženské ostatky zahrabané v mělkém hrobě. FBI vedle nich objeví další zakopané ženské tělo. První bylo pietně upraveno. Druhá žena utrpěla rozsáhlá poranění hrudníku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V lese jsou nalezeny ostatky ženy zahrabané v mělkém hrobě. FBI vedle nich objeví další ženské tělo. První bylo pietně upraveno, druhá žena utrpěla rozsáhlá poranění hrudníku a jeden ze zlomených obratlů jí propíchl srdce.

Booth zjistí, že místo měl pronajaté spolek alternativního pohřbívání Zelené odchody. Určeno bylo pro Moniku Craigovou, která měla rakovinu. Vdovec Wes Craig prohlásí, že o hrobě věděli jen přátelé a rodina. Na fotografii zrekonstruovaného obličeje druhé ženy pozná Rachel Knoxovou, průvodkyni smrtí, která Monice pomáhala v posledních dnech života. Rachel byla obchodní partnerkou ředitele spolku Akshaye Mizry. Podle něj podnik prosperoval. Když Rachel zmizela, nehledal ji, protože se často zdržovala u klientů.

FBI vypátrá, že na spolek podal žaloby majitel dvou hřbitovů Mick Warren. Rachel podle něj nedržela slovo. Měla schválený pozemek pro zelené pohřby a on dobrou značku. Dala se však dohromady s Mizrou a měla s ním i poměr. Mizra poměr přizná, tvrdí však, že se dávno rozešli a zůstali dobrými obchodními partnery. Zdůrazní, že Rachel, která byla také učitelkou tantrického sexu, zůstávala s muži pouze tři měsíce. Pak si vždycky našla někoho nového. V institutu odborníci dojdou k závěru, že Monika neměla rakovinu v takovém stadiu, aby na ni zemřela. Byla otrávena metylonem, zakázanou rekreační drogou...

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
Mick Warren
Akshay Mirza
Dr. Wes Craig
Christine Angela Boothová
Christine Angela Boothová
muž na vozíku
Daisy Wicková
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMělký hrob
Původní názevThe Twist in the Plot
Rok natočení2013
Premiéra28. ledna 2013
Česká premiéra31. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry9 250 000 diváků
Autoři profilu epizody