plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 8×12 – Mrtvola na nebesích (The Corpse on the Canopy)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angela a Hodgins spatří po probuzení nad svou postelí zavěšenou lidskou mrtvolu staženou z kůže. V postýlce jejich syna Michaela jsou okvětní lístky původem z Egypta. Hodgins je přesvědčen, že je jim v patách vrah Pelant, který si vyrobil novou identitu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Angela a Jack spatří po probuzení nad postelí zavěšenou mrtvolu staženou z kůže. V postýlce jejich syna Michaela jsou okvětní lístky z Egypta. Jack je přesvědčen, že jim toto hrůzné aranžmá připravil hacker a vrah Christopher Pelant, který nyní vystupuje jako egyptský občan Basam al-Fayet. V institutu zjistí, že vrah mrtvole odstranil dolní čelist a orgány. Ve svalech objeví částečky šrapnelů a na lopatce léze od písečných blech. Muž mohl patřit ke speciálním jednotkám. Stopy po mučení nasvědčují, že zemřel bolestí.

Booth se spojí s Flynnem a zahájí tajné pátrání. V bytě vytipovaného Xaviera Freemanna ze speciálních jednotek však Pelant nastraží zbraně, které používá dodavatelská firma žoldáků Serberus. Její šéf nechce s FBI spolupracovat. Je přesvědčen, že vraha svého muže najdou sami.

Vědecký tým odhalí jisté souvislosti s anatomem 16. století Andrasem Vesaliusem. V jeho díle je zobrazeno tělo, které stáhl z kůže a odstranil z něj orgány a dolní čelist. Technikům se podaří na serveru žoldácké firmy dohledat, že Pelant je v budově a něco chystá. Nechal si čip zavražděného, takže jsou mu všechny dveře otevřené. FBI obklíčí budovu, Pelant to však zjistí a dá se na útěk. Booth s Flynnem ho pronásledují...

Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Caroline Julianová
Vedlejší postavy
Tom Molnor
Christine Angela Boothová
Christine Angela Boothová
úředník
Serberus Tech
zvláštní agent FBI Hayes Flynn
Christopher Pelant
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMrtvola na nebesích
Původní názevThe Corpse on the Canopy
Rok natočení2013
Premiéra21. ledna 2013
Česká premiéra24. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry8 530 000 diváků
Autoři profilu epizody