plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 8×18 – Mrtvola v sudu (The Survivor in the Soap)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

FBI objeví na úložišti nebezpečného odpadu sud a v něm lidské ostatky. Pokrývá je mýdlo, které vzniklo přidáním chemikálie. Forenzní tým dojde k závěru, že jde o černocha, který vyrůstal v Africe.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

FBI objeví na úložišti nebezpečného odpadu sud a v něm lidské ostatky. Pokrývá je mýdlo, které vzniklo přidáním chemikálie. Forenzní tým dojde k závěru, že jde o černocha, který vyrůstal v Africe.

Mezi pohřešovanými je i Symchey Conteh, jehož zmizení nahlásil jakýsi Alwin James. Podle doprovodných zvuků James telefonoval z benzínové pumpy. V Symcheyově bytě se nenajde nic z Afriky. Symchey dostal v USA azyl a občanství a chtěl začít nový život. Správce domu potvrdí, že šlo o slušného mladíka ze Sierry Leone.

Forenzní specialisté najdou na jeho těle řadu fraktur. Symchey byl dětským vojákem během občanské války. Na klíční kosti se najdou rýhy, které by mohly být od probodnutí bajonetem. FBI zjistí, že Symchey měl řadu prací na částečný úvazek, ale pravidelně dostával platby od Wilforda Hamiltona, právníka specializovaného na uprchlíky. Hamilton si ho najal, aby pomáhal dalším uprchlíkům.

Symchey měl kamaráda Brimu Chalobaha, který byl deportován zpátky do Sierra Leone, ale ilegálně se vrátil a začal jezdit taxíkem. To on volal na policii. Brima nemohl Symcheye zabít, protože mu povstalci usekli část paže. Symchey jako vyučený kuchař měl připravit africké jídlo na výstavě fotografií z občanské války v Sierra Leone. Na jedné fotografii je on sám se zbraní v ruce. Brima však najde jinou fotografii, na níž je generál Joseph Mbarga, který zverboval tisíce dětských vojáků a je hledaný kvůli válečným zločinům.

Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
technik FBI
Kimberly Singer
Wilford Hamilton
Brima Chalobah
Alex Radziwill
Christine Angela Boothová
Christine Angela Boothová
Arastoo Vaziri
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMrtvola v sudu
Původní názevThe Survivor in the Soap
Rok natočení2013
Premiéra4. března 2013
Česká premiéra4. února 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry8 410 000 diváků
Autoři profilu epizody