plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 6×20 – Pinocchio v truhlíku (The Pinocchio in the Planter)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V jednom z květináčů na nedávno zrekonstruovaném dětském hřišti jsou nalezeny pozůstatky muže. Agent Booth a Dr. Brennanová navštíví bývalého zaměstnavatele a partnera oběti a zjistí, že byl členem radikální komunity, která má velmi specifický přístup k upřímnosti. Členové hovořili pravdu za každých okolností. Při řešení případu si to s upřímností vyzkoušejí i členové vyšetřovacího týmu, ale každý brzy zjistí, že pravdomluvnost ne vždy pomáhá udržovat dobré vztahy.

Angela s Hodginsem si mezitím čím dál více uvědomují zdravotní rizika, kterým čelí jejich budoucí dítě.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V betonovém květinovém truhlíku nového komunitního centra jsou objeveny zahrabané ostatky majitele reklamní agentury Rosse Dixona. Na jeho kostech se najdou stopy titanu – byl zabit úderem nějakého titanového nástroje. Booth vypátrá, že Dixon měl velké zakázky a dříve pracoval pro známou reklamní firmu Francuzzi and Chase. V institutu zjistí, že měl před časem zlomený nos. Majitelka firmy Nicole Francuzzi přizná, že se s Dixonem pohádala a nos mu zlomila. Dixon na ni podal žalobu, ale ona kontrovala žalobou za protiprávní zasahování do běhu její firmy. Francuzzi řekne Boothovi, že Dixon poškozoval její podnikání. Asi před rokem se prý náhle změnil a začal všem říkat do očí, co si myslel. Vstoupil dokonce do skupiny, která si vytkla jako cíl radikální upřímnost a která se schází v komunitním centru, kde bylo Dixonovo tělo nalezeno.

V centru jsou prolézačky natřené titanovou barvou, které před Dixonovou smrtí nebyly ještě smontované. Kůstka a Booth se ve skupině setkají s právním zástupcem Burtem Iversonem, který jim doporučí Tobyho Holcombea v klaunském převleku. Holcombe přizná, že se s Dixonem sešel večer před vraždou. Pozval pár lidí k sobě a dívali se prý na zápas, poté prý Dixon odešel na večeři. Podle obsahu jeho žaludku a střev určí vědci v institutu, že večeřel pizzu s lanýži, jakou tu připravuje jen jedna restaurace. V pizzerii se vyšetřovatelé dozvědí, že se tam Dixon pohádal s číšníkem Jonathanem Hinklem. Jonathan je Dixonův syn. Řekne Boothovi, že se mu otec chtěl omluvit za to, že rodinu opustil. Jonathan pak za ním jel domů. Před Dixonovým domem prý parkoval nabouraný kabriolet a nějaká žena se s ním dohadovala...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Hodgins: Můžu k tobě být upřímný?
Wendell: Jo. Do toho.
Hodgins: Fajn, když jsi chodil s Angelou, plánoval jsem tvoji vraždu do nejmenenších detailů.
Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
dívka v komunitním centru
Ross Dixon
žena v ručníku
Tweenage Kid
Honest Woman
Jonah Hinkle
Nicole Francuzzi
Toby Holcomb
Burt Iverson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPinocchio v truhlíku
Původní názevThe Pinocchio in the Planter
Rok natočení2011
Premiéra28. dubna 2011
Česká premiéra11. září 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Sledovanost premiéry9 700 000 diváků
Autoři profilu epizody