plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 7×12 – Smrt v záři reflektorů (The Suit on the Set)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kůstka s Boothem se jedou podívat na natáčení filmu, který vzniká podle jejího scénáře. Místo rekvizity se však na place objeví skutečná mrtvola.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Režisér Jocco Kent točí v Holywoodu film Kost jako důkaz na náměty Kůstčiny knihy. Kůstka odjede s Boothem na natáčení. Zlobí ji ale vědecké nepřesnosti v přepracovaném scénáři. Odborným poradcem filmařů je doktor Douglas Filmore, který s oběma spolupracoval na jednom případu. Režisér vyžaduje do další scény z laboratoře novou mrtvolu jako rekvizitu. Na place se však objeví skutečná mrtvola muže, na jehož pažích a trupu jsou poškozeny kosti. Muž má proraženou lebku, na níž jsou stopy mosaze. Na botách mrtvoly je listí z vavřínu a v kostech rukou kousky skla. Muž byl sražen silou a při pádu narazil na nějaký výčnělek.

Oběť identifikují jako šéfa studia Hansona Stevense. Kůstka s Boothem se rozhodnou, že případ na místě vyřeší s pomocí Filmora a telekonference s týmem ve Washingtonu. Představitel Bootha, herec Blaine, prohlásí, že Hansona nikdo neměl rád. Zástupkyně produkce Mandy Ohová řekne Boothovi, že Hanson pravidelně mizel ze studia se svými milenkami, které vyhledával mezi herečkami. Večer, kdy byl Hanson zavražděn, mu volal scenárista Liam Toynen. Chtěl se s ním sejít, ale Hanson prý k němu do bungalovu nedorazil.

Kůstka najde před jeho bungalovem mosaznou hlavici ostřikovače se stopami krve. Liam podotkne, že slyšel večer zvenčí nějaký křik, ale nevšímal si toho. Podle stop Hansona srazilo auto s malou roztečí kol a on spadl na hlavici a rozrazil si hlavu...

V kostech Hansonovy ruky není sklo, ale materiál, který se používá na obrazovku smartphonů. Měl dva mobily a z toho druhého poslal ten večer zprávu představitelce Kůstky, herečce Cherii, že se jí již nemůže dočkat. Z druhého mobilu se zachovalo video, které si Hanson natočil. Cherie na něm líbá režiséra Jocca Kenta. Hanson ji špehoval až k jejímu přívěsu...

Narážky na další seriályvložit další narážku

Simpsonovi

Booth se chce vyfotit u keře střiženého do tvaru Barta. Jedna budova ve studiu je pomalovaná postavami ze Simpsonových.
Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
Jocco Kent
Dr. Don Yagher / Barry Scott
Dr. Douglas Filmore
pomocný režisér
Nick Samuel
Fernando Para
Valerie Rogers
Mike Grassley
zvláštní agent Andy Lister / Blaine Conway
Dr. Kathy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSmrt v záři reflektorů
Původní názevThe Suit on the Set
Rok natočení2012
Premiéra7. května 2012
Česká premiéra15. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry7 020 000 diváků
Autoři profilu epizody