plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 8×05 – Systém v chaosu (The Method in the Madness)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V kontejneru na odpadky naleznou popeláři mrtvolu ženy. Angela zrekonstruuje její poškozený obličej. Obětí je majitelka firmy na jablečné pyré.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V kontejneru na odpadky najdou popeláři mrtvolu ženy. Všechny tkáně a vnitřnosti – včetně tváře – byly oběti ještě zaživa odseknuté ostrým předmětem, pravděpodobně řeznickou sekerou. Angela zrekonstruuje z ostatků obličej. Obětí je Jessica Parsonová, která s Brooke Guminskou vedla firmu na výrobu jablečného pyré v biokvalitě. Jejich obchod s výrobnou sídlí v ulici, kde své živnosti provozuje řemeslnická komunita.

Brooke sdělí Boothovi a Kůstce, že Jessiku obtěžoval místní řezník Adam Borchardt. Také se zmíní, že Jessica chodila na pravidelné kontroly na kliniku, měla lupus. Řezník Adam FBI zdůrazní, že Jessice, která měla hluboko do kapsy, jen pomáhal. Nosil jí maso. Kvůli tomu, že za ní chodil, mu prý vyhrožoval nějaký statný muž.

V pytli, v němž byla mrtvola uložena, se najdou útržky dvaceti stodolarových bankovek jdoucích v sérii za sebou. Booth také zjistí, že Jessica lupus neměla, jen opakovaně chodila na krevní testy. Její lékař Cole Reese prozradí, že se nechávala kontrolovat kvůli možnosti nákazy pohlavními chorobami. Přivydělávala si jako prostitutka, aby udržela firmu. Forenzní tým zjistí, že před smrtí pila tradiční anglický gin z minipalírny doktora Reese. Podniká, v nemocnici pracuje zadarmo. Před časem byl obviněn z kuplířství. FBI ho zastihne v bytě s nožem v ruce proti spoutané ženě...

Hudba v epizoděvložit další píseň

20th Century boy (T.Rex)

Brennanová a Sweets tančí.
Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
Adam Borchardt
Willis McCullum
Dr. Cole Reese
Brooke Guminski
mladá žena
Christine Angela Boothová
Christine Angela Boothová
Colin Fisher
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSystém v chaosu
Původní názevThe Method in the Madness
Rok natočení2012
Premiéra5. listopadu 2012
Česká premiéra5. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry7 300 000 diváků
Autoři profilu epizody