plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 8×19 – Zanechte všech nadějí (The Doom in the Gloom)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Při požáru v opuštěné chatě uhoří bývalá seržantka amerického námořnictva. Z armády byla propuštěna kvůli rvačce s kolegyní. Ta tvrdí, že seržantka před časem začala hovořit o konci světa a brala to vážně.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Při požáru v opuštěné chatě uhoří Deanna Barbieri, bývalá seržantka amerického námořnictva. Forenzní tým najde dvě kulky spojené drátem a v hrudníku stopy po výbušnině. Deanna měla syfilis a v těle jsou stopy po sedativech. Plamen střely způsobil v chatě požár.

Deanna byla z vojska propuštěna kvůli rvačce s kolegyní Carlene Blayneyovou, která také musela opustit armádní řady. Carlene tvrdí, že Deanna byla její kamarádka. Před časem však začala hovořit o konci světa a brala to příliš vážně. S Carlene se nepohodly a popraly se.

V institutu objeví na Deanniných ostatcích stopy po zranění nohy. Způsobila je koule z olova, napodobenina z občanské války. Končetina byla odborně ošetřena. Olovo ze sběrných dvorů kupoval doktor Fred Dumaski. Před časem zanechal praxe a vystupoval jako doktor Apokalypsa. Se svou komunitou věřil v konec světa a chystal se na jeho přežití. Ve stejné oblasti, kde stála i Deannina chata, koupil v pustině pozemek a nechal na něm vybudovat podzemní bunkr. FBI provede razii a objeví v něm kromě domácích zvířat i Dumaskiho s manželkou Dolores a další osoby. Mezi nimi i strojního inženýra Mila Millse. Dumaski vypoví, že se s Deannou seznámil na internetu. Ke zranění koulí, které ošetřil, došlo při nácviku nabíjení děla. Dumaski má také syfilis a přizná, že měl s Deannou poměr. Považoval to za nový způsob života po konci světa. Dolores o tom prý věděla...

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Freight Train (Sara Jackson-Holman)

Když Angela ukazuje kamarádce oběti její milostný dopis.
Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
Carlene Blayney
Christine Angela Boothová
Christine Angela Boothová
FBI SWAT Guy
Chrissie
Milo Mills
Delores Dumaski
Dr. Fred Dumaski
Daisy Wicková
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZanechte všech nadějí
Původní názevThe Doom in the Gloom
Rok natočení2013
Premiéra18. března 2013
Česká premiéra11. února 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry7 580 000 diváků
Autoři profilu epizody