plakát seriálu

Scarlet Heart: Ryeo

(Bobogyungsim: Ryeo)

Názory uživatelů

Trocha korejské historie nikoho nezabije

Nebudu se rozepisovat, protože na takovou snůšku superlativů není nikdo zvědavý. Takže stručně. Scénář propracovaný do detailů. Držení se (v rámci možností) skutečné historie. Konec, který jsem tak trochu čekala a zároveň úplně jiný a pro mě naprosto dokonalý. Výborné obsazení. Ten, kdo mi měl lézt na nervy, mi na ně lezl, i když ho mám opravdu ráda. IU, která je roli od role lepší a lepší. A Joon-gi. Ten Joon-gi, který hrál jako o život a byl prostě a jednoduše dokonalý. Čistá srdeční záležitost.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dalui Yeonin - Bobogyungsim Ryeo

Na Scarlet Heart jsem se odhodlával podívat už od října minulého roku. Seriál ale vyvolal takové ohlasy, že jsem radši pokaždé hodil zpátečku. Rád k příběhu přistupuji nezaujat a bez jakýchkoliv očekávání, která mohou sledování jen a pouze pokazit. Příliš pochvalné recenze mě spíš odrazují ;) Nakonec jsem ale na youtubu narazil na OST k seriálu a bylo vymalováno.
A že bylo na co koukat! Úchvatné scenérie, krásné kostýmy, již zmiňovaný soundtrack a samozřejmě herecké výkony. Nadšení seriálem je lehce pochopitelné. Jenže já se budu držet nohama na zemi. Tragika v příbězích není zrovna mým šálkem kávy. Snesu jen určité množství. A Scarlet Heart mi ji na můj vkus naservírovalo až moc. Jak příběh přecházel na vážnější notu, tak jsem se začal trochu cukat a sledování již nebylo tak plynulé jako na začátku. Když pak dozněla závěrečná hudba, tak jsem se nemohl ubránit myšlence, že bych snesl jiný konec – 70%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

srdce romantika pláče

Historické filmy bývají smutné a plné krve prolití, ale tohle tomu dává nový level. Po dokoukání posledního dílu bude chtít tiše plakat v koutě. Většinou moc nehodnotím výkony herců, jak dobré byli, ale Lee Joon Gi, to byl výkon hodný oskara, on Vám prostě všechny ty emoce předává, když zuří, tak se ho bojíte, když se usměje, tak vám to zahřeje srdce, když pláče, trhá vám to srdce. Celková průprava byla výborná, ale to nejvíc strhující byl prostě jeho výkon a myslím, že kdyby Wang So hrál někdo jiný, nebylo by to ono.
Hudební průprava taky dobrá, písničky se opakovali, ale ne tak, že by vám to lezlo na nervy.
Na tohle nikdy nezapomenu

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé