plakát seriálu

Scream Queens

(Scream Queens)

Epizoda 1×07 – Beware of Young Girls
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Děkanka Munsch je nucena čelit svojí sokyni - nové přítelkyni jejího bývalého muže. V Kappě mezitím probíhá pohřeb Chanel #2, ostatní Chanelky se rozhodnou použít spiritistickou tabulku, protože chtějí od #2 získat informace o tom, kdo jí zabil. Grace s Petem mezitím dál pátrají po vrahovi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Chanel je pověřená pořádáním pohřbu Chanel #2, z čehož není zrovna nadšená, protože byla podle ní #2 mrcha, která jí bodla do zad. Při proslovu na ní prozradí pár nepěkných tajemství.
Ostatní Chanelky dostanou nápad. Chtějí kontaktovat Chanel #2 přes spiritistickou tabulku. K překvapení všech se ukazatel na tabulce opravdu začne hýbat. Dívky nejdřív pokládají zkušební otázky, aby se ujistily, že mluví skutečně s #2. Zatím co se dohadují na další otázce, Chanel #2 jim přes tabulku řekne, že Chad podvádí. Chanel je rozzuřená, protože Chad jí slíbil, že podvádět nebude.

Naběhne tak k němu do pokoje, kde ho najde v posteli s kozou. Rozchází se s ním, ale Chad jí to chce vysvětlit. Má alergii na mléčné výrobky a jediné mléko, které může pít je od kozy, když jí hladí na bříšku tak se pak nechá podojit. Chanel mu to tak odkývne a rozchod se nekoná.

Gigi vaří večeři, když jí zvoní telefon, ta ho zvedne a začne se s osobou na druhém konci dohadovat. Očividně se jedná o Rudého ďábla. Gigi je naštvaná, že musí dělat všechnu práci a on se není schopný o nic postarat. Chce aby šel pár lidí zabít a pak zavěsí.
Později tráví čas s Grace v nákupním středisku. Grace se jí snaží pomoc s novým oblečením, aby se jejímu tátovi líbila. Gigi se náhodou zmíní o dívce se jménem Feather, která byla vykopnutá před pár lety z KKT a měla nějaké problémy s děkankou.

Grace s Petem tak Feather najdou a snaží se z ní dostat co se stalo. Feather jim řekne, že se zamilovala do manžela děkanky Munsch a když jí řekli, že chce rozvod, nevzala to dobře. Začala Feather pronásledovat a ta byla nucená odejít ze školy. Po rozvodu se přece jen k bývalému manželovi děkanky nastěhovala a žijí spolu doteď.
Grace s Petem se ptají, jestli si myslí, že by byla děkanka schopná někoho zabít, Feather jim to odsouhlasí, spolu s tím, že o tom můžou napsat článek.
Když se pak Feather vrátí domů, najde na zemi krev, vytvarovanou do šipky. Šipka vede nahoru, jak dívka postupuje po schodech, nachází na dveřích a na stěnách přibitých pár končetin. Hlavu svého milého pak najde plavat v akváriu.

Policie za vraždu zatkne děkanku Munsch, zároveň jí obviní ze všech ostatních vražd na kampuse a strčí do blázince. Pete s Grace oslavují, že vyřešili vraždy a že teď můžou konečně být spolu. Jenže Grace dostává telefonát od děkanky, chce s nimi mluvit.
Druhý den tak jdou do blázince. Děkanka chce, aby jí vyštrachali nějakou špínu na Feather a ona jim za odměnu řekne o tom dítěti z vany. Když Grace s Petem odcházejí, tak děkanka ječí na sestru, že přece říkala, že sendviče s bologne nemůže.
Pete s Grace se tedy vloupají k policii a ukradnou jim evidenci, aby se mohli na zločin podívat. Na scéně se najde nakousaný sendvič s bologne, který nikdo dál neprošetřoval. Oba dva se tak vloupají do domu zavražděného, vezmou tam kartáček Feather a nechají na něm udělat test DNA. Schoduje se s tím nakousaným sendvičem. Předají to tak policii, která jim děkuje za pomoc. Zatímco děkanka je propuštěná, Feather je místo ní zatčená a jde do blázince za vraždu.

Chanelky znovu kontaktují Chanel #2 a ptají se, kdo je vrah. Ona jim řekne, že je to Chanel. Dívky tedy začnou spřádat vraždu Chanel. Ta si mezitím poklidně spí. Zdá se jí sen, ve kterém jí navštíví Chanel #2, aby se omluvila. Peklo prý není žádná sranda a ona by ráda do nebe, takže musí věci s Chanel napravit. Chanel je rozčílená a ptá se, proč jí řekla, že Chad podvádí a že všechny zabila. #2 se asi zrovna nudila, zároveň jí ale varuje před ostatníma Chanelkama.
Chanel je tak konfrontuje a řekne, že ona přece nikoho nezabila a že jim odpustí, že se jí snažily zabít, protože se společně musí postarat o Zayday s Grace, které jsou za ty vraždy určitě zodpovědné. Všechno to totiž začalo, když se nastěhovaly. Ostatní Chanelky s jejím plánem souhlasí.

Děkanka Munsch mezitím tančí doma a má radost, jak to na Feather hezky narafičila. Svého bývalého manžela přece jen zabila ona. Věděla, že když na kampusu řádí vrah, tak další vražda bude připsaná tomu vrahovi, nikdo nebude pátrat po někom dalším. Věděla, že Feather zbožňuje bologne, tak si udělala sendvič, který ukousla umělýma zubama a otřela tam kartáček Feather. Grace s Petem pak za ní nevědomky udělali zbytek.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Beware of Young Girls (Dory Previn)

Závěrečná scéna. Chanelky stojí na schodišti.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Chanel: Proto mě potřebujete. Ani nejste schopné zabít jednu ubohou spoluprezidentku. A novinka, zelenáči. Jed na krysy funguje, protože hlodavci nemají dávicí reflex. Kdybyste ho daly člověku, hned by ho vyzvracel, takže nejen že bych přežila, ale váš pokus by mě udělal ještě hubenější.
Chanel #2: I přes to, cos slyšela, peklo je děsný, není to sranda. Ano, jsou tam tobogány, ale jsou plné žiletek a spadneš přímo do bazénu vařící moči. A taky, žádní dinosauři.
Chanel: Nejsou tam dinosauři?
Chanel #2: Ne, hned jak jsem se tam dostala, ptala jsem se, kde jsou dinosauři. A oni mi řekli, že se tam vloupal Ježíš a ukradl je.
(Chanel promlouvá na pohřbu Chanel #2.)
Chanel: Tahle hloupá mrtvá děvka také používala svých lstí, aby svedla mého kluka a vypsala se s ním. Takže doufám, že chápete, co se vám stane, když spíte s mým klukem. Umřete! Tak si užij to, že seš mrtvá, Číslo dvě. Bylas pitomá, malá coura a doufám, že se zrovna škvaříš v pekle. Amen.
Hlavní postavy
Cathy Munsch
Chanel Oberlin
Chanel #3
Zayday Williams
Hester Ulrich
Pete Martínez
Chad Radwell
Grace Gardner
Wes Gardner
Gigi Caldwell
Vedlejší postavy
Detective Chisolm
Mr. Munsch
Chanel's Classmate
Jennifer
Chanel #2 / Ms. Herfmann
Kappa Sorority Sister
2013 Kappa
Frat Guy
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBeware of Young Girls (neoficiální název)
Původní názevBeware of Young Girls
Rok natočení2015
Premiéra3. listopadu 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 440 000 diváků (1,00 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody