plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×05 – Barva Boha (The Color of God)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Rasisté vypálili kostel Ericova přítele ze studií, pastora Morgana Hamiltona. Z budovy nezbylo vůbec nic. Pastor s manželkou Patricií a čtyřmi dětmi raději přespal v hotelu, protože se obává možného útoku na svou rodinu...

Reverend Eric pozve všechny nejprve na mši do svého kostela a pak také k sobě domů. Je rozhodnuto, že on s Morganem se vrátí do Hamiltonova domu, zatímco manželka a děti zůstanou nějakou dobu u reverenda. Je to pět osob navíc a ne všechny děti si hned padnou do oka, jen ty nejmenší se spřátelí bez nesnází. Keisha Hamiltonová, která by se věkem hodila spíš k Mary, se skamarádí s Lucy… Mary trochu trucuje, protože v pokoji je pořád hluk, zatímco ona by se potřebovala učit… Simon se ve škole zastane svého barevného kamaráda, synka pastora Hamiltona, kterého další malý chlapec uráží. Simon chlapce srazí na zem, a je proto ze školy vyloučen...

Druhý den čeká reverenda Erica kázání, ten ale nabídne Morganovi, aby kázal v jeho kostele místo něj. Zdá se tak, že si nebude muset kázání připravovat a budou mít s Annie večer jen pro sebe. Pastor Hamilton se ale rozhodne ukázat, že ani vypálení kostela ho nezastrašilo a neodvedlo od jeho povinností. Chce uspořádat bohoslužbu pod širým nebem, přímo na spáleništi, kde stával kostel...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jednoho rána u Camdenů si Eric s Annie vychutnávají lívance k snídani. Matt se pokouší přesvědčit Mary, že když posolí máslo, tak se máslo rozehřeje. Když Mary položí ruku nad máslo, Matt bouchne do její ruky, aby skončila v másle a utíká. Mary nechce být jedinou napálenou a tak trik zopakuje na Lucy.

Mezitím Simon a Ruthie jí svou snídani v obýváku. Sledují ranní kreslené pohádky v televizi, ale Simon začne programy přepínat. Když si Ruthie ztěžuje, Simon zastaví na programu se zprávami. Reportér stojí před spáleništěm kostela a mluví s Morganem Hamiltonem, Ericovým přítelem. Simon běží pro tátu, který se okamžitě strachuje.

Na svém nedělním kázání Eric vítá Morgana a jeho sbor. Doufá, že jeho kostel pomůže kongregaci dokud nebude druhý kostel opraven a nebude po incidentu. Eric vyjádří svůj hněv na lidi, kteří tohle mohli udělat. Poté ke kazatelně Morgan a poděkuje Ericovo za pomoc a porozumnění. Všem řekne, ať násílí nesplácí násilí.
Po kázání se obě rodiny přesunou ke Camdenovým, kde je všem trochu nepříjemně. Po několika pokusech začít konverzaci nechají Camdenovy děti Hamiltnovi samotné v obývacím pokoji. Zdá se, že jediní, kteří spolu vycházejí, jsou nejmladší děti. Simon se zeptá Nigela, proč si myslí, že někdo kostel zapálil a Nigel mu odpoví, protože to byli špatní lidé.

Čtyři rodiče připravují večeři v kuchyni - Eric má pocit, že by měl něco udělat aby pomohl. Pobízí Annie a Patricii, aby se šly projít. Chce si promluvit s Morganem o tom, co se stalo. Morgan řekne Ericovi, že žhář nechal vzkaz, že se vrátí a tak se Eric s Morganem dohodnou, že zůstanou u Hamiltonů, zatímco zbytek jeho rodiny zůstane v domě Camdenů.

V obýváku se Alicia pokouší říct Lucy, ať se tak přehnaně neomlouvá, a když má na někoho vztek, ať mu to řekne. Lucy pak zkouší na Simona trik s máslem a Simon okamžitě naletí. Mary a John jsou před domem a hrají basket. Když přijde Matt, řekne Johnovi, aby si vztek vybíjel na někom jiném než na jejich rodině.
Obě rodiny se sejdou u nedělní večeře a řeknou dětem o novém uspořádání bydlení. John je touto situací trochu naštvaný. Před jídlem Nigel požádá, jestli smí říct motlitbu. Požádá Boha, aby zastavil požáry.

Ráno v domě Hamiltonů Eric nachystal snídani, a pak mu Morgan, řekne, že je nejhorší kuchař, kterého kdy viděl, ale je nejlepším přítelem kterého kdy měl. Pak se baví o požáru a rodinách.

Další ráno Lucy vyjde z domu s podivně upravenými vlasy, čímž všechny šokuje. Hamiltonovi se vměstnají na přední sedadlo, protože odmítají sedět na zadním. Lucy je na sebe pyšná, že ví o Rose Parkerové.
Na školním dvoře si Simon s Nigelem hrají na válku. Nějaký chlapec srazí Nigelova vojáčka a tvrdí, že je mrtvý. Přiběhne Simon a znovu ho oživí. Chlapci se to nelíbí a začne klukům nadávat. Simon ho za to praští. Matt, John, Mary a Lucy přijedou chlapce vyzvednout, ale obtěžuje je strážník.

Přestože Simon použil násilí, jsou na něho Eric a Annie pyšní, že přítele bránil.

Matt a John se baví o strážníkovi. Matt mu řekne, že to není barva jeho pleti, co děsí lidi, je to jeho povaha.

Annie s Patricií chystají večeři a baví se o manželích. U večeře John prosí, jestli je ještě nějaké máslo. Přinese ho Ruth, vyzkouší trik se solí a John se poprvé usměje. Morgan oznámí, že už mají nainstalované bezpečnostní zařízení a tak se mohou do domu vrátit. Ještě předtím si jdou rodiče zahrát twister. John se tomu diví, ale Matt mu tvrdí: Rodiče, nemůžeš žít s nimi, ale ani bez nich.

Mary se cítí ohrožená Alicií, která uhranula Lucy. Alicia jí řekne že to má s malou sestrou podobné a situace se uklidní.

Morgan řekne Ericovi, že by rád měl kázání na místě spáleného kostela, aby tak započal proces uklidňování situace. V neděli se tam sejde spousta lidí. Zpívá sbor a Morgan zahajuje kázání motlitbou, kterou říkal Nigel: Bože, prosím zastav požáry.

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
Morgan Hamilton
Patricia Hamilton
John Hamilton
Keesha Hamilton
Nigel Hamilton
Lynn Hamiltonová
pan Roberts
moderátor zpráv
paní Moselyová
bezpečnostní strážce
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevBarva Boha
Původní názevThe Color of God
Rok natočení1996
Premiéra14. října 1996
Česká premiéra2. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody