plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×06 – Halloween
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Annie se pokouší získat kostým pro Ruthii. Lucy se blíže seznámí s místním "monstrem" a Erica pronásledují dětské vzpomínky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Camdenovi děti jsou shromážděni v tmavé místnosti v patře, osvětlenou jen jedinou baterkou, kterou drží Matt. Ten vypráví příběh o monstru Mikovi, o kterém kolují zvěsti, že se potuluje v noci po městě, obzvlášť za nocí jako je tato. Když vypráví příběh o skřípajícím schodišti, Eric otevře dveře a vyděsí děti k smrti. Annie uslyší křik a diví se, že ji nikdo nepozval. Eric se chce taky přidat, ale Simon říká, že Halloween nemá rád.
Další den ráno se Mary sprchuje. Když se Ruthie vkrade do koupelny a spláchne toaletu. Mary začne řvát a podívá se, kdo je viníkem. O pár sekund později si Simon přijde vyčistit zuby a hned po něm Matt, který použije Maryin deodorant, za což se na něho Mary naštve ještě víc a vyžene všechny z koupelny.
Ruthii si v kuchyni kreslí dýni, kterou by chtěla vyřezat do soutěže na karnevalu. Simon prosí Annie aby to Ruth nedovolila, protože je příliš malá, a tak nad ním nemá šanci, protože tguto soutěž vyhrál v posledních dvou letech. Když se pak Ruthie zeptá, za co půjde, Annie řekne, že může jít za co bude chtít.
Když do kuchyně přijde Eric, Annie mu řekne, že do města přijel někdo z Ericova rodného města. Když zmíní jméno Henry Bernard, Ericovi vypadne šálek z ruk a rozbije se.
Mezitím má Annie plné ruce práce s výrobou kostýmu dinosaura pro Ruthii. Když Ruthie požádá, jestli by nemohli jít nějaký koupit do obchodu, je trochu zklamaná.
Mary řekne Mattovi, že Roxana, dívka, kterou chtěl někam pozvat, se rozešla s přítelem. Když se pak Matt s Roxanou baví, zeptá se jí na kostým. Roxana chce jít za dvojici Cyrana a Roxannu. Matt, který neví, co to znamená souhlasí.
Lucy a její přítel Jimmy Moon potkají ve škole 2 kamarády, kteří chtějí po škole jít k "mutantu" Mikovi. Když po škole k Mikovu domu, Lucy se vplíží do zahrady a vezme nádhernou dýni. V tu chvíli se Mike objeví a Lucy s ukradenou dýní utíká.
Annie, která chce Ruthii vyhovět ji vezme do obchodu s kostýmy. Když Ruth nenajde žádný, který by si chtěla vzít, rozhodne se, že si přece jen vezme dinosaura, kterého vyrobila Annie.
Později odpoledne je Simon zklamaný dýněmi, které mamka přivezla. Když si Lucy přiveze jednu nádhernou, je Simon šťastný a chce vědět, kde ji sehnala případně ji odkoupit.
Annie Lucy donutí, aby šla dýni vrátit a omluvit se. Lucy ví, že je to správná věc a chce nechat dýni u Mikových dveří. Když odchází Mike otevře dveře a oba se polekají. Po několika minutách Lucy zjistí, že má sice znetvořenou tvář, ale krásnou duši.
Mary hledá Simonovi pláštěnku v krabici starých Halloweenských věcí a najde starou čapku Davy Crocketta na spodku Ericovi krabice. Ten si čepici vezme a v noci se mu zdá příběh čapky a to, jak ho stála přátelství Henryho Bewrnarda.
Když Matt uvidí kostým, který si podle Roxanny měl vzít, spolu s dlouhým nosem, rozhodne se, že půjde za tuláka. Když Roxana nesouhlasí, Matt si uvědomí, že se Roxana příliš zajímá sama sebou, než aby měla ráda někoho jiného.
Když Ruth odmítá kostým dinosaura, Annie se ptá Mary, jestli neví o někom, kdo by jí hlídal. Mary tím není nadšená, protože sama nechce nikam jít a chce mít dům jen pro sebe. A tak Se s Ruth zavře v koupelně a po několika Minutách Ruthie vyleze s mopem na hlavě a namalovaným obličejem - jde za Happy.
Spolu se svou čepicí se Eric rozhodne navštívit dům Henryho Brenarda. Ten Erica nepozná, ale později si vzpomene na čepici a její příběh. Řekne Ericovi, že tu čepici chtěl pro něho a pozve ho na šálek kávy.
Na kostelním halloweenovém karnevalu je Simon velmi nervózní. Lucy přivede Mike, schovaného za kostýmem. Když Lucy vyhraje soutěž ve vyřezávání dýní, řekne všem, že dyýni vyřezal Mike. Ten si sundá masku a nervózně všem poděkuje. Simon pak potřese rukou pravému mistru.

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
dítě v halloweenském převleku
mladý Eric
Henry Bernard
paní Warnerová
Mike 'Mutant' Mitchell
mladý Henry / Zack
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevHalloween
Původní názevHalloween
Rok natočení1996
Premiéra28. října 1996
Česká premiéra3. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody