plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×04 – Jeden pohřeb a svatba (No Funerals and a Wedding)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Koná se babiččin pohřeb. K velkému údivu reverendovy rodiny dědeček okamžitě po obřadu na hřbitově nasedá do taxíku a prohlašuje, že se musí nutně vrátit do Phoenixu. Annie ho sice přemlouvá, aby několik dní zůstal, ale starý pán je neoblomný...

V reverendově domě se sejde mnoho lidí, kteří chtějí rodině vyjádřit svou soustrast. Simon by moc rád věděl, kde přesně se nachází nebe, kam babička odešla, a Lucy se nemůže smířit s tím, že život pokračuje i bez milované babičky. Právě uprostřed hostiny se u Renée ozvou první porodní bolesti a Matt s ní jede do nemocnice...

Za reverendem přichází jeden ze smutečních hostů, mladá Susan, která měla nedávno svatbu se Stevenem, který je v domě také přítomen. Přestože se na první pohled zdá, že tvoří šťastný pár, není tomu tak. Susan je přesvědčená, že její manžel má milenku. Když reverend později hovoří se Stevenem, vyjde najevo překvapivá skutečnost...

Mary a Jeff se dohodnou, že bude lepší, když vztah mezi nimi prozatím zůstane v čistě přátelských mezích...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Po pohřbu matky Annie jí přátelé vyjadřují upřímnou soustrast a říkají jí, jaká to byla skvělá žena. Všichni se chystají na pohřební hostinu, ale otec Annie si objednává taxíka a chce letět zpět do Arizony. Mezitím unavení Simon a Ruth usínají v autě.
Simon a Ruth se probudí v autě a diví se, kde je dědeček. Eric řekne že odešel a Simon si myslí, že umřel taky. Annie je však na otce naštvaná že myslí jen na sebe a ji nechává samotnou.

U domu už čeká spousta lidí, kteří přišli vyjádřit soustrast. Spousta z nich se ptá na jejího otce a Annie musí vysvětlovat, že je zpět ve Phoenixu.
Lucy a Mary připravují nějaké občerstvení, když zazvoní telefon. Volá Jeff, ale Mary poprosí Lucy, aby řekla, že tam není. Chce ho jen jako přítele a tak se s ním chce rozejít. Matt si ale myslí, že je to jen kvůli smrti babičky.

Simon se začíná vyptávat, kam babička odešla? Annie mu vypráví o nebi ale Simon chce specifičtější odpověď. Eric mu vysvětluje, že jde spíš o duchovní místo, než o konkrétní plochu. Simon vidí plačící ženu a Eric ji jde utěšit. Ona ale nepláče kvůli smrti. Pláče proto, že má pocit, že před ní manžel něco skrývá.

Do domu přichází Jeff a děvčata ho pozorují. Mary totiž slíbila Mattovi, že se s ním rozejde až další den. Matt se snaží Jeffa předělat, tak, aby s ním Mary chtěla zůstat.

V pracovně na Erika čeká Stevie, manžel plačící ženy. Řekne mu, že byl ženatý, když se brali se Susan, ale teď už je rozvedený a neví co má dělat.

Za smutnou Annie přiběhne Ruthie a baví se o písničce na rozloučenou. Za chvíli ale přijde Renee, Začíná rodit. Do nemocnice s ní jede Matt.

Eric najde na chodbě plačící Lucy. Té se stýská po babičce a stěžuje si, že život není fér. Eric se jí snaží alespoň trochu utěšit.

Mary poradí mámě, aby si se svým tátou promluvila, když je na něj naštvaná, že se pak bude cítit líp.
Jeff se snaží bavit s dětmi. Se Simonem o nebi a poté mu Lucy nechtěně vyzradí, že se s ním chce Mary rozejít.

V nemocnici René vezou na sál, zatímco se nervózní Matt pokouší najít otce dítěte. Ten však zatím nedorazil a tak Matt pomáhá při porodu. Renee se narodila krásná holčička.

Annie dá nakonec na radu Mary a zavolá svému otci. Na záznamníku mu nechá velmi rozhořčený vzkaz, ale později mu volá znovu a za předchozí hovor se omlouvá, ale řekne mu, že by bala ráda, kdyby byl s ní.
Lucy se snaží Mary říct, že řekla Jeffovi o odchodu. Ta je ale zaneprázdněná, a tak si Mary musí s Jeffem promluvit. Nakonec se dohodnou, že budou jen přáteli.
Po celém dni, které tráví řešením problémů dvojice, Eric hledá svou sutanu. Řekne Annie, že jde do práce a poprosí ji, aby přišla za deset minut do kostela. Když Annie dorazí, Eric právě znovu oddává pár. Annie přeříkává manželský slib, spolu s nevěstou.
Simon, který stále nenašel odpověď na to, kde teď jeho babička je, se snaží přimět Ruthii, aby si vzpomněla, kde byla před narozením. Ruthie mu řekne, že obraz babičky je v jejím srdci.

Annie přijede do kostela a najde Erica, jak znovu oddává pár, kterému celý den pomáhal. Poté oba páry odjedou domů.

Matt po svém návratu z nemocnice vidí Mary a Jeffa, jak hrají basket. Snaží se je přesvědčit, aby se rozešli. Pak řekne matce, že Renne pojmenovala svou holčičku Jenny po babičce.

Anniin otec se vrátí, aby se jí omluvil za to, že jen tak odjel. Díl končí tím, jak celá rodina zpíva písničku "Hello Muddha".

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
Charles Jackson
Morgan Hamilton
Patricia Hamilton
Renee Nicholson
pan Fowler
dr. Lane
paní Morganová
taxikář
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevJeden pohřeb a svatba
Původní názevNo Funerals and a Wedding
Rok natočení1996
Premiéra7. října 1996
Česká premiéra1. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody