plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×09 – Nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo (See No Evil, Hear No Evil, Speak No Evil)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Annie a Matt jsou okradeni ozbrojeným zlodějem. Mary chce tetování. Erik musí vyhodit církevní varhanci. Simon a Ruthie májí neštovice a Lucy kandiduje na studentskou prezidentku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ruthie, která má neštovice si hraje se svým imaginárním přítelem Hueym, když jí Simon řekne, aby zadržela dech a on si tak mohl z pokoje vzít své věci. K Simonově zděšení se však Ruth nadechne a Simon začne panikařit a vyletí z pokoje s obavami o své zdraví.
Na večerní cestě domů má rodinné auto elektrické problémy, které způsobí, že Matt s Annie musí zastavit na okraji cesty. Zatímco se Annie pokouší zpravit drát, nějaký muž se zbraní přijde k autu a požaduje všechny peníze a šperky. Matt ztuhne na svém sedadle, zatímco se Annie snaží vyváznout a dává veškeré cennosti zločinci. Když lupič odejde, Annie se snaží svého syna trochu uklidnit.
Opět doma se Annie s Mattem pokoušejí říct policii, jak zloděj vypadal, ale moc si toho nevybavují. Zároveň říkají jak se všechno seběhlo. Matt je stále v šoku.
Lucy si v pokoji zkouší různé šaty a snaží se najít ty pravé pro svou kandidaturu na třídní prezidentku. Když Eric vyjádří neshodu s jejím výběrem, Lucy mu řekne, že Mary plánuje tetování, čím ji pochopitelně rozhodí. Eric okamžitě řekne, že dům je místo bez tetování. Než jdou obě dívky spát Lucy zamče pokoj z obavy před zodějem.
Příští den ráno Simon schází do kuchyně a "děkuje" mámě za to, že má neštovice. Se zjištěním, že je má jako poslední z rodiny ztrácí svou sílu. Zničeně odchází nahoru a Annie mu chystá snídani.
Matt, který má odvézt děti do školy, se v autě cítí nesvůj a téměř není schopen slova, jak je vystrašený. Nakonec zůstává doma a děti veze Eric.
Lucy přichází do školy, celá rozrušená svou kandidaturou, když potká svého kluka Jimmiho. Ten ji oznámí, že taky kandiduje a oba se naštvou. Navíc Lucy zjistí, že chce změnit stejné věci jako její soupeři.
V dětském pokoji se Ruthie stěhuje za Simonem na horní postel společně s panenkou Kitty. Bojí se totiž lupiče a kdyby prý přišel, byla by první na ráně. Zatímco, když bude spát u stěny nahoře se Simonem, první na ráně bude on. Simon ji tedy vyhoví a opět se vrací ke své videohře.
Z neznámých důvodů volají Erica do kostela, kde mu vedoucí sboru řekne, že hráčka na varhany, paní Hinklová, je při hře velmi výstřední. Později, když jí Eric řekne, že už by neměla hrát, nezdá se smutná, jen se těší na svou poslední neděli v roli varhanice.
Matt řekne Annie, že vyhledal pomoc pro oběti trestných činů a že má po škole schůzku skupiny. Zeptá se Annie, jestli nechce jít s ním, ale ona nechce. Tu noc jde Annie do kuchyně a bere s sebou i Happy. Potom, co zkontroluje dveře se sesune k zemi a pláče objímajíce Happy.Další den Annie napadne muže, který jí chtěl jen dát zapomenuté brýle. Mary se omluví a potom se matku snaží utěšit.
Později večer, když už jsou obě doma, volá policista, proč se neukázali, aby identifikovali zločince. Eric vezme Annie a Matta na policejní stanici. Oba ale přijdou na to, že zločince vlastně neviděli.
Jimmy Moon poprosí Erica, aby ukončil jeho vztah s Lucy a Eric souhlasí. I když potom, co to Lucy řekne, Jimmy se objeví v domě a chce ve vztahu pokračovat a tak je nucený si s Lucy promluvit. Oba také chtějí odstoupit z voleb.
Matt, který se s rodiči vrací z policie si všimne, že má Mary tetování Divokých koček na kotníku. Když přijdou Eric s Annie okamžitě se do Mary obují, že porušila jejich zákaz. Marry jim ale oznámí, že je to jen nálepka. Navíc Annie si uvědomí, že zloděj měl tetování a tak se vrací na policejní stanici a identifikují ho.
Po nedělním kázání se Eric baví s paní Hinklovou, která hrála báječně a ta mu řekne, že měla strach, že když přestane dělat varhanici tak nepřijde do nebe. A Simon pošle přes otce svůj prsten hrdiny matce, aby se už nebála.

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
Patricia Hamilton
seržant/kapitán/detektiv/policejní kapitán Michaels
strážník McQuire
pan Larsen
pan Fitzpatrick
paní Hinkleová
sbormistr
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo
Původní názevSee No Evil, Hear No Evil, Speak No Evil
Rok natočení1996
Premiéra18. listopadu 1996
Česká premiéra8. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody