plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×02 – Rodinné tajemství (Family Secrets)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Simon se stále nemůže odhodlat sdělit rodičům, že fenka Happy čeká štěňata. Happy navíc reverendovi rozkousala boty a Eric je teď marně hledá...

Dědeček s babičkou odjíždějí, ale slibují, že zase brzy přijedou. Reverend s manželkou přemýšlejí o tom, kdy bude nejvhodnější říct dětem o babiččině vážné nemoci...

Matt odchází večer do knihovny s tím, že se pak ještě zastaví u kamarádky. Vrací se ale až ráno a otec už na něj čeká. Trestá ho zákazem řízení auta na tři týdny: může jen vozit děti do školy a sám jezdit do knihovny. O dívce Renée Matt stále tvrdí, že je jen jeho kamarádka. Souhlasí ale s tím, aby někdy přišla k nim domů. Když Renée náhodou zavolá a vezme to matka, využije situace a hned ji pozve na večeři. Jakmile Renée přijde, na první pohled poznají zděšení rodiče, že je ve vysokém stupni těhotenství...

Matt se při rozhovoru s matkou dozvídá, že babička je smrtelně nemocná. Hluboce ho to zasáhne a míní, že by se o tom mladší děti zatím neměly dozvědět...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Simon se pokouší najít vhodnou chvíli na to, říci rodičům své tajemství: že Happy bude mít štěňata.
Annie se pokouší přesvědčit svou matku, aby znovu zvážila léčbu leukémie, ale Jenny si je jistá, že raději zemře klidnou smrtí než aby rozrušila celou rodinu bolestivou a složitou léčbou.

Poté co Charles a Jenny odjedou, Annie s Ericem se rozhodnou, že zatím nic neřeknou dětem. Matt však uvidí slzy v matčiných očích a tuší, že ukrývá nějaké tajemství.

Matt má také svou tajnost a je těžké ho utajit, když dvě z jeho sester poslouchají jeho telefonáty. Když nakonec sluchátko položí, Matt si domluví tajnou schůzku a poprosí Annie, zda si může půjčit auto, aby jel studovat do knihovny.

Když se Matt nakonec v 5 hodin vyplíží, Eric je připraven vybuchnout. Matt se vše pokouší vysvětlit. Byl navštívit dívku Renee a nešťastnou náhodou usnul. Eric a Annie mu dají 36 týdny domácího vězení.
Příštího dne ve škole se Matt čelí Jeffovu randění s Mary a Lucy je v nebi, když se na ni usměje Jimmy Moon.

Později toho dne Annie zachytí na telefonu Renee a pozve ji na večeři, aby ji mohla lépe poznat. Když to Matt zjistí, snaží se to zrušit, ale je příliš pozdě. Zazvoní zvonek u dveří a do domu vchází Mattovo tajemství - těhotná Renee. Eric a Annie jsou šokovaní. Renee vysvětlí že Matt není otcem a rodiče vydechnou úlevou. Simon se zeptá, zda je vhodný čas říci o Happyiných štěňatech. Eric hledí do nebe prosíc o pomoc.

Po večeři Eric chválí Mattovo přátelství, ale poukazuje na to, že Renee opravdu potřebuje pomoc svých rodičů a otce nenarozeného dítěte. Matt vysvětluje, že její matka opustila rodinu a otec ani přítel s ní nechtějí mít nic společného.

Mary je přeruší: chce jen mluvit s Jeffem, který zrušil jejich schůzku a je rozzuřená na Matta, protože jí překáží v jejím milostném životě. Když zaútočí Matt řekne otci, že jí nedovolil schůzku s Jeffem, který je o 2 roky starší.

Starostlivý Eric jede přes město, aby si promluvil s otcem Renee, policistou, který ale říká, že nemá žádnou dceru a zabouchne dveře Ericovi pře obličejem. Později se mu Eric pokouší zavolat a nechat vzkazy, ale zdá se že se nic nevede.

Nad šálkem kávy Matt z Annie dostane tajemství, že její matka umírá. Matt je rozrušený a slibuje, že zatím nic neřekne sourozencům.

Eric se později pokouší mluvit s přítelem Renee. Potká mladého muže, který zřejmě není zaměstnaný a řekne mu o možnostech práce. Eric je překvapený, jak má muž malý zájem o problému mluvit. Ale potom přijde jiný mladý muž a to on je Renyiným přítelem. Poděkuje reverendovi za práci pro bratra a ajímá se, jestli mu Eric pomůže také. Eric jej pozve na nedělní bohoslužbu.

Marry a Jeff se ve škole dohodnou, že se vyhnou líbání.

Jimmy Moon se zeptá Lucy, jestli jí lidi řekli, že ji má rád. Ona je tak nervózní, že neví co říct, takže Jimmy si myslí, že je odmítnutý. Lucy je naštvaná že tuhle velkou šanci propásla. Po vyřešení nedorozumění, má nakonec Marry svou první schůzku s Jeffem.
Eric musí dlouho čekat na svou nejstarší dceru, než přijde domů, aby se jí omluvil, že se na ni přišel podívat do přízemí. Když nechává vyběhnout Happy na dvorek uvidí Marry a Jeffa jak si dávají polibek na dobrou noc.

Mezitím Simon dostal skvělý nápad. Chce si otevřít stánek s limonádou, aby vydělal peníze a mohl tak tátovi zaplatit boty, které žvýkala Happy. Ale rodiče místo toho navrhnou, aby udělal něco pro ostatní - společenské služby. Simon se tedy rozhodne dávat limonádu zadarmo po nedělní škole.

Možná že lidi povzbudí zůstat na nedělní bohoslužbu, ale dámy se ptají jak to, že nechce platit. Simon odpoví, že musí odčinit tátovy boty. Jedna paní chce zaplatit a řekne dalším v řadě, že reverend potřebuje nové boty.

Během bohoslužby Eric představí nového člena sboru: Renee, zpívající sólo o andělovi a její krásný hlas se nese kostelem. Matt vstoupí do kostela, spolu s Renyiným otcem. Eric se směje, tušící, že došlo ke šťastnému shledání.

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
Charles Jackson
Jenny Jacksonová
Renee Nicholson
pan Nicholson
zdravotní sestra
paní Nashová
mladý muž
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevRodinné tajemství
Původní názevFamily Secrets
Rok natočení1996
Premiéra23. září 1996
Česká premiéra28. července 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody