plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×07 – Sobota (Saturday)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Erik radí mladému narkomanovi, Matta vyhodí z další práce a Lucy se snaží být populární ve škole. Mary odmítne rodinu na zápase a Simon s Ruthií se ztratí, když si hrají na detektivy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V sobotu ráno se všichni Camdenovi chystájí na Maryin basketbalový zápas - mají oblečená trička divokých koček. Lucy čeká kamarádku Ashley, která s nimi mí jít na zápas a Simon chystá nějaké jídlo, kdyby jim vytrávilo. Poté přichází Matt a sděluje rodině, že má novou práci - bude doučovat dívku z anglické literatury. Všichni si ale myslí, že s tou dívkou něco má. Když do kuchyně přijde Mary má pro všechny špatnou zprávu. Nechce aby kdokoli z nich šel na její zápas.
Lucy se zeptá Mary, proč ji nesnáší. Mary ji řekne že je na zápase nechce jen kvůli tomu, že by byla zbytečně nervózní. Lucy je zklamaná, protože pozvala populární dívku Ashley a teď to musí zrušit. Podobně jsou na tom i Simon s Ruth, kteří se nakonec rozhodnou pro hru na detektivy.
Matt přijede doučovat Susan do jejího domu a je překvapený, když přijde otevřít otec. Zdá se že otec myslí, že má Matt jiné úmysly než doučovat. I přesto ho povzbudí, aby šel dovnitř.
Když ke Camdenům přijde Ashley, Simon s Ruth si stále hrají na detektivy. Lucy řekne Ashley, že se na zápas nejde a Ashley chce odejít. Lucy se ji snaží udržet v domě, a tak ji slíbí, že zavolá Jimmymu a zeptá se ho co si myslí o Ashley.
Simon a Ruthie začnou pronásledovat špatného chlápka - pošťáka. Když ale po nějaké době pošťák nasedne do svého auta, děti se ztratí.
Annie požádá Erica, aby s ní šel nakupovat. Ten si v obchodě všimne chlapce, kterému pomohl dostat se na léčení z drogové závislosti, jak krade hodinky. Když chlapec Terry vychází z obchodu, zastaví ho strážník. Eric chlapci pomůže a zastane se ho, že hodinky zapomněl vrátit. Výměnou chce, aby si s ním Terry šel zahrát kulečník a promluvit.
Na tréninku před basketbalovým zápasem, se spoluhráčka ptá Mary, kde má rodinu. Mary jí vysvětlí, že nechtěla, aby přišli, ale kamarádka jí řekne, že nepozvat rodinu znamená smůlu. A tak se Mary neúspěšně pokouší dovolat domů, aby svou chybu napravila. Telefon ale okupuje Lucy, která zavolala Jimmymu Moonovi, aby se ho zeptala, co si jeho kamarád Stevie myslí o Ashley. Když Jimmy říká, že se Steveimu Ashley dřív líbila, ale teď trochu moc mluví, Ashley od Camdenů uteče. Lucy zjišťuje, že Simon s Ruthií nejsou doma a jde je hledat.
V kulečníkové hale se Eric pokouší zjistit, co se stalo s Terryho léčbou, ale ten mu tvrdí, že je vše v pořádku. Eric si ale myslí, že je z léčebny příliš brzo a Terry mu řekne ať se mu neplete do života. Eric i přesto zajde k jeho rodičům, kteří mu řeknou, že Terry utekl z domu.
Susanino doučování pokračuje, ale zdá se že má jiné představy o studiu než Matt. Ve chvíli, když se vrhne na Matta, Susanin otec vejde do pokoje a chce si s Mattem promluvit samotě. Matt si myslí, že má trable, a tak vysvětluje, že chtěl jen doučovat. Když se zdá, že je otec chtěl dát se Susan dokupy Matt odchází, protože se nechce nechat do ničeho natlačit.
Maryin velký zápas začal, ale nikdo z rodiny tu stále není. Lucy hledá sourozence, Ruthii a Simona najde policista a zaveze je před tělocvičnu, kde potkají Erica. Annie a Matt už jsou na zápase, a tak jediná, která ze zápasu neviděla vůbec nic je Lucy.
Rodina se vrátí domů, kdy už na ně čeká Lucy, viditelně naštvaná, že jako jediná nebyla na zápase. Zároveň je ohromená, že nedostala trest za to, že se Simon a Ruthie ztratili. Stejně tak trest nedostane ani žádné jiné dítě, i když Annie je na Erica naštvaná, že když chce hrát hodného policajta, má jí to říct. Eric je ale rád, že jeho děti nedrogují. Baví se o tom s Mattem, který mu řekne, že nejvíce by se měl věnovat Lucy a tak jde Lucy spolu s Ericem na večeři otce a dcery.
Později večer někdo klepe na dveře, a když Eric otevře dveře, uvidí zmláceného Terryho. Ten ho jde poprosit o pomoc.

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
seržant/kapitán/detektiv/policejní kapitán Michaels
Tom Daniels
Terry Daniels
pan Jefferies
Susan Barrettová
Martha Danielsová
bezpečnostní strážce
pan Barrett
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevSobota
Původní názevSaturday
Rok natočení1996
Premiéra4. listopadu 1996
Česká premiéra4. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody