plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×11 – Teď mě vidíš (Now You See Me)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zdá se, že Matova nová dívka se více zajímá se o jeho rodinou než o něj samotného. Simon si myslí, že může být neviditelný a Lucy se chce stát roztleskávačkou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Je nedělní ráno a v celá Camdenovic rodina se pomalu shromažďuje v kuchyni. Simon zkouší koncentrovat veškerou svou sílu, aby se stal neviditelným. Matt do něj omylem vrazí a Simon si to vyloží jako první stupeň své cesty. Lucy se zmíní, že by se chtěla stát roztleskávačkou, ale rodinu to velmi překvapí a Lucy hned ukáže proč. Uklouzne na podlaze. Je prostě trochu nešikovná. A Matt bere poprvé svoji dívku do kostela.
Po kázání se Mary snaží Lucy od jejího záměru odradit, ale ta hledá nové argumenty. Matt představí rodičům svou novou dívku Tiu, která se zdá být Ericovým kázáním okouzlena. Annie ji pozývá na večeři a Tia ráda přijímá.
Eric pomáhá Annie s přípravou večeře, ale Annie trochu mrzí, že v jejich vztahu je vše předvídatelné a že by mohly být trošku víc romantičtí jako Tia a Matt a velmiji mrzí že už ji nepřekvapuje tak jako když byli mladí.Mezitím se Lucy na zahradě pokouší udělat hvězdu, ale dopádá tvrdě na trávník a prosí Mary o pomoc. Ta ji ale odmítá, že její přání sice toleruje, ale nebude se podílet na jeho uskutečnění. Při příchodu Tii se Mary rozhodne odejít a ta tak pozoruje Lucyiny nešťastné pokusy o hvězdu. A Matt ji zatím beznadějně hledá v kuchyni.
Po večeři se Tia baví s Ericem o jeho kázání a požádá ho, aby jí zoopakoval část do Roberta Frosta o rodině, ale když poem přeříká, Tia se rozpláče a uteče z místnosti. Matt jde zjišťovat co se stalo a dozví se, že se Tiini rodiče rozvádějí a jak je šťastný, že může být součástí velké rodiny.
Další den se ve škole Matt s Tiou domluví, že se budou odpoledne učit společně. Matt pak vyzvedává všechny děti ze školy a slíbí Lucy, že jí pomůže dostat se do týmu ale ta mu moc nevěří, ale přesto ho to nechá zkusit.
Po večeři a učení Eric s Annie naznačí, že ž je čas, aby šla Tia domů. A tak se Lia rozloučí s Mattem a opustí dům, aby odjela k otci. Ten ale pozdě v noci zbudí Erica, jestli neví, kde jeho dcera je.Eric porhledá dům a zjistí, že Matt už spí a Annie najde Tiu jak spí v autě. Otec jí dovolí zůstat u Camdenů a tak jí Annie připraví postel. A Mary jí ráno půjčí oblečení, aby se nemusela jet domů převlékat.
Eric se na Mattovu žádost pokouší zjistit, jak to je mezi Tiiními rodičemi. Navštíví otce v práci a ten mu řekne, že je rád, že si Tia konečně vyšla ven, protože před rozvodem byla stále doma. Víc už si ale nestihnou říct, protože Tiin otec je příliš zaměstnaný.
Téhož dne Matt pomáhá Lucy. Díky ochotě sestry jeho bývalé přítelkyně se dostanou do tělocvičny, kde mohou o samotě trénovat. Pomáhá Lucy se základními dovednostmi roztleskávaček, ale nejdůležitější věc co jí naučí je, že si musí věřit, a tak je Lucy brzy připravená zkusit se dostat do týmu.
Když se Matt vrátí domu nachází Tiu, jak s děvčaty probírají oblečení a Tia na jeho nabídku jestli nepůjdou ven reaguje záporně. Pak Matt vrazí do "neviditelného" Simona, který si myslí, že Tia chce být součástí rodiny, kterou momentálně sama postrádá.
Další den Matt přistihne Lucy, jak vybíhá z koupelny s červenýma očima a ptá se jí co se stalo. Ona mu řekne, že na konkurz nejde, protože možná zvládá techniku, ale není dost hezká, aby mohla být roztleskávačkou. Matt ji ale řekne, že je krásná a tak Lucy na konkurzu zazáří, což veškeré Camdeny překvapí a dokonce i Mary je ochotná přiznat, že je Lucy šikovná.
Matt se ptá Tii, jestli jestli k němu něco cítí, nebo spíš k jeho rodině a ona se mu omluví, že je sice dobrý chlapec, ale že momentálně potřebuje rodinu, a že až se to vyřeší, že by se s ním ráda znovu viděla.
Pod falešnou záminkou seznámení se Erikovy a Annie podaří dostat do domu Tiinu matku. Ta je překvapena, když do dveří vchází její exmanžel. Eric přivede Tiu, že by jim chtěla něco povědět. Řekne jim, jak se mezi nimi cítí, když se každý stará sám o sebe, ale nikdo o její problémy. A rodiče si nakonec v klidu sednou a pokouší se najít nějaké východisko.
Eric se pokouší vnést do vztahu z Annií trochu překvapení a tak koupí kaviár a šampaňské a připraví deku na střeše, kde si povídají a zpívají.

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
Tia Jackson
Bob Jackson
Bobova sekretářka
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevTeď mě vidíš
Původní názevNow You See Me
Rok natočení2006
Premiéra16. prosince 1996
Česká premiéra10. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody