plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×03 – V okamžení (In the Blink of an Eye)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Reverendova rodina opět čeká na návštěvu dědečka s babičkou. Aby měli v domě pohodlí, je rozhodnuto, že budou bydlet v pokoji Ruthy, která se přestěhuje k Simonovi. Dívenka si tam ihned začne přenášet množství hraček a oba spolu diskutují, kde kdo bude spát…
Matt má přítelkyni, se kterou se ale vidí jen málo, protože zákaz řídit auto kromě cest do školy a do knihovny stále platí...

Dědeček náhle volá, že s babičkou přijedou až příští víkend, a Annie, která si o matku dělá starosti, se s manželovým souhlasem rozhodne zaletět osobně se podívat na rodiče do Arizony...

Za Lucy přijde Jimmy Moon. Dívají se spolu na film, otec jim to ale zkazí hrou na kytaru a zpěvem ve vedlejším pokoji. Přesně to udělal kdysi i Mary. Právě ona mu to teď navrhla, a tak mu Lucy, aby se pomstila, prozradí, že se Mary nazítří chystá s Jeffem na nepřístupný film...

Když Matt rozvezl všechna jídla starým lidem z farnosti, staví se v bufetu, kde pracuje jeho přítelkyně. Sedí spolu v dodávce a dívka pije pivo, kterým Matta polije, a auto nedopatřením narazí do sloupu. Na místě je ihned policie, která volá reverenda...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Annie a Eric mají překvapení pro Simona: dvoupatrovou postel… Má to ale jedno mínus - rodiče mu řeknou, že přijedou prarodiče na návštěvu a budou spát v Ruthyině pokoji, takže Simon musí sdílet svůj pokoj s Ruth. Simon protestuje, že je náměsíčný, prý by mohl chdit a že chce být v bezpečí. Ruthie je ale ráda a dá svému bratrovi velkou pusu.

Mary chce jít na velkou párty spolu s Jeffem, ale když rodiče zjistí, že neví žádné detaily - jako třeba budou tam rodiče? Jestli sou děti starší? Bude tam alkoholů? - nechtějí ji pustit. Mary je tak šílená, že řekne Lucy, že má v plánu jít s Jeffem na zakázaný film a Lucy ji připomíná, že nemá souhlas.

Annie zavolají rodiče, že svou návštěvu odkládají. Annie se strachuje o matčino zdraví a rozhodne se letět do Arizony aby s rodiči strávila několik dní.
Na začátku je Lucy šťastná, že to znamená, že Eric bude zaměstnaný s prací co normálně dělá Annie a tak Lucy nebude mít garde při její TV schůzce s Jimmy Moonem. Později ale zjistí, že Matt má stále domácí vězení a tak bude doma celou noc s Renee, ale má znovu povoleno řídit, aby rozvážel jídlo potřebným.
Mary řekne Lucy, že otec kdysi zničil její první rande tím, že hrál na kytaru a zpíval všechny country písničky co znal. Lucy šílí, protože je to pro ni velmi důležitá noc. Prosí Mary, aby zrušila svou schůzku a udržela otce daleko od obýváku. Marry řekne ne, ale Lucy použije svou tajnou zbraň: slibuje, že se nikdy nezmíní o zakázaném filmu a Mary je nucena jí to slíbit.

Když Annie odjede, Eric se ji žalostně pokouší zastoupit. Nakupuje potraviny do domu a nechá Ruthy připásanou na sedadle v autě. Udělá nějaké kastrolové jídlo, které je děsné a děti se jím pokouší krmit Happy. Ovšem ani ona to nechce jíst.
Annie přijíždí do domu rodičů v Arizoně, ale nachází dům v prázdnotě. Zpanikaří a zavolá do nemocnice, protože se bojí nejhoršího, ale její rodiče se vznáší na balonu. Annie nemůže uvěřit, jak se tváří znuděně. A nejen to, žijí si bohémsky: nakupují, jedí venku, pijí značková vína… Když jim Annie připomene, dům plný lidí v Glen Oak, který na ně čeká aby je viděly, rozhodnou se letět s Annie první třídou.

Když se Jimmy Moon ukáže na schůzce s Lucy, Eric je překvapený, když slyší, že donesl krutý francouzský film, na který se budou s Lucy dívat. Když Mary nakoukne do obýváku, je překvapená, když vidí ruku Jimmyho Moona na Lucy. Rychle hledá otce. Sednou si spolu na schody před pokojem a začnou zpívat kýčovitý song. Lucy se naštve na Mary, že nedržela otce dál od pokoje a vyzradí otci, že Mary chtěla jít na zakázaný film.

Tu noc si Matt pospíší z rozvážkou jídla a tajně jede do restaurace kde dělá jeho poslední láska Diana. Venku najdou bezdomovce, který chce jíst a Matt mu dá dvoudolar. Když se Matt vrátí zpět na parkoviště, Diana se k němu přitulí a otevře plechovku piva. Překvapený Matt jej odmítá, ale je příliš rozrušený a Diana, která uvidí parkující policisty ho pivem polije. Policista vyjde z restaurace a řekne Dianě ať zavolá rodičům. Matt tvrdí, že nepil, ale policajt cítí pivo na Matově tričku a řekne mu, že má zajímavý parfém.

Když se Eric dozví o Matovi, zjistí, že testy prokázali, že nepil alkohol. Bohužel se o tom dozví i Dianin otec a zakáže Mattovi se s ní stýkat. Eric je na Matta naštvaný, že neměl rozvoz jídla na prvním místě a Matt mu řekne, že by se to nestalo, kdyby ho o rozvážku nepožádal. Eric tomu némůže uvěřit a řekne mu, že už nikdy nebude jeho auto řídit.

Annie přijíždí do domu spolu s rodiči a jejich láska a pozornost pomohou ke zmírnění rodinných hádek. Promluví si s Lucy a Mary a připomenou jim, že jejich štěstí závisí také na ostatních. Babička řekne Simonovi, že oceňuje, že se dělí o pokoj s Ruthií, takže ona může mít vlastní pokoj a že je vidět, že už vyrostl. Když Matt přijde domů, cítí se jako idiot, babička ho ale přesvědčí, že je normální šestnáctiletý kluk, co se snaží najít svou cestu.

Když ustane večerní šramot, jdou všichni kromě prarodičů spát. Oni zůstanou v pokoji tančí a vzpomínají na Annie jako na malé děvče. Babička je unavená, přestože měla nádherný den. Je velmi ráda, že pro ně Annie přijela. Po tom co všem řekne, že je miluje, jde spát.
Brzo ráno se Annie probudí a vidí osobu ve svém pokoji. Cítí se jako by ji někdo políbil. Rozhlédne se a uvidí obraz ducha své matky. Myslí si, že slyší její hlas: "Miluji tě, ale musím jít". Ustaraná Annie potichu vyklouzne z postele a rychle spěchá do pokoje své matky. Vyjde její otec a řekne ji smutnou novinu. Její matka je pryč, umřela. Eric vyjde a snaží se utěšit plakající Annie. Annie brečí na rameni otce, trápí se, že život její úžasné matky skončil v okamžení.

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
Charles Jackson
Jenny Jacksonová
bezdomovec
pan Russell
číšník
policista Bob
Dianin otec
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevV okamžení
Původní názevIn the Blink of an Eye
Rok natočení2006
Premiéra30. září 1996
Česká premiéra31. července 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody