plakát seriálu

Sedmé nebe

(7th Heaven)

Epizoda 1×01 – Všechno co chceš (Anything You Want)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Eric a Annie Camdenovi jsou moderní rodiče, kteří chápou a zvládají starosti a problémy všech svých početných dětí. Snaží se je vést k tomu, aby jejich jednání a chování vycházelo v každé situaci z pravidel lásky a slušnosti. Mají sedm vlastních dětí, dveře rodinného domu jsou však vždy otevřeny jako „bezpečné nebe“ pro několik kamarádů jejich ratolestí, vítáni jsou i členové komunity. A tak přes veškeré životní vzestupy a pády dělají Eric a Annie všechno pro to, aby udrželi svou lásku stále živou a rodinu a všechny, kdo k ní patří, pohromadě...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Je krásné sobotní ráno a reverend Eric Camden a jeho žena Annie by si rádi přispali, ale v domě se sedmi lidmi to není jednoduché. Jedno dítě po druhém (Ruthie, Simon, Lucy, Mary) přicházejí do ložnice rodičů s tím, že něco potřebují. Situaci se snaží zachránit Matt, ale má smůlu.

Při večeři chce Simon říci modlitbu a přidává za ni vlastní PS: Jestli bůh opravdu existuje, vím, že najde způsob, abych mohl mít psa, kterého si přeji.

Mezitím čtrnáctiletá Mary naléhavě žádá Matta o pomoc s basketbalem, ale on jí řekne, že má jiné plány. Matt má jít na kulečník s otcem, ale nakonec se to vyvine tak, že má schůzku.

Aby Eric začlenil Lucy do rozhovoru, lichotí ji tím, jak vyrostla, ale Lucy uteče od stolu s pláčem: "Už nejsem dítě". Zbytek rodiny je bezradný.

Marry řekne venku Mattovi, že je vyšší než všichni kluci v jejím věku a přiznává, že je dosud nepolíbená. Poprosí Matta, aby jí ukázal, jaký polibek je, ale on je demonstrativně nešikovný a navíc je uvidí Eric.
Později se Simon baví s mámou o psovi, Eric jde nahoru zkontrolovat Lucy. nalezne ji jak stojí na hlavě a doufá, že tím přiblíží svou první menstruaci. Eric se s ní snaží mluvit o přicházejícím věku, ale ona je příliš vyvedená z míry a zamkne se v koupelně.

Annie se baví se Simonem s jednoznačným rozhodnutím: Žádný pes. Simon se baví také s otcem, který mu připomene jeho historii zvířecích pohrom, ale Simon slibuje, že nyní bude více zodpovědný. Eric nakonec částečně souhlasí - když se pes bez majitele zabloudí na jejich zahradu, může si ho nechat.

Annie najde Lucy v přístěnku jejího pokoje. Lucy jí poví, že všechny její kamarádky již periodu mají a ona se cítí jako blázen. Annie ji jemně připomene, že všechno má svůj čas.

Tu noc Eric přednáší Mattovi o jeho kouření v kulečníkové herně a říká mu, že mu nedává kapesné na to, aby jej utratil za cigarety. Matt protestuje. A tak Eric navrhne, aby svůj zlozvyk platil penězi, které získá pomocnými pracemi pro starší ženu.
Další ráno Eric náhodně začíná kázání slovy: "Všechno má svůj čas". Lucy zpanikaří, protože si myslí, že chce mluvit o její periodě. Když uteče z kostela, překvapený Eric žertuje, že jeho rodina kázání už slyšela.

Odpoledne vezme Mary Lucy běhat. Když běží kolem domu Mattova přítele Jeffa, Lucy upustí tampon a Mary jí ho podá, Lucy samozřejmě uteče. Mary toho jednoduše využije a zeptá se Jeffa, jestli by jí později pomohl z basketem.

Jeff navečer přijde a potká Matta, jak jde do práce. Ten mu řekne, že se mu nelíbí, že má jeho sestra schůzku s nejlepším přítelem. Mary Mattovu pomoc odmítá.

Když Matt dorazí do práce, je šokovaný starou paní Binkovou, která mu otevře dveře s kyslíkovou maskou a hrozivým kašláním. Když si sundá masku, stěžuje si, že jde pozdě a hledá svoje cigarety. Matt jí odmítá pomoc při ničení jejího zdraví. Později volá paní Binková Ericovi a sdělí mu radostnou zprávu bez jakéhokoli zakašlání. Vypadá to, že jejich malý plán o kouření Matta zastrašil.

Když Annie přijde domů, Simon uslyší štěkání a rychle běží na zahradu: "To je zázrak!" křičí, "Podívejte se!" Zdá se že Simon vítá svého nového psa, který se jako zázrakem objevil u domu. Mezitím uvnitř Annie přiznává, že psa přivezla ona a Eric je rozrušený, že mu o tom neřekla. Děti jdou nahoru dát psa spát.
O chvíli později Přijde Jeff na svou basketbalovou schůzku s Mary, ale Matt to pokazí, když Jeffa varuje, abys si s jeho setrou nic nezkoušel.

Eric řekne Annie, že se Matt nabídl, že dojede pro její rodiče na letiště. Annie si však mysli, že je Matt příliš nezkušený řidič, protože má řidičák teprve 3 měsíce. Eric ji uklidňuje a řekne jí, že je Matt připravený. Annie je rozzlobená, že si s ní o tom nepromluvil.

Matt doveze Anniiny rodiče a po objímání a líbání zasedne celá rodina k báječnému jídlu. Po dezertu si jdou děti hrát na zahradu a Annie ví, že jí matka chce říci něco důležitého. Nakonec Jenny řekne, že má leukémii. Eric a Annie jsou novinkou překvapení a Jenny jim objasní, že doktor řekl, že by léčba mohla být příliš pomalá a nemusí jí pomoci. Jenny se rozhodne komplikovanou léčbu nepodstoupit. Místo toho chce strávit poslední měsíc se svými milovanými.
Venku na trávníku mají děti svoji vlastní zábavu - hrají si s Happy. Matt šeptá Simonovi, že si myslí, že bude mít šťěňátka. Simon ho prosí, aby to neříkal otci.

Štěkot Happy a hrajících si dětí donutí Annie a Erica vyjít ven a připomínají si, že všechno má svůj čas.

Zdroj: www.sedmenebe.wz.cz

Hlavní postavy
Rev. Eric Camden
Annie Camden
Matt Camden
Mary Camden-Rivera
Lucy Camden-Kinkirk
Simon Camden
Ruthie Camden
Vedlejší postavy
Charles Jackson
Jenny Jacksonová
Gladys Binková
hráč na varhany
Režie
Informace k epizoděIMDb
Český názevVšechno co chceš
Původní názevAnything You Want
Rok natočení1996
Premiéra26. srpna 1996
Česká premiéra27. července 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody