plakát seriálu

Sedmnáct zastavení jara

(Semnadtsat mgnovenij vesny)

Názory uživatelů

LATENTNÍ BOLŠEVICKÁ PROPAGANDA

Jedno z významných propagandistických děl bolševika, z ryze pragmatického pohledu by si zasloužilo 100%. Zkreslování historie a profesionální manipulace s podvědomím diváků je dotaženo k dokonalosti. Jedná se o podobný "skvost", jakým byl německý Žid Süss.

Seriál splnil zadání - spoluvytvořil goodwill KGB (bolševického Gestapa) v bývalém SSSR a jeho satelitech a současně a podpořil mýtus, že je bolševický blok dlouhodobě světovým mírotvorcem.

Diváci to "žrali i s navijákem" (zejména v době, kdy byl seriál vysílán jako novinka). V roce 1973 jej sledovalo 50-80 milionů televizních diváků!

Kolik procent populace si po shlédnutí seriálu bylo schopno uvědomit (natož připustit), že konflikt mezi Třetí říší a SSSR není ničím jiným, než střetem dvou rovnocenných zločinných režimů, střetem genosse Stalina a genosse Hitlera?

Nějak se zapomíná, že největšími masovými vrahy v dějinách lidstva byli soudruzi Mao Ce-tung, Adolf Hitler, Josif Stalin, Pol Pot a Kim Čong-il, kteří za sebou dohromady zanechali doslova stovky(!) milionů mrtvých. Seriál Семнадцать мгновений весны je jedním z mnoha propagandistiských děl, která výrazně deformují výklad dějin. Navíc tak, aby si to divák neuvědomil.

Tento druh mimořádně účinné latentní propagandy je tím nejnemravnějším zneužitím kinematografie, jaké si lze představit (kam se na to hrabe dětská pornografie).

Bez ohledu na profesionální kvality seriálu mu nemohu pro jeho anetický účel dát jiné hodnocení, než 0%.

0 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dříve Rusko, dnes Amerika

Podle mě je 17 zastavení jara kvalitní a krutě realistický seriál. Nemůžeme zrovna čekat maximální historickou přesnost, všichni víme, jak na začátku války SSSR šlo Hitlerovi na ruku, což je v seriálu popřeno a SSSR zde od začátku vystupuje jako zarytý odpůrce. Psychologie postav, napětí, nutnost zaměstnávat mozkové závity, krutost a podlost příslušníků SS, jeden velký herecký koncert. Stierlitz je absolutní sympaťák, který si získá divákovo srdce. A co, že je to Rus? Dnes máme hrdiny americké a ještě více "dobráky a nepřemožitelně trapné".

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí