plakát seriálu

Semestr

(Semestr )

Názory uživatelů

Semestr

Semestr je rozhodně zajímavý počin, který člověka svým zpracováním zaujme. Bohužel forma není všechno. Je to zajímavá sonda to dnešní mladé generace, do které také spadám. Musím tedy přiznat, že jestli tohle jsou typičtí zástupci mojí generace, jsem rád, že jsem "divný", protože právě postavy mi nejsou ani trochu sympatické, díky čemuž jsem seriál už dojížděl na sílu. Damián je tak trochu zmetek, ale jeho jsem alespoň v něčem pochopil (ale debil to je prvotřídní). Co se týče Amálie, tak s tou bych asi nevydržel ani mluvit. Velkým problémem je pro mě poslední díl. Když už je konec točen klasicky, tak jsem myslel, že to povede k nějaké pointě. Nestalo se, nebo jsem jí aspoň nepochopil.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Semestr

Seriál, který jsem si pustila skrz naších úžasných redaktorů a jejich "novinka pod lupou" a jak jsem za to ráda!

Česká tvorba mě moc neoslovila. Nějaká ulice, ordinace v růžové zahradě apod z toho jsem už dávno vyrostla. A jak vidím dle hodnocení tady na serialzone - nejsem díkybohu sama! :D Mé obrovské, upřímné, rovnou ze srdce DÍKY patří ale tvůrcům tohodle trháku a za mne to je rozhodně top novinka pro rok 2016.

Nápad, natočit takový serial jen skrze skypu a vychytávek jako je messenger, snapchat apod se mi zalíbil hned na první pohled, protože tohle je pro mne v seriálovém světě něco nového. A jak mě to nadchlo a jsem z toho kousku naprosto hotová!

První díl lehce pokulhává. Vidíme zde rozhovory přes skype, které nám moc nedávají hlavu ani patu neboť jde o lidi, kteří mají mezi sebou už něco prožité a my je teprve ve 20ti minutách rychle poznáváme. Další díly už byly pro mne naprosto super a mě láme srdce, že jsem se zrovna teď podívala na poslední díl, který skončil docela zvláštně....a můžu se jen tiše modlit aby zapracovali na letním semestru o kterém byla v jednom díle na skype hovoru řeč.

Postava Amálie je pro mne naprosto srdcovka. Bojuje s nemocnou mámou a přítele má v zahraničí. Bavil mě jejich "vztah - nevztah" i když jsem někdy chytala nervy, když třeba Damian mluvil s Amálii a v notebooku pozoroval fotky své nahé kamarádky. Nebo jak skrz stránky o spodním prádle co se líbila Amálii koupil Bětce - té svojí úžasnééé kamarádce na Vánoce spodní prádlo. V té chvílí jsem si říkala "Damiane ty jsi takový kre..." ale líbilo se mi to podání jak na začátku to vypadalo, že objednává pradélko pro svojí krásnou přítelkyni a konec dílů odhalil tu krutou pravdu.

Takže i přes mé zaťaté pěsti a protočené panenky, to mělo ale na mě dojem, protože vždyť to tak sakra je! I vztah Amálii se svojí kamarádkou Pavlínou. Jakou zlost vůči ní měla ohledně jejího povýšeného chování což šlo vidět i v jednom díle jak jí psala komentář na fb, kde se vlastně chlubila něčím co nedokázala ona a Amálie napsala co doopravdy cítí, bez odeslání to hned smazala a nakonec jí napsala že jí gratuluje. A taková dnešní doba opravdu je. Člověk na jedné straně chce upřímnost a na druhé straně jí není schopný sám podat, protože ví že by to mělo šílené následky a to mu za to nestojí.

Konec mě docela zklamal. Pouhých 15 minut jsem si mohla nakonec užít abych se na konci dozvěděla, že Amálie je v Německu s Damianem i když skrz pouhých šest dílů víme už velmi dobře, že ti dva k sobě prostě nepatří? Ne! Tenhle seriál rozhodně musí mít ještě druhou sérií! Jestli ne natočím jí sama! :D

Dávám 90%, protože podle mě děj není ukončený a já chci a musím vědět co se stane dál! :) Jinak zpracování zcela reálné, pro mne originální a bez chybičky. Ještě jednou palec horu tvůrcům a opravdu moc moc prosím o letní semestr. Děkuji! :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Opravdu ze života...

Asi poprvé udělám při recenzi na seriál výjimku a budu se zaměřovat hlavně na děj a zkusím zde popsat i něco ze svého života. Ne, že by nic jiného nestálo za zmínku, ale jednoduše příběh se mě dotkl tak, jak dlouho se už nestalo a to chci zde hlavně vypíchnout. Akorát, když seriál vyšel, jsem nastoupila na VŠ a jak to zvykem bývá, každý se chce dostat do vysokoškolských ''kolejí'' co nejdříve a nejrychleji. Právě proto se ani mě nevyhnul pořad z internetové nabídky. Chytilo se mě to a nepustilo hlavně z důvodů, že to co hlavní hrdinové řešili v seriálu, jsem samé řešila v soukromí a právě toto dílko mi v mnohém otevřelo oči, za což velmi děkuju. Člověk si maluje vztah na dálku velmi růžově a stále se ho snaží držet, i když už dávno nefunguje.

Seriál (pokud to tedy tak mohu nazývat) má ojedinělý nápad, jenž určitě přilákal publikum mé věkové kategorie. Smršť sociálních sítí a aplikací, které dokreslují děj a vykreslují hlavní postavy v trochu jiném světle, než jej popisují dialogy - hlavně to tedy jde vidět u hlavního protagonisty Damiána Kadlece (Jana Hofmana), který něco říká a něco jiného dělá. Rychleji nám to pomáhá pochopit charakter postavy, který v tomto případě není kladný.

Poslední, co bych zmínila je konec. Nechci zde psát x bodů, proč je a proč není to dobré zakončení příběhu. Myslím si, že právě konec a to jak jsem se potom cítila je odlišné od ostatních ''teen'' seriálů a dává to třešničku na dortu autentičnosti. Teď je jen otázka, zda-li to je opravdu konec?

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Cesta do hlubin Mileniálovy duše

Stream.cz přišel s něčím co by v "normální" televizi nefungovalo, kvůli cílové skupině ale především kvůli formátu. Seriál sází na neokoukané herce a především na ten již zmiňovaný formát, který je velice zajímavý a svým způsobem i nový. (V kontextu české televizní tvorby a dalo by se říci, že i té filmové)

Sledujeme Skypové hovory mladého vysokoškolského páru, případně hovory hlavních dvou aktérů s jejich kamarády. Náplň už tak ale nenadchne, protože koho zajímají problémy ostatních, především když jsou svým způsobem triviální. A to je právě ono, hlavní hrdinové jsou mileniálové (taky se tam řadím, Bohužel?/Bohudík?) a seriál je svým způsobem jejich výpovědi o tom jak komunikují, jak řeší vztahy ale především jejich (náš?) pohled na život.

Všechny hlavní postavy jsou poděs, jak ústřední pár - Amálie a Damián, tak i jejich kamarádi Pavlína a Šimon, i když Šimon jako jediný by se ještě dal snést. Berme je pouze jako opravdu malilinkatý vzorek z řad mileniálů, protože jinak bychom to všichni mohli zabalit.

Rozhodně se ale jedná o skvělý obraz jedné generace, která možná více žije svůj život na sociálních sítích/internetu než ten reálný.

#Semestr #Serialy #Filmy #Facebook #Milenialove #Life -> 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk