plakát seriálu

Šestej smysl

(The Finder)

Názory uživatelů

Hledání je věda

Spin-off Sběratelů se mi zamlouval hned od začátku. Sice oproti dílu ve Sběratelích došlo k malé kosmetické změně v obsazení, ale nakonec byla k dobrému. Všechny postavy, počínaje tak trochu šíleným Walterem, jehož neortodoxní metody musí bavit. Mě osobně nejvíc učarovali jeho rekonstrukce místa činu. Přes jeho dva strážné anděle, US Marshall Isabel a horu jménem Leo Knox. Leo byl samozřejmě velkým tahounem, a to nejen kvůli svojí postavě. Jeho vykládání zákona bylo dokonalé. A poslední do party byla mladičká Willa, která se snaží uniknout svému "gipsy" osudu. Díky tomu, že má seriál jen 13 epizod se nezačnou případy opakovat, a pořád zůstává vtipný. Samozřejmě mě jako všechny rozčarovalo to velice deprimující a "otevřené" finále. Takhle zvláštní pocit už jsem z konce dlouho neměl. Podle mě se počítalo s další sérií, ale na tu už bohužel nedošlo a nedojde. Vtipných a "světlých" seriálů nikdy dost a pokud je má někdo rád, tak je Finder dobrou volbou.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

The Boy with the Bucket

Mne sa to páčilo.Hrdina,ktorý je mierne šialený,určite zaujal.Prípady,ktoré nemajú klasický vzorec ala vražda+vrah+celý čas sa tvárme vážne.Sú poňaté trošku s humorom a to je to čo ma na seriály oslovilo.Walt mal svoj vlastný spôsob,aj keď niekedy viac než čudný spôsob,ako riešiť prípady.Vždy sa k rozuzleniu nejak dopracoval.
Svoje tam hrajú aj ostatné postavy.Willu som mala rada,mierne sarkastická,povie si svoje a blbá nie je.Lea som mala tiež rada,svojím spôsob sa staral o Walta.Jediná koho som si za celý seriál neobľúbila bola Isabel,neviem prečo bolo na nej niečo čo mi prekážalo.

Koniec dojal,nahneval atď.Asi takto nejak by to mohlo vyzerať s Waltom keby niečo nenašiel.Druhá séria mi bude chýbať tak isto ako seriál.

Ak niekomu otvorené konce nevadia a po čase sa s nimi zmieri,tak seriál odporúčam.Je to dobrá odychovka,vhodná presne na takéto časy,keď je vonku škaredo,v Tv nič nadávajú a aktuálna seriálová sezóna sa ešte nerozbehla

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Každý něco hledá

Milý seriál, taková oddechovka na volný večer o šáhlém válečném veteránovi a jeho kamarádech, navíc vyšetřující případy. Postavy jsou sympatické všechny, ale asi nejsympatičtější postavou je pro mě Leo Knox, který by se sice mohl zdát jako velký naštvaný svalovec, ale má zlaté srdce. I když jsem se bála, čeho se to vlastně dočkám, nenudila jsem se a příjemně jsem se bavila.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Slnko, leto, Florida...

Prázdninová oddychovka, ktorá podľa mňa stojí a padá na tom, či vám Geoff Stults padne do oka alebo nie. Pre mňa je to sympaťák, takže som sa bavila, ale o žiadnu serióznu detektívku sa naozaj nejedná. Skôr to má bližšie k paródii, čo v dnešnej dobe super sofistikovaných vážnych seriálov nemusí byť na škodu, práve naopak, je to taký farebný, dobre vychladený a osviežujúci koktejl.

Na záver malá rada - kto má rozpozerané a náhodou váha, či pozerať ďalej - určite áno. Series finale je úplne iná liga. Na konci ten sladký koktejl totiž trochu zhorkne. Palec hore, že tvorcovia mali odvahu vo finále jasnej pohodovky zabŕdnuť do smutnejších vôd. Škoda zrušenia. Rada by som vedela, ako by sa to ďalej vyvíjalo.

Takto mi práve teraz po dopozeraní neostáva iné, než počúvať dokola finale end song a nejak sa s tým časom zmieriť ;). Sakra...padá na mňa nostalgia ako hrom.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Finder nájde všetko, len nie dosť divákov

The Finder ma zaujal, keď som si robila obed a popritom som mala zapnutú telku a išla tam myslím tretia epizóda. Zvyčajne telku zapínam iba na čas jedenia/pripravovania obedu a potom ju hocikedy vypnem, lebo ma nebaví tá halda reklám, no tu som si počkala na koniec celej epizódy. Potom som si pozerala na internete, čo je to vlastne zač, no a po troch dňoch mám zhliadnutý celý seriál.

Nebol to nejaký extra výkon, 13 epizód prejde raz-dva. Finder ma zaujal ako so svojou hlavnou postavou Walterom, tak aj s ostatnými postavami - Leom, Isabel, Willou. Všetky mi boli veľmi sympatické a všetky som si obľúbila. Preto mi napríklad bolo ľúto, keď sa v jednej epizóde neobjavila Isabel, keď v ďalšej mala Willa málo pristoru atď. Aj jej kurátorka a Timo ma zaujali, naopak z vedľajších postáv som moc nemusela Walterovu rodinu (aj keď boli iba v poslednej epizóde, stihli mi ísť na nervy :D).
Príbehy, resp. prípady boli zaujímavé, Walterove riešenia a pátrania boli ešte zaujímavejšie. Mnohokrát som na to pozerala, keď tam mal milión pomôcok, že či je v pohode, ale nakoniec na všetko prišiel. Páčili sa mi jeho rekonštrukcie "miest činu". :D

Čo sa mi na seriáli nepáčilo, bol záver (pozor, v tomto odstavci sú spoilery). Vedela som, že seriál má len jednu sériu a bol predčasne zrušený a že pravdepodobne bude "neúplný", ale aj tak som na konci bola sklamaná. Viete, taký ten pocit, keď naozaj chcete zistiť, čo sa stalo s Walterom, ako sa Isabel vysporiada s odobraním odznaku, kam ide Willa, či Leo prenajíma iba ten príves alebo celý bar. Proste chcem vedieť, akým smerom sa ich príbehy budú uberať, ale nikdy sa to už nedozviem. A to je maxismutné :(
A ešte som zabudla spomenúť jednu maxismutnú vec - keď som si popri pozeraní čítala články k seriálu a zistila som, že herec, ktorý hral Lea, zomrel. Ja som sa naňho pozerala, usmievala sa, proste je to jedna veľmi dobre napísaná postava (ktorá je humorná, ale keď je treba aj vážna, vie sa vcítiť do druhých, pomáha, atď.) no a jednoducho mi to prišlo také smutné.

Napriek tomu seriál The Finder odporúčam, pozeranie som si naozaj užila (a napriek tomu, že je to spin-off Bones, ktorý som nevidela, som nemala pocit, že tam boli nejaké skryté narážky alebo že by som niečomu nepochopila; takže ani pozeranie "pôvodného" seriálu nie je treba). :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

A different kind of detective.

He's nuts! Yep, Walter je prostě šílenec. V dnešní době je hodně těžké vymyslet hrdinu, který dokáže zaujmout. A Finderovi se to podařilo.

Samozřejmě neříkám, že Walter je nějak extra speciální. Pravděpodobně by se dal najít příklad nebo dva, ve kterých se objeví podobný charakter. To ovšem neznamená, že The Finder je kvůli tomu míň zábavný.

Na to, že je The Finder charakterizován jako spin-off Bones, se to svému staršímu kolegovi příliš nepodobá. V podstatě se to dá určit jen podle dvou hostujících postav (Sweets, Hoggins) - kromě nich nemají oba seriály nic společného.

Za celou dobu se nedozvíme, co s Walterem vlastně je v nepořádku. Má nutkání hledat věci, dokud je nenajde. A pokud je nenajde, stane se něco zlého. Ale on je najde vždycky, takže se vlastně nikdy nic zlého nestane... Trošku zajímavější to začalo být až v series finale, kdy mu bylo zákonem znemožněno hledat, ale jeho tým to našel za něj.. takže teoreticky byl svět opět zachráněn.

Když už mluvíme o tom finále.. depresivnější už to být nemohlo? Všem postavám se v posledních pěti minutách zhroutil svět jako domeček z karet, důvěra byla zrazena, přátelská pouta porušena.. (no dobře, nebylo to zas takové dráááma, ale trošku přehánět se musí :) ). Určitě si scénáristé vytvořili kvalitní zadní vrátka pro potenciální druhou sérii. A fanoušci tak byly svědky dalšího z nekonečné řady otevřených konců. Bummer.

K postavám.. Waltera už jsem naťukla výše. Jako správná detektivka ale The Finder nestaví pouze na svém hlavním hrdinovi. Celá parta mi přišla fajn. Alespoň ke konci. V první půlce jsem nemusela Willu. Neměla moc prostoru, a když už se objevila, tak spíš iritovala. S přibývajícími díly se z ní ovšem vyklubala extra inteligentní sarkastická osoba, tedy přesně ten typ, který si v seriálech nejvíce užívám. Zatím jsem neviděla ten díl Bones, ve kterém byl Finder představený (s drsnou barmankou), takže nemůžu posoudit, zda výměna postav byla ku prospěchu. Ale já jsem s obsazením spokojená.

Co se mi ovšem na Finderovi líbilo nejvíc, bylo humorné pojetí detektivního příběhu. Ať už šlo o chování Waltera, ironii Willy, často komické záporáky nebo prostě vtipné vyplynutí různých situací.. všechno to dohromady tak nějak kliklo. A u pár scének jsem se opravdu od srdce zasmála.

Co bych naopak oželela, byly Walterovy sny, ve kterých se mu podařilo na případ kápnout. Přišlo mi, že tím jsou díly zbytečně natahované. Já jako divák jsem ve většině případů stejně nepochopila, o co v tom snu v důsledku šlo, tedy dokud to Walter nevysvětlil verbálně.

Sečteno a podtrženo.. The Finder je příjemná letní oddychovka, která dokáže pobavit. Bylo by fajn vidět, jak by se dějová linka vyvíjela dál po takovémto finále, ale na druhou stranu tam nezůstal zas až takový cliffhanger, kvůli kterému byste si rvali vlasy z hlavy. Celkově už jsem viděla pár lepších seriálů, který byly neprávem zrušeny předčasně.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Po čtyřech dílech asi končím...

Těšila jsem se. A to asi byla chyba. Nevím proč, ale neskutečně mě to nudí. Přitom mám ráda, když je hlavní postava "trhlá", Geoff Stults navíc vůbec nevypadá špatně, jeho parťák je sympaťák... ale něco tomu chybí, klouže to po povrchu, není mě to schopné "vtáhnout" do děje. Vysvětlení, které dal Walter psychologovi, proč se nemůže zbavit nutkání věci hledat a nacházet je vyloženě na draka jak obsahem, tak zpracováním ... až už vážně nebudu vědět co, zkusím tomu dát druhou šanci, někdy se seriály rozjedou až po čase. Zatím ale jen 50%.

50 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Šílená, ale správně

I přesto, že kriminálních či detektivních seriálů běží v současné době asi moře, The Finder jako jediný si získal mou pozornost. Seriál Bones, jehož je The Finder spin-offem jsem nesledoval, ale ten speciální crossover jsem si ujít nenechal.

Walter Sherman je správně ulítlý, jeho přátelé, Leo, Isabel a Willa jsou sympatičtí. Už tohle jsou dobrá znamení.

Seriál i postavy jsem si opravdu zamiloval. O to více mě mrzí, že byl "popraven" tak strašně brzy. Ale z mého pohledu si myslím, že dostal alespoň důstojné finále, které mnoha předčasně ukončeným seriálům chybí.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hrozný spin-off

Akosi som tomuto výkvetu nemohla prísť na chuť už počas sledovania časti Bones, kde sa tieto postavy objavili po very first time. Jednoducho mi nesedia, všetko mi prišlo neuveriteľne umelé.
S Bones to nemá nič spoločné.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

80%

Kdo hledá Sběratele kostí trochu jinak bude asi zklamán. V tomto seriálu moc mrtvol k prozkoumání nenaleznete. Nicméně způsob zpracování je velmi dobrý, vtáhlo mě to do děje hned po pár minutách. Má to potenciál jak moc ho využije uvidíme časem.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zatím to vypadá Móóóc dobře

No seriálu jsem se trochu bála,a asi po 20 minutách se mi seriál vážně líbí a rozhodně mu dám šanci i do budoucna...

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Velmi milé překvapení

Seriál Sběratelé kostí je jedním z mých favoritů,proto jsem byla na tenhle jeho Spin-off moc zvědavá.Po prvním dílu byly pocity poněkud smíšené,po druhém byly již dost zaujaté a dneska,po shlédnutí čtvrtého dílu se už nemůžu dočkat toho pátého :D Pokud to půjde takhle dál a nezruší mi ho,pak mám dalšího favorita ve stáji!

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

50%

Já nevím, podle mě tomu něco chybí, to něco co mají právě Bones. Hlavní postava a parťák jsou fajn a to je tak asi všechno. Po prvních 2 dílech jsem to nevydržela a vypla to, možná se k tomu časem vrátím a dám tomu ještě šanci, protože takovéto seriály se někdy rozjedou až po čase.Zatím 50%.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příjemné pokoukání na dlouhé chvíle

Příjemný oddechový seriál, který zaujme svým prostředím i velice zajímavým hlavním hrdinou. Jen je škoda že tento seriál hned po první sérii popravili, každopádně i tak doporučuji.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

pobavilo

Tento serial mi chyba a hlavne preto, ze tam velmi skvely uz zosnuly Duncan. Jeden z tych serialov, kde by sa dalo podla mna rozvinut dlhsie dobrodruzstvo, nebolo to o terorizme a podobne. skoda... pobavilo...

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

It is NOT Bones !!!

Väčšinou som počula ohlasy, že to nie je Bones.

Áno, je to ich spin-off, ale to neznamená, že to bude kópia. A som rada, že to nebolo. Bolo to niečo iné a bolo to dobré.

Nechýbal mi tam humor (pri takej zostave, komu by chýbal). Hlavnú postavu Waltera sa proste nedá neobľúbiť, Leo v prevedení dokonalého Michael Clarke Duncana (RIP) milujete už len z princípu a Maddie Hasson ako cigánska Willa je znova trochu iná než v Twisted, v omnoho lepšom (i keď Twisted bolo až po Finder, ale who cares).

Zábava, sem tam akcia, pre milovníkov Bones i jeden či dva crossovery, šialený a paranoidný hlavný hrdina, nie klasické prípady, ...

Jediné, čo by som vytkla, je koniec. Otvorený. A už taký aj zostane. Takže pokiaľ to niekomu vadí, nepozerajte to a pokiaľ nie, smelo do toho :)

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk