plakát seriálu

Sever a Jih

(North and South)

Názory uživatelů

Skvělá kombinace

Tento seriál je vyjmečnou kombinací několika žánrů. Válečného dramatu, velkých romantických lásek, záporáku jako z klasického hollywoodu a předevěím neuvěřitelného přátelství, z nichž vyvstává epičnost, kterou nedovedou navodit ani mnohem rozsáhlejší filmová zpracování historickýchj témat. Jediným mínusem tohoto seriálu je až přílišný televizní outfitt (ale pokud se to porovná s TV tvorbou osmdesátých let, tak se tento seriál drží v absolutní špičce). Velkou devizou tohoto seriálu je předevěším herecké obsazení, kde je jedna hvězda vedle druhé, které se mohli projevit díky kvalitní předloze John William Jakes, trilogii Sever a Jih a Láska a Válka (pozdější třetí sárii z devadesátých let jsem neviděl). Hodnotím 90%

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

spomienky na detstvo

Ori Payne. Velký hrdina v 90tich rokoch ked v nedelu vecer sme si sadali pred telku aby sme videli čo nové na juhu a čo na severe. payton bola riadna mrcha a Kirstey Alley nakoniec popravili. Perfektný príbeh , výborná výprava , skvelé spracovanie a nezabudnutelný seriál.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

žít bez otroctví

O válce severu a jihu se již napsalo a nafilmovalo hodně. Tato verze však se mi zdála nejlépe nafilmovaná. Známí oblíbení herci přidali tomuto snímku takové prostředí, kde funguje právě jejich oblíbenost. Nechybí tam boj proti otroctví, láska, vášeň a hlavně touhu po svobodě. Seveřané tak i Jižané vidí válku jako opravdu jedinou možnost, jak řešit problémy, a nechtějí už slyšet o míru. Přemýšlí hlavně o tom, co bude válka znamenat pro jejich život a celou Ameriku.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

skvělý seriál

Téma severu a jihu mě nikdy netáhlo, ale seriál mě doslova vtáhl a hltal jsem každý díl.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé