Shadowhunters

Shadowhunters (Shadowhunters) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

A Problem of Memory

Clary se zoufale snaží promluvit si se Simonem, který se rozhodne léčit si zlomené srdce v baru, kde potká upíra jménem Quinn. Magnus se stále nemůže vypořádat ze vzpomínek, které se mu připomněly po nedávném mučení, nechce se s nimi ale svěřit Alecovi. Zatímco Isabelle a Jace se připravují na převoz Valentýna do Idrisu, do newyorského institutu přijede sestřenice Sebastiana.

Simon se snaží zapít žal ze zlomeného srdce. V baru potká upíra jménem Quinn, který mu dá ochutnat Plazmu. V baru jim ale dojde, tak vezme Simona do podniku, který se jmenuje Bleeder Den, je to v podstatě strip klub, kde se lidé nechávají dobrovolně kousat od upírů. Simon se nejdřív zhrozí, ale po chvíli se rozhodne to vyzkoušet na dívce jménem Heidi.

Alec se probudí v posteli sám a jde si promluvit s Magnusem, ten je ještě pořád mimo ze vzpomínek, které se mu vynořily na paměti poté, co ho mučili, když byl ve Valentýnově těle. Nechce o tom ale s Alecem mluvit. Později se mu ale přece jen svěří, trápí ho vzpomínka na to, jak mu zemřela matka, jeho otec ho pak obvinil, že se matka zabila kvůli tomu, že porodila takovou stvůru. Magnus záhy na to svého otce ve vzteku sežehl ohnivou koulí. Alec se ho ale snaží utěšit.

Jace je rozrušený z pusy, kterou mu dala Clary a řekne o tom Isabelle. Alec je však zabaví, když jim zadá úkol - přepravit Valentýna do Idrisu, aby se vyhnuli dalším případným útokům od podsvěťanů. Jace je pověřený odstraněním Valentýnovy kruhové runy.

Clary se dál snaží spojit se Simonem. Když mu začne bušit na dveře, tak ho probudí. Simon má z předešlé noci kocovinu a je celý od krve. Když se převleče, tak Clary pustí dovnitř. Ta se snaží věci spravit, ale Simon se s ní rozejde, protože ví, že mu na ní vždy záleželo trochu jinak než jí na něm.
Když Clary odejde, tak Simona najde Luke a řekne mu, že včera našli mrtvou dívku, kterou očividně zabil upír. Ta dívka se jmenovala Heidi. Simon popře, že by o tom něco věděl, pak ale zaslechne telefonát mezi Lukem a jeho partnerkou Holly, která na mrtvé dívce našla otisky, které patří Simonovi. Simon jde za Raphaelem pro pomoc, ale ten mu odmítne pomoci, pokud mu Simon nesvěří, jak se stal světlomilcem.

Do New Yorského institutu přijede Aline Penhallow, která hledá svého bratrance - Sebastiana. Dlouho se jim neozval, takže Aline přijela zkontrolovat, jestli se něco neděje. Sebastian se omluví, že se z něj stal závislák na Yin Fenu a styděl se se svojí rodinou mluvit. Poté pozve Aline na večeři.
Sebastian posléze běží k sobě domů a jde rovnou za osobou, kterou má svázanou v šatně. Ukáže se, že se jedná o pravého Sebastiana Verlaca. Ten falešný po něm chce informace o Aline a vyhrožuje, že pokud mu je pravý Sebastian nedá, tak ji zabije.
Pravý Sebastian mu pak očividně něco prozradí, protože když Aline posléze začne být trošku podezřívavá, tak jí falešný Sebastian řekne o jejím velkém tajemství, které ví jen on - o tom, že má ráda dívky.

Zatímco je falešný Sebastian na večeři s Aline, tomu pravému se podaří utéct. Falešný to však celkem rychle zjistí a vydá se mu po stopě. Pravý Sebastian se vydá k Institutu, ale než tam dojde, tak ho ten falešný zabije.

Simon se vrátí na místo vraždy a je zatčen Holly. Když pak zjistí, že Heidi zemřela na následky pokousání nohou, je si jistý, že to neudělal, protože nohy už odmala nemá rád. Unikne tak z auta Holly a vrátí se do Bleeder Denu, kde konfrontuje Quinna, začnou se prát a Simon ho zabije.
Raphael pak ovlivní Holly, aby na Simona zapomněla a aby považovala případ Heidi za uzavřený.

Simon zajde za Clary, chce, aby zůstali přátelé, jen neví, jak dlouho mu bude trvat, než se s ní opět bude schopen kamarádit.

Valentýn je transportován do Idrisu, většina jeho doprovodu se bez problému dostane portálem na druhou stranu, ale Valentýn a jeho přímý doprovod Duncan zmizí. Duncan přenese Valentýna do sklepa k Sebastianovi, dožaduje se, aby Sebastian pustil jeho rodinu. Ten však Duncana zabije a ukáže Valentýnovi svoji skutečnou podobu.
Celou tu dobu to byl ve skutečnosti jeho syn - Jonathan Morgenstern.

HUDBA V EPIZODĚ

Loud(y) (Lewis del Mar)

Simon vchází do Hunter´s Moon.

Love Surrounds You (Ramsey)

Ramsey zpívá na pódiu.

Burn It Down (SPC ECO)

Simon sa vrací do Bleeder Den a konfrontuje Quinna.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • A Problem of Memory (neoficiální název)
 • A Problem of Memory
 • 2. série, 15. epizoda (celkově 28. díl)
 • 10. července 2017
 • 2017
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt5616024/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy