Shadowhunters

Shadowhunters (Shadowhunters) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Beside Still Water

Jace a Clary se snaží Valentýnovi zabránit v získání zrcadla a přitom zjistí, že možná budou muset bojovat mnohem větší bitvu, než předpokládali. Mezitím Alec a Izzy bojují s masou démonů, která se zčistajasna objevila v New Yorku, a Luke se Simonem zamíří na vílí dvůr, aby si promluvili s královnou.

Jonathan se vyplaví na břehu Manhattanu, z jeho krve se pak na písku vytvoří pentagram, který otevře bránu do jiného světa, odkud vyletí démoni. Na konci epizody se ukáže, že se jedná o Lilith, Jonathanovu matku, která ho přišla zachránit.

Luke se Simonem jdou za Magnusem a žádají ho, aby jim pomohl najít Maiu, ale ten má plné ruce práce s tím, aby udržel magické zábrany, které brání Valentýnovi v přemístění se pryč z města.
Maia je na dvoře víl, kde ji královna drží a vyptává se na Simona. Maia jí ale odmlouvá, proto ji královna pošle do lesa toulání.
Luke se Simonem si to brzy domyslí a vyrazí na dvůr víl, kde Luke hned pochopí, že královna se domluvila s Valentýnem a umožnila mu uprchnout z New Yorku pod slibem, že ochrání víly. Simon zůstane s královnou a Luke jde do lesů hledat Maiu.

Isabella, Alec, Clary a Jace jdou bojovat s démony, které přivolal Jonathan, ale zjistí, že když jednoho zabijí, jeho místo převezmou tři další. Když Clary dostane zprávu od Luka, rozdělí se a společně s Jacem se přemístí do Idrisu k jezeru Lyn, kde je tábor Lovců stínů, vedený Malachiem. Netrvá dlouho, aby si uvědomili, že celý tábor je na straně Valentýna. Malachi je zajme a když se chystá Clary zabít, Jacovi se podaří osvobodit a Clary zachránit.

Alec s Isabelle vyhledají Magnuse a s jeho pomocí se jim podaří zavřít průchod, kterým se démoni dostávali do New Yorku.
Jace a Clary se dostanou k jezeru Lyn, z počátku nikde Valentýna nevidí, ale ten je překvapí zezadu, bodne Jace a zabije ho. Alec v New Yorku cítí, že je něco špatně s jeho runou parabataie, která z jeho těla nakonec úplně vymizí.

Rozčílená Clary napadne Valentýna, který ale nemá nejmenší problém ji omráčit a spoutat. Clary se probudí, aby viděla, jak Valentýn vyvolává anděla, po kterém žádá, aby zbavil svět všech podsvěťanů a lovců stínů, kteří je chrání. Clary je schopna dosáhnout na stélu, s jejíž pomocí se osvobodí a napadne Valentýna, který ji ale opět přemůže. V okamžiku, kdy zaváhá nad tím, zda ji má zabít, se Clary chopí dýky a Valentýna zabije.

Clary využije přítomnosti anděla a požádá o jednu laskavost - aby přivedl Jace zpátky k životu. Anděl jí to vyplní a zmizí.
Clary je nadšená, ale Jace je ve svém nadšení opatrnější, protože ví, že zahrávat si s nekromancií není žádná sranda. Magnus, Alec a Isabelle se objeví u jezera a s úlevou zjistí, že je Jace naživu. Jace Alecovi lže o tom, co se stalo, nepřizná, že ve skutečnosti umřel. Později je na něm pak zřejmé, že trpí bolestmi.

Luke najde Maiu a královna víl je nechá odejít, ačkoliv se tváří, že je to pouze z dobroty srdce, Simon s ní očividně uzavřel dohodu.

V baru Hunter's Moon se koná velká oslava na počest Valentýnovy smrti a záchrany světa.

HUDBA V EPIZODĚ

Hurricane (Fleurie)

Jace umírá.

Feed the Beast (A R I Z O N A)

Alec se omluví Magnusovi.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Beside Still Water (neoficiální název)
 • Beside Still Water
 • 2. série, 20. epizoda (celkově 33. díl)
 • 14. srpna 2017
 • 2017
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt5616044/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy
Katusloveyou