Shadowhunters

Shadowhunters (Shadowhunters) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

By the Light of Dawn

Valentýn se s pomocí Madzie dostane do Institutu a začne vraždit Lovce stínů, aby se dostal ke světelnému zdroji, kterým chce aktivovat Meč. Luke se snaží o to, aby se všichni podsvěťané spojili a zakročili proti Valentýnovi. Clary dostane ultimátum a Jace přijde na to, jak zničit Meč.

Valentýn se s pomocí Madzie dostane do Institutu, Madzie svojí schopností vysaje vzduch v místnosti a všechny zabije, i když předtím zachrání Aleca tím, že ho přenese do výtahu. Valentýn se usadí v kanceláři Aldertreeho a volá Clary, aby jí dal ultimátum. Pokud nepřijde, tak zabije Simona.

Zatímco Clary zůstane s Magnusem v jeho bytě, Luke a Jace jedou do Institutu zachránit Simona a zničit meč. Podle vize, na kterou viděli Clary s Jacem od anděla, se ukáže, že zatímco Clary, které koluje v těle andělská krev, dokáže aktivovat Meč pravdy, tak Morgernstern s démonickou krví ho dokáže zničit.

Simon se snaží obměkčit Valentýna a tvrdí mu, že Clary chce jen poznat svého otce. Valentýnovi dojde trpělivost, znovu zavolá Clary a přímo před jejíma očima podřízne Simonovi hrdlo, Clary má asi tak hodinu, aby se dostavila do Institutu, jinak Simon zemře.
Clary s Magnusem tak použijí portál, aby se tam přenesli.

Raphael si všimne, že se Isabelle snaží urputně dovolat Alec a píše jí smsky, že potřebuje pomoct. Schová její telefon a zmizí ven, chce totiž zabít Clary. Jace mu v tom ale zabrání, spolu s Lukem se chtějí spojit se všemi podsvěťany, aby bojovali proti Valentýnovi. Raphael nakonec souhlasí, že se k nim přidá.
Jakmile Isabelle najde svůj telefon, tak hned běží do Institutu.

Alec musí spolupracovat s Aldertree, aby se dostali na střechu ke zdroji napájení a pokusili se ho vypnout. Alec je překvapený, že mu chce Aldertree pomoct, počítal spíš s tím, že bude chtít jít proti podsvěťanům. Aldertree mu ale řekne, že se kdysi dávno zamiloval do vlkodlačice, jenže poté, co se stala svědkyně masového povraždění, ztratila mysl, napadla Aldertreeho a ten ji musel zabít.
Na střechu přijdou Valentýnovi spojenci, ale než se Aldertree s Alecem stihnou připravit na boj, tak tam vtrhne Isabelle a všechny je pozabíjí.

Clary jde do Institutu a za Valentýnem, dá pak Simonovi napít svojí krve, aby se vzpamatoval. Ten se ale přestane ovládat a když ho pak Valentýn od Clary odtrhne, tak se Clary promění v Jace, který použil runu k obelstění Valentýna. Podaří se jim Valentýnovi uprchnout a zamíří k meči.
Jenže Valentýnovi se podaří chytit pravou Clary a dotáhnout ji k meči. Simon zakročí těsně předtím, než se ho Clary dotkne.

Jace pak meč vytrhne, jenže ten se nezničí. Naopak ho Jace aktivuje a Valentýn povraždí pokoj plný podsvěťanů. Jace s ním pak bojuje a Valentýn mu řekne, že v sobě nemá démonickou krev, ba naopak. A že ve skutečnosti není jeho syn, ani není bratr Clary.
Clary dostane vidinu runy, kterou nakreslí na meč a ten tak deaktivuje. Jace sice Valentýna chytí, ale meč nezískají, protože ho někdo ukradne.

Simon zjistí, že najednou může na sluníčko, aniž by se přitom spálil. Vyděšený Alec hledá Magnuse, který se naštěstí dostal spolu s Madzie pryč z Institutu, než Valentýn použil meč.

HUDBA V EPIZODĚ

Movement (High Highs)

Izzy je s Raphaelem, když jí zazvoní telefon.

Rising, Rising (Crywolf)

Simon před Clary vyjde na sluneční světlo.

Sun Light (N3XTST3P)

Izzy sejme čtyři Valentinovi muže, když se chystají na Aleca s Aldertreem.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • By the Light of Dawn (neoficiální název)
 • By the Light of Dawn
 • 2. série, 10. epizoda (celkově 23. díl)
 • 6. března 2017
 • 2017
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt5584070/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy
Katusloveyou
Lollie