Shadowhunters

Shadowhunters (Shadowhunters) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Heavenly Fire

Simon s Isabelle začnou spolupracovat spolu, aby přišli na to, co se skrývá pod programem Nebeského ohně. Clary se snaží získat odpovědi od Jonathana a kvůli několika příběhům, které jí Jonathan řekne, začne mít výčitky.

Alec plánuje romantickou večeři, při které chce Magnuse požádat o ruku. Ve světle posledních událostí si totiž uvědomil, jak je pro něj Magnus důležitý a poprosil Maryse, aby mu dala rodinný prsten.

Clary se mezitím ve vězení snaží vyslýchat Jonathana ohledně meče Jarní hvězdy, chce vědět, zda ho skutečně plánuje použít pro vypuštění démonů. Jonathan ale tvrdí, že ho chce pro Clary. Chce, aby měla Clary v držení Morgensternovo dědictví. Tvrdí, že dlouho netušil, že Clary vůbec existuje.

Jonathan pak Clary vypráví o tom, jak vyrůstal v Edomu s Lilith a jak ho jeho matka fyzicky i mentálně mučila. Jonathan si byl jistý, že ho někdo přijde zachránit, ale Lilith mu tvrdila, že jediný způsob, jak by ho někdo mohl vysvobodit z Edomu je pomocí meče Jarní hvězdy a že ten nemůže použít nikdo jiný než Morgenstern, buď tedy Valentýn, nebo jeho sestra, o které Jonathan do té chvíle netušil, Clary. Ale že pro něj nikdo nepřišel.

Clary jeho příběh rozruší a běží z vězení k sobě do pokoje, kde vytáhne staré skicáky a uvědomí si, že jako malá snila o princi, který byl uvěznění ve věži a že Clary měla být princezna, která ho zachrání, ale nedokázala to. Má pocit viny, že Jonathan je takový, jaký je, kvůli ní. Jace se jí to ale snaží vyvrátit.

Isabelle má plán, jak infiltrovat program Nebeského ohně, který je přísně tajný. Potřebuje k tomu ale Simonovu pomoc, ten souhlasí, protože by to mohlo pomoct Clary. Isabelle ho tedy zatkne pod falešným jménem a pošle do vězení, odtamtud ho Lovci stínů transportují do tajného zařízení, kde drží Podsvěťany, které pomocí programu Nebeského ohně testují. Isabelle Simonovi věnuje jeden z páru vílích prstenů (ona má ten druhý), aby spolu mohli komunikovat i na dálku. Simon je vhozen do cely s ostatními Podsvěťany, jeden z nich je Raphael. Ten mu sdělí, že Lovci stínů každých pár hodin jednoho Podsvěťana odtáhnou z cely a ten už se nikdy nevrátí.

Jakmile pomocí prstenů řekne Isabelle, na co přišel, Isabelle začne být zoufalá, aby odtamtud Simona a Raphaela dostala. Požádá o pomoc Aline, chce, aby využila přístupové kódy její matky a zjistila, kdo autorizoval převoz Raphaela z vězení. Aline to nejdřív nechce udělat, ale s vidinou, že osvobodí Clary a ona pak bude schopna pomstít svého bratrance, to udělá a zjistí, že za tím stojí Victor Aldertree. Isabelle ho pozve na večeři, aby ho rozptýlila, zatímco Aline se vloupe do jeho kanceláře.

Lovci stínů si přijdou pro Raphaela, Simon se ho snaží bránit, ale strážní ho omráčí. Když se Simon znovu probudí, je v jiné místnosti o samotě s Lovkyní stínů - Helene. Helene se ho vyptává na prsten, který měl na ruce, Simon se snaží tvrdit, že je to rodinné dědictví, ale Helene je napůl víla, tudíž ví, že jí lže. Snaží se Simonovi vysvětlit, že tady Podsvěťanům nikdo neubližuje, ale Simon jí nevěří. Helene pak jde zavolat svého nadřízeného, čehož Simon využije a uteče. Najde místnost plnou Podsvěťanů, včetně Raphaela, a zjistí, že je Raphael znovu člověk. Lovci stínů totiž Podsvěťanům do žíly vstřikují sérum vyrobené z Nebeského ohně, a to je promění zpět na obyčejné lidi.

Večeře Isabelle a Victora je vyrušena telefonátem od Helene, ta pošle Victorovi fotku vězně, který působí problémy a Victor v něm pozná Simona. Isabelle se mezitím pokusí Simona kontaktovat pomocí prstenu, který má ale teď v držení Helene. Jakmile je její pokus nevyslyšen, odejde z večeře, aby se setkala s Aline a zjistila, co ví. Aline Isabelel informuje o Victorově plánu distribuovat lék vodou v New Yorku, aby se napilo co nejvíc Podsvěťanů a tím je všechny chce vyléčit, aniž by získal jejich souhlas.
Isabelle pošle Aline pro posilu a sama se pokusí znovu informovat Simona o tom, co se děje. Její zprávu ale zachytí Helene, a když zjistí, že jí Victor lhal, postaví se na opačnou stranu a s pomocí Simona, Raphaela a Iris vyhodí celou základnu do vzduchu. Zachrání pouze několik dávek séra, které dá Simonovi, aby se pokusil pomoct Clary.

Alec čeká na Magnuse na naplánované večeři, ale Magnus dorazí pozdě, a ještě je opilý. Má stále problém přijmout svoji smrtelnost. Vyvolá s Alecem hádku, ve které mu vmete, že Alec chtěl, aby byl Magnus smrtelný, ale on teď neví, jestli ještě někdy vůbec dokáže být šťastný. Alec se Magnusovi snaží pomoct, ale Magnus to nejprve odmítá, nakonec se zhroutí v jeho náruči.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Heavenly Fire (neoficiální název)
 • Heavenly Fire
 • 3. série, 17. epizoda (celkově 50. díl)
 • 8. dubna 2019
 • 2019
 • 41 minut
 • www.imdb.com/title/tt7370764/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy