Shadowhunters

Shadowhunters (Shadowhunters) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Iron Sisters

Isabelle a Clary jedou na misi k Železným sestrám, které je ale odmítnou pustit dál, pokud neprojdou testem čistoty, nechtějí vevnitř nikoho, kdo má v sobě špetku démoní krve. Simon pátrá po Lukovi společně s Maiou. Jace dostane nový úkol a Alec s Magnusem mají konečně první randě.

Clary a Jace pátrají po runě, kterou Clary použila, aby se zachránila od démona, jenže nemůžou nic najít. Jejich hledání přeruší Isabelle, která se Clary ptá, jak se drží, zároveň jí chce říct, že jí povolili jít na misi k Železným sestrám, aby se přeptala na Meč, který ukradl Valentýn. Vysvětlí, že Železné sestry jsou bojovnice, které vyrábí všechny zbraně. Clary chce jít taky.
Isabelle jde za Aldertreeem, jednak proto, aby jí dal víc yin fenu na její zranění a taky proto, aby povolil Clary jít s ní. Ačkoliv tvrdí, že yin fen užívá rozumně, klepe se jí ruka a je viditelné, že na něm začíná být závislá. Aldertree chce, aby mu Isabelle opakovala všechno co Clary říká a dělá, jinak jí nedá yin fen a nepustí ji k Sestrám. Isabelle proto souhlasí.

Železné sestry jim nepřipraví zrovna příjemné přivítání, souhlasí, že je pustí do Citadely, když projdou testem čistoty. Zatímco Clary projde, Isabelle ne a nemůže jít do Citadely. Jedna ze sester jí řekne, že yin fen obsahuje upíří jed.
Clary se dozví, že Meč má ještě další vlastnost kromě toho, že nutí dotyčného mluvit pravdu. Když se aktivuje s andělskou silou, tak dokáže vyhubit všechny podsvěťany. Clary se sestře Cleophase, Lukově sestře, zmíní o runě, kterou vytvořila a kterou s Jacem nedokážou nikde najít.
Zaslechne je Isabelle, ale když pak podává výpověď Aldertreemu, tuhle část vynechá.

Poté, co Isabelle s Clary odejdou, tak se jedna ze sester pokouší zastavit sestru Cleophase, aby neodcházela. Ta ji však zabije a než odejde z Citadely, odhalí, že má na krku Kruhovou runu.

Luke se svěří Raphaelovi o tom incidentu se svojí matkou a Raphael jí vymaže paměť i to, že se Simon kdy vracel domů, takže Simon znovu přespává v loděnici. Slíbil ale Clary, že najde Luka, takže se o to snaží. Z Lukovy smečky mu jako jediná nabídne pomoc Maia, které na Lukovi záleží.
Vydají se společně do lesa na jedno místo, kam jezdili Simon s Clary a Lukem kempovat. Maia a Simon mezitím zjistí, že toho mají dost společného.
Luke ztrácí kontrolu a Simon ho zastaví těsně předtím, než zabije mladou dvojici ve stanu.

Alec s Magnusem mají konečně první rande a dostanou se ke svojí milostné minulosti. Zatímco Alec přizná, že kromě Lydie nikoho neměl, tak Magnus měl během těch století 17 tisíc známostí. Aleca to šokuje a začne argumentovat, že jsou až příliš odlišní, nakonec se ale rozmyslí, že mu to nevadí.

Aldertree najde Jacovi nový úkol, čistit meče po ostatních Lovcích stínů. Jace se ho jde zeptat, proč s ním tak zachází a dozví se, že proto, že mu nemůže plně věřit. Pokud chce Jace zůstat v Institutu, musí dělat, co se mu řekne, nebo ostatním vyzvoní, co říkal u výslechu ve Městě z kostí.
Jace se tak sbalí a jde k Magnusovi žádat o azyl.

HUDBA V EPIZODĚ

Late Night Radio (Outsider)

Magnus a Alec spolu pijí v baru.

Echo Girl (Dutch Party)

Magnus a Alec hrají kulečník.

Standing on My Own (Max Jury)

Magnus a Alec se baví o svých bývalých vztazích.

The Lifeboat (Liam O´Donnell)

Magnus vybírá písničku na jukeboxu.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Iron Sisters (neoficiální název)
 • Iron Sisters
 • 2. série, 6. epizoda (celkově 19. díl)
 • 6. února 2017
 • 2017
 • 43 minut
 • www.imdb.com/title/tt5584062/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy
Katusloveyou
Pain28
Lollie