Shadowhunters

Shadowhunters (Shadowhunters) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Stay with Me

Zatímco Alec se bojí o Magnuse a snaží se zjistit, jak ho zachránit, Clary je rozhodnuta zbavit se svojí runy, i když to znamená obrátit se pro pomoc na nepřítele.

Magnus je stále v bezvědomí a Alec zavolá na pomoc Catarinu, která zjistí, že příčinou Magnusova stavu je fakt, že jeho tělo odmítá Lorenzovu magii. Přirovná to k transplantaci orgánů. Nicméně řekne, že Magnus přežije, ačkoliv znovu nesmí použít magii, jinak ho to zabije. Pomoct mu teď může pouze Lorenzo.
Alec má na Lorenza vztek, protože si myslí, že to udělal naschvál, Catarina se ale Aleca snaží uklidnit s tím, že pokud chce Lorenzovu pomoc, bude se muset ovládnout.

Alec se skutečně vydá za Lorenzem, kterého Magnusův pád očividně těší, a je jasné, že mu nechce pomoct. Alec ale změní taktiku a prosí Lorenza o záchranu lásky jeho života, čemuž Lorenzo neodolá a rozhodne se pomoci.

Jakmile se ale Magnus probudí, nechce, aby Lorenzo jeho magii odebral, protože má pocit, že bez magie je nula a že ani Alec by ho bez magie neměl rád. Jakmile ho ale Alec přesvědčí o opaku, Magnus souhlasí a Lorenzo si svojí magii vezme zpátky.

Mlčenliví bratři Clary nedokážou pomoct, protože její pouto s Jonathanem je příliš silné. Clary se chce znamení zbavit, tudíž se chce obrátit na samotnou Lilith. Když pak začne být zlá na svoje přátele, je zřetelné, že musí narůstající temnotu zastavit. Žádný z čarodějů jim však nechce pomoct Lilith přivolat. Clary se tak rozhodne, že vymyslí runu k přivolání Lilith sama. Aby jim nemohla utéct, Simon s Isabelle se vydají znovu najít Kaina a požádat ho o pomoc. Kainovo znamení Lilith zničilo posledně, tak se jim teď bude znovu hodit. Ačkoliv je Kain nejdřív proti, Simonovi se ho podaří přemluvit.

Jonathan se vydá do říše víl, protože se mu dostalo informace, že královna víl by mohla mít ve svém vlastnictví meč Ranní hvězdy, který hledá. Královna mu ale nechce pomoct, a tak Jonathan slíbí, že na oplátku za meč zabije Lilith, s čímž královna souhlasí.

Jonathan se tedy vydá za Lilith, která ho ráda vidí. Jonathan se ji však pokusí zabít, ale Clary v tu chvíli aktivuje svojí runu a Lilith odvolá z její říše. Lilith Clary sdělí, že jediná možnost, jak se zbavit runy, je získat meč, kterým Michael bodl Lucifera, meč se jménem Skvostný. Meč byl ale zničen, tudíž Clary nemá šanci pouto zničit. V tu chvíli se Jonathan zjeví a zaútočí na Jace a Isabellu, oba dva se přitom drží zpátky, aby neublížili skrz pouto Clary. Jonathan se pokusí Isabellu uškrtit a Simon jí přiběhne na pomoc, zaboří zuby do Jonathanova krku, navzdory tomu, že ublíží i Clary. Clary narychlo vymyslí runu, která pošle Jonathana do vězení v Institutu.
Lilith začne vyjednávat s Kainem. Když ji ochrání, tak přivede k životu jeho bratra. Kain se nechá zlákat, Lilith osvobodí a oba uniknou.

Luka z vězení zachrání muž, který patří k řádu Praetor Lupus.

Isabelle dá Clary novou naději, když jí řekne, že meč Skvostný byl naplněný Nebeským ohněm. A že Lovci stínů v Pevnosti údajně používají nový program, který se jmenuje stejně, a mohlo by to mít souvislost.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Stay with Me (neoficiální název)
 • Stay with Me
 • 3. série, 16. epizoda (celkově 49. díl)
 • 1. dubna 2019
 • 2019
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt7370762/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy