plakát seriálu

Shameless

(Shameless)

Epizoda 3×12 – Survival of the Fittest
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Frank se dostane z vězení do nemocnice a vyslechne si smutnou diagnózu. Fiona i ostatní ho nutí udělat zásadní krok v jeho životě. Ale Frank má vlastní hlavu.

Mezitím, Lip získá konečně diplom a Fiona se uchází o práci na plný úvazek ve firmě, kde nyní zaskakuje. Fiona také stále zkouší kontaktovat Jimmyho, ale bez úspěchu.

Ian se také rozhodne udělat zásadní krok ve svém životě a dostat se do armády. Protože mu však není ještě osmnáct, musí vymyslet nějaký plán.

Sheila zůstane sama poté, co její dcera, zeť i vnuk odjíždí do jiného státu. Rozhodne se podnikat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Frank je ve vězení poté, co je zatčen za loupež u bývalých pěstounů Carla. Poté, co upadne do bezvědomí, mu vězeňský lékař diagnostikuje velká poškození jater a ledvin a varuje ho, že pokud nepřestane pít, zemře. Je z vězení propuštěn, aby stát nemusel platit jeho zdravotní péči. První, co Frank udělá, je že zamíří do hospody a pije a pije.

Lip odmaturuje a získá diplom. Nebere to příliš vážně, na rozdíl od Fiony, která je velice pyšná. Připravuje mu doma oslavu. Lip to jde zapít do Alibi a potká zde Franka. S ním jde poté dále oslavovat a zakončí to na kluzišti. Zde Frank zkolabuje. Je odvezen do nemocnice, kde se dozvídá to stejné, co na vězeňské ošetřovně.

Fiona stále volá Jimmymu, ale ten neodpovídá. Nechává mu vzkazy na záznamníku a je z toho už nešťastná. Mezitím se snaží získat stálé místo ve firmě s hrnečky, kde pracuje nyní jako záskok. Nadřízený jí však odmítne s tím, že nemá zkušenosti. Jedinou možností je, aby uzavřela nějaký hodnotný obchod.

Karen po nehodě společně s Jodym a malým Huyim odjíždí do jiného státu, kde se bude léčit. Sheila zůstává sama a tak ráda pomůže s oslavou pro Lipa.

Veronika se dozví, že její matka je již ve dvanáctém týdnu těhotenství. Dojde jí, že věděla že je těhotná, ale i tak si stále užívala sexu s Kevinem.

Doma na Fionu čeká Beto, který jí přinese peníze od Jimmyho. Oznámí jí, že Jimmy se již nevrátí a chtěl, aby peníze dostala. Fiona zaplatí penězi nějaké účty a zbytek se rozhodne investovat do potencionálního zaměstnání. Dá je Kevinovi, aby objednal pro Alibi několik tisíc hrnečků od firmy, kde pracuje. Tento obchod jí může zajistit stálé pracovní místo.

Ian oznamuje Mickeymu, že odchází do armády. Ten je rozrušený, ale Iana nezastaví. Ian si obstará falešné doklady na Lipovo jméno, aby mohl vstoupit do armády. Není mu totiž ještě osmnáct a legálně by tam tedy vstoupit nemohl. Brzy ráno odjíždí, aniž by o tom komukoliv z rodiny řekl.

Lipovi přijde dopis, ve kterém mu sdělují, že se dostal na školu M.I.T. Jde to oznámit Mandy a děkuje jí, že bez její pomoci by to nezvládl. Neví však, zda na školu půjde.

Sheila, nyní zcela opuštěná, začne podnikat. Nabízí dalším ženám různé erotické pomůcky a masti.

Fionina investice se vyplatila a její nadřízení jí nabídli na zkušební dobu stálé místo ve firmě s hrnečky.

Hlavní postavy
Frank Gallagher
Fiona Gallagher
Lip Gallagher
Debbie Gallagher
Ian Gallagher
Carl Gallagher
Kevin Ball
Veronica Fisher
Karen Jackson
Vedlejší postavy
strýček Matt
zdravotní sestra
Dick Healy
Lloyd Lishman
Sheila Jackson
pacient na vozíku
Jody Silverman
Mike Pratt
Mandy Milkovich
Mickey Milkovich
lékař
Sergeant Brown
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSurvival of the Fittest (neoficiální název)
Původní názevSurvival of the Fittest
Rok natočení2013
Premiéra7. dubna 2013
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka56 minut
Sledovanost premiéry1 820 000 diváků
Autoři profilu epizody