Sherlock Holmes: Jak prosté

Sherlock Holmes: Jak prosté (Elementary) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Drogová rozbuška

Za Holmesem se zastaví jeho starý známý s žádostí o pomoc, protože jeho dcera byla unesena. Problém je v tom, že jde o Sherlockova starého dealera a Joan se to samozřejmě nelíbí...

Mladá žena je přepadena ve chvíli, kdy se vrátí domů z večerního běhání. Ve stejnou dobu se Sherlock poprvé rozhodne vypovídat před skupinou, ke které ho nutí chodit Joan. Problém je, že jeho téma se příliš neslučuje s účelem skupiny, vypráví jim totiž o mangustách.

Když se vrátí zpět domů, ze sprchy Joan vyjde cizí nahý muž. Představí se jako Rhys a během chvíle se oběma svěří s tím, že Sherlocka přišel požádat o pomoc. Jeho dcera Emily, která žije v New Yorku, byla totiž unesena. Brzy vyjde najevo, že Rhys byl kdysi Sherlockův dealer, je tedy jasné, že ho Joan v oblibě mít nebude. Jakmile se dá Rhys do pořádku, ukáže oběma video, na kterém je jeho dcera a žádost o výkupné. To činí celkem 2,2 milionu a musí jej sehnat do 4 dnů. Samozřejmě musí vynechat policii ze hry, jinak Emily živou už neuvidí. Částka se zdá Holmesovi zajímavá a Rhys se mu přizná, že si přesně také peníze "vypůjčil" od dominikánských dealerů. Problém je, že mu zbylo jen tisíc dolarů, zbytek dokázal prohrát.

Rhys, Holmes a Watsonová pokračují v pátrání a jejich dalším cílem je noční klub, který patří právě dealerům. Holmes si na základě Rhysova tipu vyhlédne jednoho muže a na toaletách mu prozradí, že ví, že je policista v utajení. Chce vědět, zda neslyšel něco o únosu Emily. Muž zpět v klubu Holmese zmlátí, aby udržel své utajení a tvrdí, že mu ukradl peněženku. Během mlácení Holmesovi řekne, že kartel s únosem nic společného nemá a omluví se mu za toto řešení situace.

Druhý den Joan najde Rhyse kouřit marihuanu a seřve ho. Holmes zatím najde na twitteru zmínku, že nevlastní otec Emily požádal o peníze. Mohl by to být motiv? Detektiv Bell, kterého Holmes požádal o službičku, jim zjistí, že mu se živí parkováním aut. Trojice ho vyhledá a po práci sleduje k domu, který muž dříve vlastnil. Když ho konfrontují, zjistí, že s únosem nic společného nemá. Přišel o všechny peníze a proto Emily požádal o pomoc.

Později Rhysovi zavolá únosce a chce vědět, kdo s ním spolupracuje. Sherlock ho ujistí, že není policista. To únosci však nezabrání, aby jim poslal balíček, ve kterém je Emilyn prst. Zároveň jim poví, že lhůta se zkrátila na 6 hodin. Ze spálenin na prstu Sherlock zjistí, že je dívka přivázána k starodávnému topení.

Když se později Holmes znovu dívá na záznam od únosce, Rhys mu nabídne balíček kokainu s tím, že pokud si ho vezme, půjde mu vyšetřování lépe. Sherlock s ním hodí proti zdi a seřve ho. Vzápětí přichází Watsonová a Holmes se odchází projít. Když se později vrátí, řekne Rhysovi, že se s dcerou setká za hodinu. Zavolal totiž svému otci a o peníze ho požádal. Obratem odchází na setkání s únoscem.

Když je pryč, staví se u něj doma agent DEA, který ho zmlátil v klubu, a tvrdí, že má informace o únosu Emily. Holmes zatím zjistí, že je sledován, uniká a telefonuje Watsonové s tím, že pouze jedna osoba věděla o jejich vyšetřování. Bohužel je agent už u něj doma a Joan společně s Rhysem se stávají jeho dalšími zajatci. Rhys se každopádně dokáže z pout dostat a agenta napadne, aby mohla Joan utéct. Při tomto pokusu je postřelen, Watsonová však útočníka omráčí a Rhyse obratem ošetří.

Agent později na stanici tvrdí, že nemá tušení, kdo je Emily. Tvrdí také, že ho Rhys napadl, postřelil jej prý v sebeobraně. Kapitán Gregson jo pobaveně sleduje a nabídne mu, že když prozradí, kde je Emily, má šanci na dohodu. Když mu navíc poví, že prohledávají domy s topením, jehož stopy našel Sherlock na uříznutém prstu, mu jim vše poví.

Po návštěvě Rhyse v nemocnici se Sherlock doma přizná Joan, že mu dealer nabídl kokain. Řekne jí také, že si ho nevzal. Poví jí, že je to podle něj dobrý příběh pro skupinovou terapii a vzápětí se tam společně vydávají...

HUDBA V EPIZODĚ

Fortyfive (Bootstraps)

Na konci epizody.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Drogová rozbuška
 • A Giant Gun, Filled with Drugs
 • 1. série, 15. epizoda (celkově 15. díl)
 • 7. února 2013
 • 4. prosince 2013
 • 2013
 • 43 minut
 • 10 840 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2624872/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

megawir
lukascoolarik
Fruiko