plakát seriálu

Sherlock Holmes: Jak prosté

(Elementary)

Epizoda 1×19 – Sněžní andělé (Snow Angels)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sherlock vyšetřuje případ vraždy hlídače. Aby to nebylo tak jednoduché, tak na město se žene sněhová bouře.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Hlídač poslouchá předpověď počasí, když zahlédne ležet ženu, volající o pomoc, přede dveřmi. Vezme ji dovnitř. Tam žena vytáhne pistoli. Hlídač se pokusí vytáhnout svoji, ale ona jej postřelí. Když však se svými komplici postupuje dále do budovy, hlídač z posledních sil vystřelí.

U Sherlocka teď zůstává paní Hudsonová. Dostává se z rozchodu, což Joan vadí, protože Sherlock to s ní neprobral.

Kapitán Gregson volá oba k vraždě k hlídače. Na místě jsou zřejmé některé věci. Hlídač někoho svým posledním výstřelem zasáhl. Byla tam žena s blonďatou parukou a zloději ukradli sadu nových nevydaných modelů mobilních telefonů. Poté vypadne proud v celém městě.

Na stanici přichází Denise Castorová, která bude řídit koordinaci policejních jednotek, když nejde proud. Bell se snažil požádat společnost, která vlastní telefony, aby je vystopovala. Jenže to v současné situaci není možné. Sherlock však nachází foto ukradeného telefonu na Instagramu. Ví dokonce podle fotky, kde jej dotyčný koupil.

Sherlock s Joan objevují kradené telefony u bezdomovce. Ten je našel vyhozené v popelnici. Cílem loupeže tedy pravděpodobně nebyli telefony. Proto se oba vrací na místo činu. Na zámcích objevují nepatrné škrábance. Ty je zavedou do stavitelské firmy, kde byla ukradena sada plánů.

Ráno Sherlock už ví, kam mají zloději namířeno. EROC. Funguje jako depozitář hotovosti, taktéž se v něm ničí staré bankovky. Jelikož nefungují telefony, vydávají se s Joan najít spojení na stanici. Naleznou pluh s ženou Pam. Zanechají prostřednictvím vysílačky vzkaz na policii a společně jedou k EROCu.

Bell mezitím pátrá v nemocnicích po přijatých střelných zraněních. Objeví jediné zvláštní přijaté zranění a to bodné. Slečna Darvinovou, kterou právě chtěli propustit. Bell najde na jejím kabátě vlas z paruky a zatkne ji. Její spolupachatelé ji totiž bodli, aby ono střelné zranění zamaskovali.

Joan a Sherlock dorazí k EROCu. Tam se ale nic zvláštního neděje. Při důkladném prohledání rozřezaných bankovek ovšem zjistí, že se nejedná o rozřezané bankovky. Někdo ukradl zásilku 33. miliónů. Do EROCu se dostali přistavěným tunelem, který nikdo momentálně nehlídal kvůli bouři. Sherlock podle stop ve sněhu určí, že se přepravují starým modelem sanitky. Také, že zloději musí staré bankovky vyměnit za novější. Dalším jejich komplicem je tedy pan Leseur, jehož jméno bylo zachyceno v mobilu zadržené ženy.

Bell a další policisté hlídkují před domem Leseura. Skutečně přijíždí sanitka. Je to ale past nastražená zloději. Pam tedy odveze Sherlocka s Joan domů.

Doma Sherlock přemýšlí jak zloději mohli opustit město, když je prakticky uzavřené. Jedinou možností je komplic postavený hodně vysoko, který manipuloval s hlídkami. Sherlock poukazuje na paní Castorovou, která koordinuje policii. Věří, že také jediným důvodem proč se zadržená vražedkyně ještě nepřiznala, je povědomost o vysoce postaveném komplici. Sherlock tedy zinscenuje s policií výtržnosti. Toho využívá paní Castorová a chce utéct z vražedkyní. Jsou obě zadrženy a prozradí i úkryt zbytku kompliců.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Penny (Hanni El Khatib)

Závěr epizody.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když na začátku odtahují zloději zabitého člena ochranky, není pod ním žádná krev. V dalším záběru tam už ale krev je.
Hlavní postavy
Sherlock Holmes
Dr. Joan Watson
Captain Thomas Gregson
Detective Marcus Bell
Vedlejší postavy
Frank Dempster
Alysa Darvin
Uniform #3
Uniform #2
Uniform #1
Denise Castor
Davis Renkin
Private Maggio
Squatter
Joseph Leseur
Ms. Hudson
TV Reporter
EROC Supervisor
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSněžní andělé
Původní názevSnow Angels
Rok natočení2013
Premiéra4. dubna 2013
Česká premiéra1. ledna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody