plakát seriálu

Shetland

(Shetland)

Názory uživatelů

Shetland

Shetland patří mezi ty kriminálky s malým množstvím podezřelých, kteří tají, co můžou. Vážně jsem si přála, aby Shetland fungoval už kvůli Douglasu Henshallovi a samotnému prostředí, protože mám tyhle vraždy odtržené od civilizace ráda.

Záběry přírody jsou velké plus tohohle seriálu. Zima, vítr, moře, zelené kopce, malé barevné domečky, vypadávající signál, to všechno je Shetland. Když se k tomu přidá vražda na ostrovech, kde každý zná každého, atmosféra docela zhoustne. Scenérie Shetlandu hodně pomohla, protože samotný příběh nepatří mezi ty nejzajímavější kriminální záhady.

Jimmy Perez měl zřejmě patřit mezi ty osudem stíhané policisty, kteří se zuby nehty snaží, aby se jim věci ještě víc nerozpadly. Jimmy ale působí příliš klidně, jako by byl součástí všeho, ale zároveň šlo všechno mimo něj. Vtipný element tu představuje Jimmyho mnohem mladší kolegyně Tosh, která chvílemi vypadá, že si snad stojí na vedení. Z postav mi přišel nejzajímavější Sandy, vnuk zavražděné ženy a zároveň policista, bohužel ale nedostal moc prostoru.

Seriál byl koukatelný, ale jako celek mě úplně nepřesvědčil, nějak mě nevtáhl do děje, protože v něm snad nebylo žádné napětí a bylo to dost pomalé, spíš mi to přišlo jako "a teď se stane tohle a teď tohle a teď tohle" a najednou byl konec.

Shetland stojí za zhlédnutí, ale rozhodně nepatří mezi britskou špičku v kriminálních seriálech.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Britské krimi za severu

Nedávno jsem shlédl všech 14 dílů krimi série,která se odehrává v drsném prostředí Shetlandských ostrovů a už jen to prostředí dělá skvělou filmovou kulisu.Spousta ostrůvků a na každém jen pár desítek obyvatel,skoro všichni se znají a do toho přijíždí detektiv Jimmy Perez vyšetřovat sérii vražd a záhadných úmrtí.Obyvatelé si myslí,že znají pachatele a snaží se pomoci,což vše ještě zkomplikuje.
Je to z produkce BBC One a to už samo o sobě garantuje kvalitu a pro nás úplně cizí prostředí,ve kterém se děj odehrává ještě umocňuje atmosféru na ostrovech.Netvrdím,že je to top seriál,ale rád ho doporučím každému,kdo má rád britské prostředí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

detektiv Jim Perez

Miluju britské detektivky. Mám ráda severské detektivky. A tenhle seriál je spojení obou výše zmíněných. Děj se táhne jak čerstvě stočený med. Kamera se vyžívá v záběrech neskutečně krásně umrtvené krajiny Shetland. A třešničkou na dortu je detektiv Perez, který není žádný sexy macho, ale zato je krásně lidský a má bezva skotský přízvuk. Prostě lahůdka. A pátá řada bude na jaře 2019.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Krimi ze severu

Zápletka vypadá slibně, ale pak se to celé tak podivně zašmodrchá a rozuzlení je tak banální, že to musí naštvat i místní tuleně...

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé