plakát seriálu

Shine or Go Crazy

(Bichnageona Michigeona)

Názory uživatelů

Není Wang So jako Wang So

Po Scarlet Heart se tohle hrozně špatně hodnotí. Je to jiný seriál, jiný příběh a stejně člověk musí srovnávat, protože tvůrci obou děl vycházeli ze stejných historických událostí. Nemá tu hloubku, Jang Hyukův Wang So není tak politováníhodný, ale... bylo to fajn. Bavilo mě na to koukat i překládat, takže jsem v podstatě spokojená, i když žádné kloudné hodnocení ze mě holt nevypadne. :^)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Začíná slibněji, než končí

Zpočátku zápletka vypadala moc dobře, dějové linky byly zábavné a hlavní hrdina nebyl zobrazen naivně, jak roky zůstává věrný ženě, kterou prakticky nezná, protože hrdina korejského seriálu nemůže být zákazník bordelu. Navíc seriál zobrazoval období, o kterém jsem toho moc neviděla, takže i z tohohle pohledu to bylo zajímavé. Že má nejženštější vzhled v seriálu druhý mužský představitel mi sice zvedalo obočí, ale dalo se to přehlédnout.
Časem se však seriál začal točit v kruhu. Některé rozhovory jakoby tam přehráli několikrát, pořád se řešilo to samé dokola a jen se tvářili, že se někam pohli. A to v pouhých 24 dílech. To všechno sice procenta seriálu ubíralo, ale nebylo to tak hrozné. Pak však přišly poslední díly. A ten konec byl naprosto doslova směšný. Velká bitva o osud země, která rozhoduje, kdo skončí na trůně, a jestli se jí účastní na obou stranách dohromady 30 vojáků, tak budu velkorysá. To se tam jako trénovali v bojových uměních tak efektivních, že je museli skrývat, intrikovali tam 24 dílů, sháněli armády a bojové mistry pomalu z celé Asie, aby se tam beze zbraní pofackovalo pár chlapů, aniž by předvedli pořádný pohyb? I já se v tělocviku hýbala víc, než předvedli všichni dohromady. To bylo to ono, na co jsme čekali celý seriál?
A to není zdaleka vše, nechci spoilerovat, tak to bude znít možná kostrbatě, ale když takový osud čekal hlavní dvojici o pár dílů dřív, tak to bylo to nejhorší, co je mohlo potkat, vlastně takhle skoro ani nestojí za to žít, ale na konci seriálu je to vlastně happy end. Nemluvě o tom, že pointa celého seriálu je v tom, že hlavní hrdina bude buď zářit jako skvělý král, nebo zešílí, ale v jedné z posledních scén, kdy se tedy stává tím skvělým králem a nezešílel, se tváří, že bude přesně tím psychopatem, kvůli kterému poteče krev.

Takže pokud to mám nějak shrnout, skvělý nápad, který nedokázali využít, a naslibovali epické finále, kterému nedokázali dostát.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk