plakát seriálu

Shitsuren Chocolatier

(Shitsuren Chocolatier)

Názory uživatelů

Shitsuren Chocolatier

K tomuhle seriálu jsem přistupoval jsa obeznámen spíše s negativním hodnocením. Ale i tak jsem si řekl, že to zkusím a třeba poplavu proti proudu. (Což se nakonec nestalo a přidávám se tak k těm nespokojeným divákům)

Pro trochu lásky, šel bych světa kraj. Tak tohle motto razí snad každá postava tohohle příběhu. Vrhají se do vztahů, které je samotné zraňují, protože chtějí víc, než můžou dostat. Ohání se klasickými frázemi, že jim to stačí, že jsou rádi, za to, co mají a že ve víc ani nedoufají, jenže tahle přetvářka je hodně lacinou maskou. Maskou, kterou žádná postava neumí udržet. Výjimkou je Erena a Saeko. Holky prostě hrají jinou ligu. Hlavně Saeko. Jsem rád, že Ishihara umí něco víc, než jen kuňkat v rohu (i když Rich man, poor woman se mi i tak dost líbilo), ale umí být i pěkně manipulátorská mrcha. Jinak všem ostatním nepomáhá k oslazení života ani ta nejlepší čokoláda na světě. Sice se nám to ke konci seriálu porůznu spáruje, ale i tak zůstává na patře příchuť, kterou žádná čokoláda nepřebije.

V průběhu sledování mi pak hlavou běželo všechno možné. Je docela zvláštní, ale nevím, zda mě štvaly nebo mi přišly osvěžující scény, které si jednotlivé postavy přehrávaly jen ve své hlavě. Člověk pak místy nevěděl, co je a co není skutečné.

Též by mě docela zajímalo, jak se všichni můžou cpát tou čokoládou a být pořád tak štíhlí, to by si měli nechat patentovat.

SPOILER – Manželství Saeko-san považuji za velice názorný příklad, kdy se za komfort platí tím, že v něm musí člověk žít.

Hudební doprovod byl z mého pohledu nadprůměrný. Bohužel mě nějako neoslovil song od Arashi, ale Ken Arai zaválel.

A hodnocení? Původně jsem chtěl dát 50%, protože když už nic jiného, tak jsem seriál dokoukal do konce (i když jsem u něj dělal všechno možné), ale konec to bohužel zabil. Jak ukončit divný příběh? Divně! Za mě tedy 40%, protože se bohužel lépe koukalo na ty čokoládové zázraky, které Pan Chocolatier vytvářel, než na milostné plácání všech zúčastněných (vyzdvihuji Erenu, která byla normálně lidská a byla tak hned o několik levelů výš než všichni ostatní).

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk