plakát seriálu

Sindibád

(Sinbad)

Epizoda 1×02 – Queen of the Water-Thieves
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Providence zakotví u ostrova Sindh, kde je celá posádka unesena primitivními Vodními zloději. Jejich královna, Razia, je připravena posádku sníst a posílit tak svůj vliv mezi svými lidmi. Sindibád musí najít způsob jak osvobodit sebe, posádku a velkou ptačí bestii zde také drženou dříve, než kletba na něho uvalená ukončí jeho život.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Po velké bouři, která zabila většinu posádky, zakotví loď Providence u ostrova Sindh. Někteří přeživší se chtějí vylodit hned v prvním slušném přístavu, ale nejprve musejí někde nabrat zásoby aby přežili. V noci je však plavidlo obsazeno a posádka až na kuchaře odvlečena do ruin starého města, kterému nyní vládnou Vodní zloději a jejich královna Razia. Jejich společnost je velice primitivní. Sindibád využije šance a vetře se do královniny lóže. Myslí, že jí může přemoci a utéct. V tom se ale plete. Razia je dobře připravena a ve svém paláci navíc drží velkou ptačí bestii, která Sindibádovi také stojí v cestě. Navíc se Sindibád obává, že pokud se z ostrova nedostane včas, kletba, kterou na něj uvalila Amala ho zabije.

Ostatní přeživší, Gunnar, Anwar, Rina a Nala jsou uvězněni a je v plánu, že se večer budou účastnit hostiny. Jako potrava. Sindibádovi se podaří zjistit, že jeden z královniných strážců je její vlastní syn. Využije této vědomosti aby narušil stabilitu mezi Vodními zloději, kteří věří, že Razia se všemi zachází rovně. Její syn je zabit jiným bojovníkem a posádce Providence se podaří utéct. Sindibád ještě osvobodí ptačí bestii, která se nad ním chvíli před tím slitovala a umožnila mu útěk.

Závěrečná scéna ukazuje výzvu jednoho z Vodních zlodějů. Ten se chystá zabít Razii a stát se novým pánem ostrova. Výsledek souboje je však neznámý.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
vodní zloděj #2
vodní zloděj #1
vodní zloděj #4
vodní zloděj #3
babička
lord Akbari
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevQueen of the Water-Thieves (neoficiální název)
Původní názevQueen of the Water-Thieves
Rok natočení2012
Premiéra15. července 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody