plakát seriálu

Sindibád

(Sinbad)

Názory uživatelů

Skôr nie,ako áno

Keď som začala Sinbada pozerať čakala som dobrodružstvo, akciu, sympatické postavy, nejaké tie príšerky, očarujúcu krajinu, príjemnú letnú oddychovku. No dostala som len zlomok z toho všetkého.

Nedá sa presne povedať, že by som bola z neho sklamaná, ale nebolo tu ani nadšenie. Na jednej strane bolo dobré, že postavy hrali neznámy herci, na druhej som medzi nimi žiadnu chémiu spojenie nevidela. Bolo to len hŕstka ľudí, čo tvoria priateľov.
Jednotlivé epizódy neboli zlé, no chýbalo mi v nich niečo čo by ma dokázalo vtiahnuť hlbšie do deja, tak že by som sa nevedela dočkať ako to dopadne. Namiesto toho som sa občas pristihla, že si želám aby to už skončilo. Dialógy neboli tiež nijak svetoborné.

Ja som s nm zatiaľ skončila,možno sa k nemu neskôr vrátim. Kto chce nech ho skúsi a uvidí,či sa mu bude páčiť.Sinbad ako oddychovka na leto nie je zlá,no žiaľ ničím neohúri a neprekvapí.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

:)

Já sama jsem Sindiáda neviděla,jen tak jedním okem,ale můj táta se do tohoto seriálu naprosto zamiloval,sleduje ho neustále dokola a tak myslím,že jeho jménem sem mohu napsat jedno velké plus

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sinbad

Po prvej časti som bola ohromená. Dej, postavy, prostredie. To všetko ma totálne zaujalo. Nevedela som sa dočkať ďalšej časti. Ale tam začalo postupne prichádzať sklamanie. Asi sa to proste neuberalo smerom, ktorým som čakala, že to pôjde. Niektoré príbehy boli zaujímavé, ale ako celkom to hodnotím ako priemerné. A predovšetkým predvídateľné. Dopozerala som to potom skôr len zo zvedavosti. Raz však stačilo. Nie je to niečo, k čomu by som sa vrátila.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sinbad

Seriál Sinbad by se dal rozdělit na dvě části – v první části se Sinbad musí vypořádat s kletbou a v druhé se svým bratrem. Sedmý díl je takové předčasné finále, až to vypadá, že ho tvůrci natočili a pak se dozvěděli, že můžou natočit ještě dalších pět dílů. Právě druhá část mě bavila mnohem víc. Došlo k výměně Naly za Tiger, její postava je o něco zajímavější a lépe se na ní kouká, a hlavně postava Taryn konečně smyje ten příšerný make-up.

Sinbad mi nepřijde vyloženě špatný, ale dobrý taky úplně ne. Je vyloženě zaměřen na zábavu pro celou rodinu, takže tu neuvidíte žádnou krev, žádné krvavé masakry, žádné odvážnější scény. Jsou tu sice pěkní herci, kletba, tajemství, dobrodružství, příšerky, ale postrádá to nějakou hloubku.

Celou sérii provází pro mě jeden velký problém – postavy. Ty nepůsobí jako přátelé, ale spíš jako banda cizích lidí, kteří spolu musí být. Když to srovnám s Merlinem, tak tam mezi postavami je už od začátku určitá jiskra, určité pouto, to tady bohužel chybí. Všechny postavy se občas chovají nelogicky, skoro by se dalo říct, že až stupidně. Navíc ženské hrdinky, hlavně tedy Rina, jsou až znepokojivě upozaděny. Rinina funkce je tedy obdivně zírat na Sinbada a občas odemknout nějaký zámek a po příchodu Tiger jí odevzdaně přenechává své místo a vrací se ke svým několika větám za díl. Přitom její scény s Anwarem jsou jedny z těch lepších a zábavnějších.

Asi jsem naivně očekávála, že hlavní hrdina Sinbad bude vypadat trochu hrdinsky, ale nakonec ani ten nezodpovědný hejsek není tak špatný. Z postav mám nejradši příliš důvěřivého Anwara, který snad jediný nejedná úplně impulzivně, ale občas používá i mozek:-) Mám ráda tyhle smolaře, kteří jsou v seriálech spíš komickým prvkem. Ze záporných postav pak samozřejmě vyčnívá Taryn. Taryniny úmysly se Sinbadem jsou sice trochu pochybné pro použití temné magie, určitě by byl snazší způsob, jak ho přesvědčit – já nevím, třeba mu zaplatit za cestu.

Dialogy jsou spíše funkční, vysvětlující danou situaci, než aby umožnily divákovi sympatizovat s jednotlivými postavami. Vizuální efekty nejsou až tak nejhorší, příšerky vypadají dobře, horší je to se záběry Providence na moři.

Každopádně žádný velkolepý příběh s množstvím nepředvídatelných zvratů tady nenajdete, ale jako nenáročná zábavná oddychovka funguje Sinbad překvapivě dobře.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sindibáda je povinnost natočit pro každou generaci

Je to jako jeden z těch seriálů, co jsme se ségrou sledovaly jako děti, mezi nimi byl taky jeden Sindibád. Není to nic super světoborného, ale tenkrát mi to nevadilo a nevadilo by mi to ani teď. Ne každý seriál musí být divácký zážitek. Občas se chcete jen podívat na něco, z čeho si nervete vlasy.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk