Sindibádova dobrodružství

Sindibádova dobrodružství (Adventures of Sinbad, The)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Malá čarodějka

Kvůli poškození lodi přistála posádka u malého ostrova a Sindibád jde hledat dělníky k opravě lodi. Dostane se do Města mlh, kde se seznámí s mladou kouzelnicí Serendib. Do města dorazí i zbytek jeho posádky, ale když se chtějí vrátit na loď, zjišťují, že ulice Města mlh jsou jako nekonečné bludiště. Město je pod kletbou nepřítelkyně posádky Ruminy, která využívá Serendibiných kouzelných schopností...

Uprostřed plavby po moři se strhne bouře. Loď je poškozená a vniká do ní voda. Posádka zamíří do nejbližšího přístavu. Je nutné sehnat nějaké nástroje a pár dělníků na opravu lodi. Sindibád sám vyráží do města a nařizuje zjistit Doubarovi přesný stav poškození. Celé město je zakryto závojem prapodivné mlhy a obrovské ulice jsou úplně vylidněny. Sindibád má dojem, že v mlze vidí nějaké nejasné postavy, ale ty rychle zmizí. Sindibád vstupuje do místní hospody, kde je kupodivu docela živo. Sindibád se ptá na nějaké dělníky, ale hostinská Bedoura mu nabízí něco jiného - nejvzácnější městký klenot. Sindibád o něj hraje s jejím manželem Ismailem v kartách. Princip hry je jednoduchý, kdo vytáhne vyšší kartu vyhrál. Sindibád vyhraje a dostává městský klenot - mladou dívku Serendib.

Zbytek posádky má už o Sindibáda strach a vyráží za ním. Sindibád se Serendib narazí na strážce města - démony, kteří se pokusí Sindibáda zabít. Serendib vytáhne ze svého vaku kouzelné kameny a zachrání ho.Sindibád nad jejími schopnostmi žasne. Při další cestě narazí na zbytek posádky, kteří už dorazili do města. Sindibád měl pocit, že byl v městě jen něco málo přes hodinu, ale zbytek posádky mu sděluje, že byl pryč celý den. Firouz má návrh, jak opravit loď - nahradit poškozený materiál z lodi dřevem z borového lesa za městem. Posádka vzala potřebné nástroje sebou a tak vyráží k lesu.

Ačkoli město vypadá jako velmi malé, posádka se stále nemůže dostat na jeho konec. Po důkladném prohlédnutí okolí zjišťují, že se motají v kruhu. Serendib jim přiznává, že město je prokleté - jeho ulice nemají konce. Maeve se jí ptá, zda zde kdysi nestálo jiné město. Podle Serendib ano a jeho základy jsou pod základy nového. Posádka je najde a prochází systémem chodeb, podél cesty je několik koster. Firouz se během cesty sbližuje se Serendib a je nadšen jejími schopnosti. Serendib z nich moc šťastná není, prý vždycky přinesou jen nějaké problémy. Na posádku zaútočí 3 oživlé kostry. Serendib pomocí svých kouzel dvě z nich zničí, třetí porazí Maeve.

Za Bedourou a Izsmailem doráží Rumina, které tohle město kdysi začarovala. Je velmi rozčílená, když se dozví, že Serendib, kterou chtěla jako svou nástupkyni, odešla se Sindibádem. Najde místo, kde posádka vstoupila do chodeb a pomocí svých kouzel vytvoří větrný vír, který odtáhne Serendib od ostatních. Zůstane po ní jen její vak s kameny. Posádka se vydává zpátky ji zachránit. Rumina je překvapená, jak Serendib za posledních několik let zesílila, ale ví, že oproti její moci je Serendib stále velmi slabá.

Posádka se vrátí do města. Prochází ulicemi, ale najdou jen pár maličkostí. Pak na ně zaútočí skupina obyvatel. Dorazí až k zamčeným dveřím. Nemají kam jinam ustoupit, a tak se je Firouz snaží otevřít. Ostatní bojují s obyvately. Mezi věcmi, které našli na ulici je i zrcátko. Firouz si v něm náhodou všimne, že tam není vidět téměř žádný z bojujících obyvatel. Bojující jsou jen přeludy původních obyvatel, jen dva z nich jsou skuteční. Poté, co Sindibád a Doubar zneškodní jediné dva skutečné obyvatele, všichni duchové zmizí. Sindibád už tuší, kdo je za tím vším a jeho podezření se potvrdí, když se před nimi objeví Rumina se Serendib.

Rumina je ochotná Serendib pustit, ale pouze pod podmínkou, že Sindibád odejde s ní. On svolí. Ještě předtím, než Rumina a Sindibád zmizí, použije Rumina kouzlo, kterým vážně oslabí moc Serendib. Pak jí ještě zbývá zničit město, které jí už není k ničemu a dokud bude stát, jen ji bude oslabovat. Město se začíná rozpadat. Doubar a ostatní v něm pravděpodobně zemřou, pokud se včas nevymotají ze zakletých ulic. Sindibád ale úspěšně překazí Rumino kouzlo a město se přestane rozpadat. Maeve přesvědčí Serendib, že Rumina jí nemohla úplně zbavit moci, protože ta je přímo její součástí a žije v ní samé. Navrhuje jí spojit jejich kouzelnou sílu a zkusit Ruminu porazit.

Rumina a Sindibád narazí v ulicích na ostatní a Maeve se Serendib na Ruminu zaútočí svými kouzly. Rumina má ale větší sílu a ony jí jen těžko odolávají. Síla kouzel odhodí stranou Sindibáda, Firouze, Rongara i Doubara. Sindibád se dostane k Serendině vaku, který si Firouz nechal u sebe, když Serendib zmizela v chodbách. Jejími kouzelnými kameny Ruminu oslabí. Ta radši zmizí.

Kletba byla zlomena. Posádka se vrací opravit loď a loučí se s Serendib. Ta chce svými kouzly zvelebit město do jeho bývalé krásy.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
HonZajs000
Malone