Sindibádova dobrodružství

Sindibádova dobrodružství (Adventures of Sinbad, The)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pouta, jež svazují

Během přistání na ostrově je Maeve unesena Vikingy, kteří ji mají přinést jako oběť démonu Gillingovi. Zbytek posádky vyráží Maeve na pomoc, ale ostrov je plný démonových nástrah...

Sindibádova posádka přistála u malého ostrova. Maeve jde na malou procházku, během ní se setká s malým chlapcem, kterému je fascinován jejím jestřábem Dermottem. Pak se ale objeví skupina asi 7 Vikingů, kteří jsou přesvědčení, že jim Maeve poslal jejich nejvyšší bůh Tor. Vůdce Vikingů nařizuje Maeve, aby šla s nimi. Ta ale odmítá a začne se s přesilou prát. Chlapec se jí pokouší bránit, ale jeden z Vikingů - Eyolf - ho odtáhne pryč. Nakonec Maeve přesile podlehne a Vikingové si ji odnášejí.

Sindibád a ostatní jsou právě uprostřed oběda, když k nim chlapec přiběhne a poví jim o Maeve. Posádka hned vyráží za ní, řídí se podle Dermotta. Maeve se po cestě snaží zjistit od Vikingů, co po ní chtějí, ale oni nejsou moc komunikativní. Maeve na ně zkusí použít jednu ze svých ohnivých koulí, ale nikoho netrefí. Vůdce Vikingů jí pak nechá svázat ruce a tím jí připraví o možnost dalšího kouzlení.

Sindibád a ostatní sledují Dermotta a postupují podle směru jeho letu, což značně zpomaluje jejich postup. Firouz chce použít svůj nový vynález, který mu má umožnit orientaci, ale ten nefunguje kvůli vlhkému lesnímu vzduchu. Sindibád dává návrh na sledování země, kde by spíš mohli najít stopu. Dermott se tím cítí dotčený, ale zbytek mužů souhlasí. Rozdělí se. V lese roste masožravá rostlina, která své oběti ovinuje dlouhými šlahouny. První na ní narazí Firouz s Rongarem, o chvíli později chytí i Doubara. Když Sindibád o chvíli později narazí na čerstvé stopy Vikingů, nemůže nikoho z přátel najít. Dermott ho k nim dovede, Sindibád mu předtím slíbí, že už půjde jen podle něj. Přesekne šlahouny rostliny a osvobodí tak své druhy. Pak pokračují v cestě.

Maeve se během cesty sbližuje s Eyolfem. Ten jí nakonec prozradí, proč ji zajali. Jejich loď se dostala do hrozné bouře a oni ztroskotali zde na ostrově. Jejich loď sice nebyla moc poškozená, ale zmocnil se jí démon Gilling a nechal jí hlídat svým mořským netvorem. Maeve má být oběť, za kterou dostanou svobodu. Maeve chce vyburcovat vůdce Vikingů k boji proti netvorovi, ale ten tvrdí, že tento boj by nešel vyhrát. Eyolf pak Maeve sděluje, že už s démonem zkoušeli bojovat. V posádce bylo přes 20 mužů, zbylo jich jen pár.

Sindibád se při další cestě chytí do obří pavučiny. Čím víc se v ní cuká, tím víc se do ní zaplétá. Doubar ho zkouší odtrhnout, ale jediný výsledek je, že skončí se Sindibádem v pavučině. Rongar si pak všimne vracejícího se pavouka. Použije své nože, aby odsekl okraje pavučiny. Posádka na poslední chvíli utíká před hladovým pavoukem.

Maeve dorazila s Vikingy na pobřeží. Vikingové si udělají malou přestávku. Na pobřeží přiletí Dermott. Maeve ho pošle za ostatními s kyticí šeříku, kterou dostala od Eyolfa. Ta roste jen zde na pobřeží a tak budou ostatní vědět, kde ji hledat. Dermott kytici přinese Sindibádovi a pak je vede nejrychlejší cestou na pobřeží.

Vůdce Vikingů, Eyolf a dva další vedou Maeve do jeskyně k démonovi. Maeve je přivázána na řetěz. Vůdce Vikingů chce hned uvolnit loď, ale démon odkládá záležitost s lodí na druhý den. Vikingové odcházejí a nechávají Maeve s démonem. Eyolf má výčitky svědomí a venku se snaží ostatní přemluvit k novému boji s Gillingem. Na pobřeží přiběhne Sindibád, Doubar, Firouz a Rongar a chtějí hned vydat Maeve. Než Vikingové vůbec něco řeknou, vynoří se z moře Gillingova obluda. Gilling nikdy neměl v úmyslu dohodu s Vikingy dodržet. Firouz netvora odpálí svými výbušnými trubičkami. Sindibád, Doubar, Eyolf a vůdce Vikingů jdou pak dovnitř osvobodit Maeve. Sindibád odtrhne řetěz, kterým je Maeve připoutaná. Démon se jí ale nehodlá vzdát tak lehce a dojde k boji. Démon zemře a vůdce Vikingů je vážně zraněn. Jeho poslední přání je, aby se Eyof stal novým vůdcem.

Firouz dá Vikingům svůj vynález, který jim umožní najít domov. Přátelsky se rozcházejí a Maeve dá Eyolfovi na rozloučenou polibek. Sindibád hned vyzvídá, zda se s Eyolfem hodně sblížili. Ta se jen tajemně usmívá a Doubar, Firouz a Rongar se jeho žárlivosti taky s chutí zasmějí...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Pouta, jež svazují
 • Ties That Bind, The
 • 1. série, 8. epizoda (celkově 8. díl)
 • 4. listopadu 1996
 • 1996
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0506515/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
Malone
HonZajs000