Sindibádova dobrodružství

Sindibádova dobrodružství (Adventures of Sinbad, The)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Princ, který nebyl

Posádka přistává u ostrova Arborea , kde zlotřilý rádce Drax svrhl krále a ustanovil se vládcem ostrova. Aby ale jeho vítězství bylo úplné, musí ještě zabít nástupce trůnu prince Xandera, který mu stále uniká. Posádka se s chlapcem spřátelí a nabízí mu pomoc v boji s Draxem...

Posádka je už dlouho dobu na otevřeném moři a pomalu jim začínají docházet zásoby. Jedné noci se ale zvedne podivný vítr, který je přivane až k ostrovu Arborea. Ještě z dálky je z ostrova slyšet hluk bitvy. Na palubu pak vyleze neznámý voják, který je varuje, že ostrov je poset "chodícími mrtvolami". Vzápětí bez jakýchkoliv známek zranění umírá.

Po přistání na ostrově narazí posádka na skupinu vojáků, kteří se právě vracejí ze závěrečné fáze bitvy. Jsou velmi spokojeni, protože se jim právě podařilo zabít prince Xandera, následníka trůnu. Posádka se s nimi střetne a úspěšně je odrazí. Pak postupují dál, až dojdou k hřbitovu, kde ještě před chvílí probíhala bitva a je zde mnoho mrtvých. Posádka slyší jakési podivné zvuky a padají mezi nimi dohady o přítomnosti duchů, což odmítá hlavně skeptický Firouz. Pak nalézají malého chlapce, který se představuje jako princ Xander, nástupce trůnu Arborey. Proti jeho otci se vzbouřil jeho rádce Drax, který na svou stranu získal mnoho následovníků a stal se tak pánem ostrova. Drax krále zabil, ale jeho nenávist vůči královu rodu na něj přivolala kletbu. Nebude moct spát až do chvíle, kdy nezabije celý králův rod. Proto se ho teď zoufale snaží najít a zabít. Na hradě navíc drží v zajetí Xanderovu matku. Posádka nabízí svou pomoc s osvobozením matky.

Drax na svém hradě přijímá velitele stráže, který tvrdí, že prince včera zabil. Rozzuřený Drax ho obviňuje ze lži, v noci ani oka nezamhouřil. Kouzelník Tiresias mu ukazuje, jak se Xander v doprovodu posádky blíží k hradu. Voják nevěří svým očím a přísahá, že prince zabil. Drax obviňuje své muže z neschopnosti, už dvakrát dostal zprávu o princově smrti a vždy byla mylná.

Během cesty si posádka začíná všímat podivností v princově chování, jako snahu vyhnout se jejich dotykům, podivné zmizení krvavé rány a dalších. Xander se sbližuje hlavně s Maeve a vypráví jí o tom, že vždy býval osamělý a teď toho lituje, protože už další příležitost k novým přátelstvím mít nebude. Maeve se ho snaží uklidnit a povzbudit, ale není to nic platné.

Během jedné zastávky na posádku zaútočí skupina Draxových vojáků. Většina posádky je přemožena a vojáci se chystají popravit prince Xandera. Jsou zahnáni Firouzem, který použil svých vynálezů a kusu bílé látky, aby ve vojácích vyvolal strach z přítomnosti duchů. Firouzův převlek vyděsí nejen vojáky, kteří při jeho spatření hned utečou, ale i prince Xandera, který ho považuje za ducha svého otce a prosí ho o odpuštění. Když se zjistí, že duchem byl Firouz, vypráví jim Xander, že v noc kdy vypukla bitva a jeho otec zemřel, byl Xander tak vyděšen hrůzou bitvy, že z bojiště raději utekl. Viní se ze smrti otce, ze zbabělosti a bojí se, že otec se mu bude zjevovat jako duch a trestat ho za jeho zbabělost. Sindibád mu vypráví, jak byl on sám vyděšený při své první bitvě a podaří se mu rozrušeného chlapce uklidnit.

Drax se kvůli neúspěchům svých vojáků raději připravuje na příchod prince i posádky. Jeho triumfem je Xanderova matka. Na jeho rozkaz je připoutána v nejvyšší věži hradu a z protější strany místnosti na ni míří kuše, kterou lze spustit zatáhnutím za provaz z Draxova trůnu. Drax se už poněkolikáté snaží královnu přesvědčit, aby se za něj vdala, ale nemá žádný úspěch. Drax jí naznačuje, že její souhlas by mohl zvrátit jeho rozhodnutí zabít prince.

Během další zastávky po cestě objevuje Maeve Xanderovo tajemství. Xander je ve skutečnosti pouhým duchem, byl zabit jedním z Draxových vojáků v první večer bitvy. Na svět se v této podobě dostal, aby se mohl pokusit zachránit svou matku. Prosí Maeve, aby ostatním členům posádky jeho tajemství neprozradila. Ona slibuje.
Posádka dorazí až před hrad, ten je ale bedlivě střežen. Posádka je kontaktována čarodějem Tiresiasem. Tiresias nikdy nepřestal být věrný Xanderovu otci, ale neměl odvahu se Draxovi otevřeně vzepřít. Poví jim také o Xanderově matce a nebezpečí, které jí hrozí. Dovede posádku tajnou chodbou do hradu. Tam jsou napadeni Draxovými strážemi. Zatímco Maeve a Xander jdou do trůnní místnosti pokusit se zdržet Draxe, zbytek posádky se snaží proniknout do nejvyšší věže. Drax je připravený jedním pohybem ruky ukončit život královny. Maeve se s ním pokusí vyjednávat. Kvůli obrovské přesile vojáků na věž utíká jen Sindibád, zatímco Doubar, Firouz a Rongar s vojáky bojují a snaží se získat Sindibádovi více času. Sindibád se dostane do věže a odřezává královnu.

Maevino zdržování Draxe přestává fungovat a Drax chce spustit kuši. Po krátkém boji Maeve odrazí a spustí zbraň. Pak se vysmívá Xanderovi, že přišel příliš pozdě, ale jen do chvíle, kdy do trůnní místnost dorazí zbytek posádky s královnou a Tiresiasem. Drax využivá krátkého okamžiku nepozornosti všech a napadne Xandera mečem. Ten jím ovšem jen neškodně proletí. Teď teprve poznává Drax i všichni ostatní (kromě Maeve samozřejmě) celou pravdu. Drax je otřesený a nechápe, proč králova kletba stále funguje. Ukazuje se, že Xanderova matka je těhotná, stalo se to večer předtím, než Xanderův otec zemřel, následník trůnu tedy stále žije. Drax se pak pokusí o útěk, ale Xander přivolá duchy všech, kteří kvůli Xanderově krutosti zemřeli a tito duchové ho zabijí.
Xander splnil své poslání a musí se vrátit zpět do říše mrtvých. Rozloučí se se všemi a pak se připojí k duchu svého otce, který už pro něj přichází. Zpátky na lodi Firouz stále odmítá uznat přítomnost duchů a domnívá se, že šlo pouze o vidiny, způsobené snědením hub.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Princ, který nebyl
 • The Prince Who Wasn't
 • 1. série, 11. epizoda (celkově 11. díl)
 • 21. prosince 1996
 • 1996
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0950791/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
Malone
HonZajs000