Sindibádova dobrodružství

Sindibádova dobrodružství (Adventures of Sinbad, The)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rarach

Sindibádova posádka po zdařilých obchodech odpočívá na krásném ostrově, který se podobá ráji. Objeví se tu však jejich úhlavní nepřítelkyně Rumina, která je má v plánu všechny zničit. Ani ona, ani Sindibádova posádka však netuší, že brzy budou své spory muset odložit stranou. Dostanou se na tajemné místo, na kterém leží kletba tajemných čarodějů, nazývaných Starci. Budou jim muset čelit společně, jinak do jednoho zemřou...

Sindibádova loď zakotvila u malého ostrova, aby si odpočinuli po cestě. Zatímco Sindibád a ostatní muži připravují oběd, vyráží Maeve na malý průzkum ostrova na koni. Na místě je ale i jejich úhlavní nepřítelkyně Rumina, která je hodlá všechny zesměšnit a poté i zabít. Použije na Maeve jedno ze svých kouzel, které ji v plné rychlosti srazí z koně. Když se Maeve probere, zaútočí na ni nestvůrné mořské monstrum. Maeve ho zneškodní svými ohnivými koulemi, ale je příliš zesláblá a znovu omdlí. Kouř z ohnivých koulí upoutá pozornost zbytku posádky. Rongar a Firouz zůstávají v táboře jako hlídka, Doubar se Sindibádem jdou Maeve na pomoc. Najdou ji v bezvědomí a podaří se jim ji probrat. Maeve je varuje, že na ostrově není bezpečno. V dáli se objeví Rumina v podobě tornáda. Maeve by ji nejraději zabila, ale Sindibád s Doubarem ji přesvědčí, že v současném stavu by ji nikdy nepřemohla. Odvádí ji do tábora.

V táboře už byla Rumina také zpozorována. Posádka už nemá čas vrátit se na loď, a tak se stahuje do vnitrozemí. Narazí zde na tajemné místo, které vypadá jako hřbitov. Je zde umístěno varování, které Maeve umí přeložit. Praví se v něm: "Střezte se smrtelníci. V těchto místech odpočívají Starci. A platí zde pouze jejich síla. Cizí kouzla zde nemají pražádnou moc. Pykat budou ti, kteří sem vstoupí a ruší jejich věčný spánek."; I přes varování se posádka na hřbitově ukryje. K hřbitovu se blíží i Rumina. Sindibád navrhne Maeve, aby zkusila Ruminu zneškodnit jednou ze svých ohnivých koulí. Maevina kouzla však nefungují. Nápis si přečte i Rumina a vzápětí i ona ztratí svou sílu. Posádka vystoupí ze svých úkrytů a jdou k ní. Ta proti nim znovu zkusí užít kouzlo, ale nefunguje to. Maeve jí navrhuje vyřídit jejich spor pomocí mečů. Na hřbitově se objeví tajemní muži v kápích, zřejmě Starci. Posádka ani Rumina nechtějí riskovat spor s démony, kteří zde mohou použít svá kouzla. Na Ruminin a Doubarův návrh se stáhnou do ruin, aby je chvíli pozorovali a odhalili jejich slabiny.

Atmosféra v ruinách je dost napjatá, Maeve a Rumina se do sebe neustále trefují a zbytek posádky se mezi nimi snaží udržet jakés takés příměří. Firouz, který pozoruje postavy v kápích dole, hlásí, že zmizeli. Rumina chce odejít, ale Sindibád ji zastaví s tím, že je to jen trik Starců. Padne pár nápadů, jak se jich zbavit, ale žádný z nich se nesetká s větším ohlasem. Jejich přemýšlení poslouchá starý muž, který se jim představí jako hlídač hřbitova Reinard, a směje se jejich úvahám. Vypráví jim o Starcích. Ti kdysi vládli celému světu, ale pak se začali hádat o vládu nad světem mezi sebou a propukla mezi nimi válka, která je všechny stála život. Jejich nenávist však nikdy nezemřela a vynoří se vždy, když někdo navzdory varování vstoupí na jejich posvátné území. On sám se zde kdysi pokusil ukrást nějaké vzácné sochy, ale Starci potřebovali někoho, kdo by se staral o jejich hroby, a tak ho nechali žít, ovšem s podmínkou, že zde bude sloužit do konce svého života. Sindibádovu posádku a Ruminu má na sklonku dne čekat smrt z rukou Starců. Poté odchází pečovat o hroby. Sindibád navrhuje porozhlédnout se po okolí a najít něco, co by mohli užít k obraně nebo jako zbraň. Rozděluje posádku do skupin - Maeve jde s Doubarem, Firouz s Rongarem a sám Sindibád s Ruminou, která dostala na obranu Rongarův meč.

Sindibád s Ruminou jdou lesem, ovšem po chvíli se rozdělí. Oba myslí na svoje největší obavy a ty se jim promítají před očima. Sindibád si představuje, že plave v moři a snaží se ho pohltit mocný vodní vír a Rumina vidí sebe jako starou, opuštěnou, všemi nenáviděnou ženu, která jí slibuje, že ji bude do konce života všude provázet. Rumina se před ní snaží uprchnout a volá Sindibáda. Narazí na něj, Sindibád se válí na zemi mezi stromy a myslí si, že plave v moři. Ruminin křik ho vrátí do reality. Oba pak dělají, že se nic nestalo. Průzkum ale radši dokončí společně.

Firouz s Rongarem se během průzkumu rovněž rozdělí. Rongar má vidiny větrných bojovníků (se kterými se on a Sindibád setkali v epizodě Conundrum), proti kterým nejsou jeho nože nic platné. Bojovníci ho srazí na zem a on proti nim zkoušít užít nože, ale ty jimi jen neškodně proletí. Pak vidina ustane a kolem Rongara nic není, jen jeho poházené nože. Rongar je posbírá a spěchá pryč. Firouz, který se už odmalička bojí ohně, najde v džungli lano, na kterém je cedule s výstrahou: "Pozor, oheň!". Po krátké úvaze, zda za lano zatáhnout či ně, za něj Firouz přesto zatáhne. Kolem se objeví plameny a Firouz cítí, jak ho plameny spalují. Na scénu přibíhá Rongar, který Firouze z jeho vidiny probere. Firouz v tu ránu jen klečí na zemi uprostřed ničeho. Společně pokračují dál.

Doubar s Maeve slyší během průzkumu divný zvuk, nemůžou se ovšem shodnout, odkud přišel. Usoudí, že jde o past a dohodnou se, že se rozdělí a tím původce zvuku vylákají. Ujdou sotva pár kroků, když za sebou uslyší zvuky a oba se otočí. Stojí tváří v tvář sobě navzájem, ale stejně jako zbytek mají vidiny. Doubar v Maeve vidí zabijáka Fortazzu, se kterým se kdysi střetl v Bagdádu a Maeve v Doubarovi vidí Ruminu. Oba po sobě vyrazí s cílem zabít protivníka. Po krátkém boji získá navrch Doubar, povalí Maeve na zem a snaží se ji uškrtit. Maeve se pokusí dostat k noži, aby ho probodla. To už k nim ale doběhne Firouz, Sindibád, Rongar a Rumina a odtrhnou je od sebe. Oba se po chvíli ze svých vidin proberou. Rumina navrhuje znovu promluvit s Reynardem a ostatní souhlasí.

Reynard jim po příchodu oznamuje, že Starci už jsou tady a chtějí je zabít. Navrhuje, že by vůdci Starců mohli bojovat s vůdci tohoto spolku. Volba padne na Maeve a Sindibáda. Zbytek posádky má zajistit, aby zbylí Starci nezasahovali do boje. Začíná boj. Sindibád i Maeve se snaží, co jim síly stačí, ale Starci jsou pořád o krok napřed. Sindibád si všimne, že bojovník, s nímž soupeří, dělá stejné pohyby jako on, a tak přestane bojovat. Vidí, že bojovník udělal to samé. Zbytek posádky se domnívá, že Sindibádovi přeskočilo. Sindibád nařídí Maeve, ať rovněž přestane bojovat. Ta se zdráhá, ale nakonec poslechne. Její soupeř pak rovněž přestane bojovat. Reinard se je snaží znovu vyprovokovat k boji, ale napadne ho Dermott. Místo starého Reynarda se pak objeví mladý kluk a nadává Sindibádovi, že všechno zkazil. Maeve i Rumina ho poznávají - je to Rarach, zčásti Bůh, zčásti člověk, jehož jediným cílem je dělat smrtelníkům různé skopičiny. Postavy v kápích odhalují své tváře - jsou to temná já našich hrdinů, která toužila po boji. Temná já poté zmizí. Rarach vysvětluje, že žádní Starci nejsou, ale že oni se jich báli natolik, že mysleli jen na to nejhorší, jen své nejtemnější noční můry. Maeve i Rumina byly tak vystrašené, že ani nemohli užívat svá kouzla a přitom celou dobu mohly. Čarodějky poté užijí svou kouzla společně proti Rarachovi, ten však zmizí dřív, než ho zasáhnou. Maeve si pak chce konečně vyřídit účty s Ruminou, ale ta si chce sama zvolit místo zúčtování a rovněž zmizí. Lesem se pak ozve divný zvuk a Sindibád dává rozkaz k návratu na loď. Po odchodu se ukazuje, že zvuk vydal Rarach, který je nakonec přece jen vystrašil, jak celou dobu chtěl.

Maeve má vztek, že se jí nepodařilo Ruminu zabít. Sindibád jí říká, že jistě bude mít další šanci, zároveň ale vyslovuje obavy, co bude, až se s ní znovu setkají...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
HonZajs000
Malone