Sindibádova dobrodružství

Sindibádova dobrodružství (Adventures of Sinbad, The)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rytíř

Sindibád a ostatní jsou pozváni vládcem ostrova Baronia na turnaj, za účast mají dostat dobrou odměnu. Ukazuje se, že turnaj je v podstatě jakýsi druh války, kterou pro Baronii a další dobyté ostrovy připravil krutý vládce Kattah. Ten věří ve své vítězství nejen proto, že má na své straně udatného bojovníka Tecua, ale je také vlastníkem kouzelného meče, který ho dělá prakticky nepřemožitelným...

Sindibádova posádka byla pozvána do Baronie, s jejímž vládcem Kalelem se dobře zná. Ten jim nabídl královskou odměnu za jednu malou službu, na které prý závisí osud celé Baronie. Odměna by posádce mohla pomoct v hledání mistra Dym-Dima. Firouz sebou bere svůj nový vynález - větrný stroj, který může využívat sílu větru. Po cestě k městu narazí na pár místních bojovníků, kteří je dovedou do jakéhosi údolí, kde k jejich úžasu probíhají jakési bojové hry. Jsou přivítáni Kalelem, který hned posílá Sindibáda do boje. Sindibád bojuje s urostlým bojovníkem Gotem, který má navíc u sebe zbraň. Doubar zkusí jít Sindibádovi na pomoc, ale je zastaven strážemi. Nakonec alespoň získá oštěp jednoho z nich a hodí ho Sindibádovi. Ten pak hodí Gota do studny.

Kalel je výsledkem nadšený a oznamuje Sindibádovi, že má pro něj dalšího. Tentokrát má Sindibád povolenu zbraň. Zápasníky ohlašuje Kris Kattah, momentální vládce ostrova, spolu se svým nejlepším bojovníkem Tecuem. Po krátkém zápase Sindibád vítězí, ale protivníka nezabije. Odmítá to i přes Kattahův příkaz. Protivník se pokusí Sindibáda zezadu zabít, ale Tecu ho zabije. Jeden z diváků protestuje, protože muže nezabil sám Sindibád. Kattah mu říká, že výsledek je platný a vytahuje meč. Maeve při vytahování meče cítí pocit nebezpečí. Odvážlivec zkrotne a uznává svůj omyl. Kattah pak meč vrací do pochvy a ukončuje pro dnešek hry.

Posádka je poté s Kalelem ve stanu. Sindibád a Doubar jsou na Kalela naštvaní. Kalel vysvětluje, že Kattah už dobyl stovky ostrovů a normální války už ho nudí, takže místo normální války vymyslel tyhle bojové hry. Pokud by některý zápasník z některého dobytého ostrova dokázal porazit Kattahova bojovníka, získal by tak pro svůj ostrov svobodu. Potíž je však v tom, že Tecua dosud nikdo neporazil (a už to zkoušela pěkná řádka mužů). Na Doubarovu otázku, proč proti Kattahovi dobyté ostrovy společně nepovstanou, jim vysvětlí, že mají strach z jeho meče. Ten byl vyroben v pekelném ohni a majitele činí neporazitelným. Maeve to potvzuje s tím, že z něj cítí zlo. Kattah také má všude na pobřeží stráže s katapulty, které potopí každého, kdo by se pokusil ostrov předčasně opustit. Sindibád teď nemá jinou možnost než pokračovat ve hrách. Jeho dvě výhry mu zajistily cestu do zítřejšího finále, kdy se má utkat s Tecuem.

Sindibád je večer pozván na večeři k Tecuovi do stanu. Ukazuje se, že oba muži mají leccos společného. Tecu už jako malý kluk toužil po plavbě po mořích, ale místo toho nyní slouží Kattahovi, kterým ve skutečnosti pohrdá. Navzdory službě Kattahovi se považuje za čestného bojovníka a hodlá provést boj přesně podle plánu, ačkoli připouští, že bude Sindibádovy smrti litovat. Sindibád ho přesvědčuje, že má na výběr a ještě si může splnit svůj sen.

Maeve a ostatní mezitím promýšlejí celou situaci. Maeve dostane odvážný nápad. Vlichotí se Kattahovi do přízně a ten ji pozve do svého stanu. Maeve se mu líbí a rozhodne se před ní trochu ukázat. Poví ji o svém meči a ukáže jí, co se s ním stane po vytažení meče. Promění se v jakýsi písečný přízrak, pohybují se velkou rychlostí, kvůli které nemají nepřátelé čas na kvalitní obranu. Poté se vrátí do normální podoby. Opuští stan kvůli hluku zvenčí a nechá s Maeve dvě stráže. Z druhé strany stanu se objeví Doubar a oba vojáky omráčí. Společně odejdou. Maeve popíše ostatním, co viděla a promýšlejí, jak Kattaha zneškodnit. Rongar dostane nápad díky Firouzově větrnému stroji, který sebou nosí. Firouz zkusí do druhého dne vyrobit zvětšenou verzi stroje.

Druhý den ráno se vše připravuje na zápas Sindibáda s Tecuem. Kattah si všimne mezi diváky Maeve se zbytkem posádky. Po jejím včerejším zmizení se jí chce raději zbavit, ale chce to udělat až po hrách. Po krátkém zápase Sindibád Tecua probodne. Firouz na místě konstatuje jeho smrt. Sindibád oznamuje, že ho Tecu požádal, aby ho v případě smrti pohřbil v moři. Současně oznamuje, že díky jeho výhře je nyní Baronia svobodná. Kattah je rozzuřen na nejvyšší míru a odmítá konec vlády nad Baronií. Do věci se vloží Kalel, který mu říká, že tyhle pravidla boje nastavil on sám a teď je nemůže porušit, jinak proti němu mohou povstat všechny dobyté ostrovy. Kattah tedy uznává svou porážku, ale pomstu Sindibádovi se nehodlá nechat ujít. Kalel děkuje Sindibádovi za osvobození Baronie a radí mu rychle zmizet.

Doubar a Rongar dopraví tělo Tecua na pobřeží. Ukazuje se, že Sindibád a Tecu byli domluvení a Tecuova smrt byla pouze fingovaná. Tecu má díky Kalelovi nyní k dispozici malou loďku a může vyrazit na moře. Na pobřeží se objevuje Kattah se svými vojáky a nařizuje všechny za tuhle zradu zabít. Jeho vojáci útočí. Sindibád a Tecu je odráží, zatímco ostatní připravují k použití Firouzův vylepšený vynález. Když Kattahovi vojáci neuspějí, vytahuje Kattah meč a hodlá je ztrestat osobně. Firouz roztočí svůj vynález a Kattah je rozprášen ve vzduchu. Na pláži po něm zůstane jen jeho meč. Sindibád ho zahodí do moře.

Tecu pak vyráží na své loďce na moře. Je šťastný, že si splnil svůj sen. Posádka se s ním loučí a sama se chystá k odplutí...
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
HonZajs000
Malone