plakát seriálu

Sindibádova dobrodružství

(The Adventures of Sinbad)

Epizoda 1×02 – Sindibádův návrat, část druhá (Return of Sinbad: Part 2)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sindibádova posádka dostane svůj poslední přírůstek – půvabnou čarodějku Maeve. Společně pokračují v záchranné misi, i když je na cestě čeká řada překážek. Obětí černé magie se stane i Sindibádův učitel Dim-Dym, který skončí kdesi na neznámém místě zaklet mocnou kletbou Turocova sluhy. Posádka se dostane k Slzavému ostrovu, kde už je čekají oba čarodějové a jsou připraveni je zničit...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mořský had útočí na loď. Na palubě je poplach, loď se opovážlivě kymácí. Firouz navrhuje použít katapult a vystřelit jím sud s olejem, ke kterému by vedl doutnák. Plán selže, protože se katapult utrhne. Had sežere jednoho ze Sindibádových mužů. Sindibád vyleze se sudem do strážního koše a hodí ho obludě přímo do tlamy. Had jde po chvíli ke dnu. Tuhle překážku tedy odstranili, ale všem je jasné, že jejich boj ještě neskončil. Pokračují v cestě. Rongar bedlivě pozoruje velkovezíra Admira, jehož chování je silně podezřelé.

Druhý den posádka doráží k Dim-Dymově ostrovu. Sindibád jde pro svého starého učitele. Po cestě ho napadne jestřáb. Ukazuje se, že jestřáb patří k čarodějce Maeve, která je nová žačka mistra Dim-Dyma. Dim-Dym ji poslal Sindibádovi naproti. Vzájemně si se Sindibádem nepadnou do noty. Maeve ho odvede k Dim-Dymovi. Ten už ví, jaká cesta je čeká a upozorňuje Sindibáda, že půjde o dosud nejtěžší úkol jeho života. Pokud se mu Turoca nepodaří porazit, zlo bude vládnout světu a dobro nadobro zmizí. Také mu oznámí, že Maeve půjde s nimi. Sindibád to nepovažuje za moudré, ale Dim-Dym mu vysvětlí, že i ona má své poslání, které musí naplnit.

Turoc oba muže ze svého ostrova pozoruje a už chystá další kouzlo, aby jim znesnadnil cestu.

Dim-Dym se na pláži nadšeně vítá s Doubarem a Firouzem. Maeve má malý spor s Mustaphou, který se drží starého rčení: "Žena na palubě nosí smůlu." Když ho Maeve porazí v souboji, tak své námitky stáhne. Krátce po vyplutí najednou ostrov zmizí díky dalšímu Turocovu kouzlu.

Plavba pokračuje. Dim-Dym učí Maeve vyčarovat ohnivé koule. Princ Kasif se cvičí v soubojích, za protivníky má Rongara a Mustaphu. Sindibád se snaží navázat konverzaci s Maeve a zjišťuje, proč je nepřítelkyní Turoca. Maeve mu pouze poví, že jejím nepřítelem je jeho dcera Rumina, ale nechce mluvit o tom, co jí Rumina provedla.

Večer na lodi Firouz sestavuje další svůj vynález. Osloví ho Admir, který mu říká, že se také věnuje výrobě vynálezů, některé má dokonce u sebe. Nabízí Firouzovi jejich prohlídku. Admirovy nepřítomnosti v kajutě však využil podezřívavý Rongar, aby ji prohledal. Vynese ven jeho truhlu. Firouz do ní nakoukne a vidí v ní lidské maso. Admir odmrští Firouze i přeběhnuvšího Mustaphu stranou a všem oznámí že je temný démon a Turocův věrný sluha. Dim-Dym se ho pokusí zneškodnit kouzlem, ale kouzlo nefunguje a démon zakleje jeho na neznámé místo. Turoc má podle něj zájem jen o prince, takže nařizuje Sindibádovi, ať prince vydá a tím zachrání ostatní. To Sindibád odmítá udělat. Démon se mu vysmívá a pak mu oznámí, že potřebuje k obživě čerstvé lidské maso. Bere na sebe svou pravou podobu. Posádka útočí, ale musí se vyhýbat jeho ocasu, ve kterém má jed. Podaří se mu zasáhnout Mustaphu. Rongar ho odtáhne stranou. Mustapha má velké bolesti a po chvíli umírá. Sindibádovi se nakonec podaří netvora zabít oštěpem, který mu vrazí do úst. Nálada na palubě je na bodu mrazu, během chvíle ztratili dva muže. Sindibád si dává slib, že Dim-Dyma najde, ať je kdekoliv. Loď pokračuje dál k Turocově doupěti.

Po příjezdu na místo požaduje Turoc okamžité vydání prince. Rumina dává Sindibádovi jiný návrh – nechají odplout prince i zbytek posádky, když tu Sindibád zůstane jako její nový přítel. Sindibád se hodlá dostat k jejich doupěti (vrchol hory) s pomocí Firouzova závěsného kluzáku. Firouz ho vystřelí z katapultu. Sindibád se tak dostane do potřebné výšky, kde aktivuje Firouzův kluzák. Vynález funguje. Rumina proti němu vyšle své kouzlo, ale mine. Sindibád se dostane až k vrcholu hory a bez váhání Turocovi usekne hlavu. Využívá Ruminina šoku a osvobodí princeznu Adinu. Menší problém je s přistáním na lodi, kdy se roztrhne plachta kluzáku a Sindibád s princeznou skončí ve vodě. Firouz, Kasif a Rongar je vytáhnou.

Rumina se mstí – vyšle proti lodi obrovského kamenného obra. Maeve se ho snaží zneškodnit ohnivými koulemi, ale přesnost jejích zásahů není dobrá. Sindibád požádá Dermotta, aby se na chvíli otočil a při dalším rozpřahu ji pořádně plácne přes zadek. To kupodivu zabere, obr je zasažen do hrudi a rozpadne se na kusy. Maeve je na Sindibáda trochu naštvaná. Posádka odplouvá. Rumina truchlí nad svým mrtvým otcem a slibuje, že Sindibáda zničí.

Princ Kasif děkuje Sindibádovi za pomoc. Sindibád po navrácení prince a princezny do Bagdádu hodlá pokračovat v plavbě. On i jeho posádka mají za úkol najít a osvobodit Dim-Dyma z moci kletby. Neví, jak dlouho budou muset hledat, ale to je pro ně vedlejší. Jednou ho najít musí...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Posádka je ohrožena kamenným obrem.)
Maeve: A co uděláš s touhle obludou?
Sindibád: Nevím. Možná by ji ten tvůj pták mohl odlákat.
Maeve: To by se ti líbilo, co? Obětovat Dermotta, když si nevíš rady.
Hlavní postavy
Sindibád
Vedlejší postavy
Prince Casib
Mustapha
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSindibádův návrat, část druhá
Původní názevReturn of Sinbad: Part 2
Rok natočení1996
Premiéra5. října 1996
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody