Sindibádova dobrodružství

Sindibádova dobrodružství (Adventures of Sinbad, The)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tichý svět

Sindibádova posádka uvízne poblíž malého ostrova a je nucena čekat na příliv, aby mohla odplout. Vyrazí na průzkum ostrova, kde najdou krásný palác, který patří sochaři Vincenzovi. Ten posádce nabídne, aby byli jeho hosty, dokud nebudou moci odplout. Maeve je sochařem naprosto okouzlena, i zbytek posádky si užívá odpočinek. Sindibád ale vzápětí dostane výstrahu od vojáka královské gardy. Jim všem, ale hlavně Maeve hrozí obrovské nebezpečí...

Sindibádova loď uvízne poblíž malého ostrova a nezbývá nic jiného, než čekat na příliv. Sindibád navrhuje, aby šli prozkoumat ostrov, aby našli čerstvou vodu a něco k jídlu. Maeve nabídne, aby počkala na lodi, aby se nemusela někde v horku trmácet. Ta ale jeho návrh podrážděně odmítne a jako člen posádky se chce výpravy rovněž zúčastnit.

Posádka na ostrově najde nádhernou zahradu plnou krásných soch. Všichni je nadšeně obdivují a ani si nevšimnou příchodu skupiny cizích mužů. Jeden z mužů je sám vládce ostrova a tvůrce oněch soch. Představí se jako Vincenzo. Maeve je Vincenzem od první chvíle zcela okouzlena a on se jí velmi galantně dvoří. Vincenzo celé posádce navrhne pobyt v jeho paláci, dokud nebudou moci odplout. Maeve ráda souhlasí, i Doubar s Rongarem a Firouzem jsou nadšeni z představy odpočinku s dobrým jídlem a společností krásných žen. Sindibád má jisté pochyby, ale Vincenzo je nebere na vědomí a odvádí posádku do paláce. Sindibád při odchodu ze zahrady slyší podivný hlas, ale nikoho nevidí a usoudí, že se mu něco zdálo. Později v paláci vyslovuje Sindibád před Maeve podezření, že s Vincenzem není něco v pořádku. Ona ho ale nevšímavě odbude. Názor nezmění, ani když se jí při koupeli ve vodě zjeví obraz ženy, která ji varuje, aby si dávala pozor na Vincenza.

Sindibád před večeří prochází vstupní halou paláce a všimne si pohybu za závěsem. Načapá zde jakéhosi sluhu. Ten se snaží utéct a pak na Sindibáda vytáhne meč. Sindibád ho ovšem zneškodní. Muž se přestaví jako Nissan a tvrdí, že je voják z gardy krále Gajema. Chtěl Sindibáda varovat před nebezpečím, které hrozí Maeve. Podle něj palác patřil kdysi králi Gajemovi a jeho ženě, královně Nadje. Vincenzo byl pouze dvorní sochař, ale pak králi násilím království vzal.

Vincenzo má prý zbraň, která je nad všechny armády světa – své umění. Sindibád mu nevěří, ale Nissan mu říká, aby na ostrově našel místo zvané "Třpytící se jeskyně" a tam najde důkaz o pravdivosti jeho slov. Pak si všimne Vincenzova papouška na okně a v panice prchá s tím, že je s ním konec. Sindibád se ho marně snaží zastavit.

Na večeři dorazí jako poslední Maeve, oblečená do krásných šatů. Všichni jen obdivně zírají. Vincenzo jí navrhne, že by podle ní udělal jednu svou sochu a nabízí jí ukázku svých ostatních prací. Maeve ráda souhlasí, o prohlídku má zájem i Sindibád. Vincenzo ho neochotně přibírá k prohlídce. Doubar, Firouz a Rongar zůstávají u stolu. Maeve si během prohlídky všimne sochy, která má stejnou podobu jako žena v koupeli. Vincenzo jí představí jako svou zemřelou ženu. Sindibád chce vidět Vincenzovu dílnu. On jim ukáže, kde je, ale dovnitř prý smí jenom on.

Později v noci odláká Sindibád Vincenza i dva strážné od dílny a vnikne dovnitř. Ke svému překvapení zde najde sochu, která vypadá přesně jako Nissan. Druhý den to vypráví Maeve, ale ona mu nevěří. Nakonec souhlasí alespoň s tím, že Vincenza zabaví a Sindibád se zbytkem posádky se zatím porozhlédne po sluhou zmíněné jeskyni.

Firouz je mezitím v pilné práci. Kdesi na ostrově objevil jakési látky, které smíšením tvoří výbušnou směs. Také hned Sindibádovi demonstruje jejich funkčnost. Pak mu vypráví o místě, kde jich našel větší množství. Sindibád myslí, že by mohlo být poblíž "Třpytící se jeskyně". Nařídí Firouzovi, aby našel Rongara s Doubarem a pak vyrazí hledat jeskyni. Na okně ale během celého jejich rozhovoru seděl Vincenzův papoušek.

Sindibád a zbytek posádky nemohou jeskyni dlouho najít. Doubar a Firouz si myslí, že je Sindibád zaujatý kvůli svým citům k Maeve, ale ten to rázně odmítá. Konečně jeskyni najdou. Před vchodem jsou látky, které Firouz používá do svých výbušných trubiček. Firouz zůstává venku, aby si nasbíral pár kousků, zbytek mužů jde dovnitř. Po pár metrech je ale cesta ukončena zdí. Sindibád si na zdi všimne nějakého znaku a poté, co se ho dotkne, se dostane na druhou stranu zdi. S úžasem vidí celou zkamenělou armádu s králem v čele. Teď už je mu jasné, co se tady děje. Vincenzo mění lidi pomocí nějakého kouzla v mramor. A podle Nissanova varování má teď spadeno na Maeve. Přes zeď volá na kamarády, aby ho dostali ven. Doubar se znaku na zdi rovněž dotkne a on i Rongar se dostanou na druhou stranu k Sindibádovi. Teď jsou v pasti všichni tři.

Vincenzo připravuje Maeve jako model pro svou další sochu. Od svého papouška dostane zprávu o Sindibádovi a ostatních a posílá za nimi stráže. Maeve zatím ještě nic netuší. Vincenzo jí nepozorovaně dá do vína prášek a omámí jí. Dermott cítí, že jeho paní je v nebezpečí a přiletí z lodi do paláce. Přistane ve Vincenzově dílně. Vincenzovo kouzlo spočívá v kouzelných rukavicích, které změní v kámen každého, koho se dotkne. Dotkne se i Dermotta a ten se změní v kámen.

Firouz konečně ukončil sbírání látek a i on vstupuje do jeskyně. Ostatní ho včas varují, aby na znak nesahal. Firouz stěnu odpálí svými výbušnými trubičkami. Po cestě do paláce narazí na stráže. Firouz přiváže další výbušnou trubičku k Rongarově bumerangu, a poté, co stráže dostanou na jedno místo, je pomocí třaskavého prachu opět zneškodní. Konečně se dostanou do paláce, ale ještě je čeká boj s dalšími strážemi. Doubar, Firouz a Rongar s nimi bojují, čímž umožní Sindibádovi dostat se rychleji do dílny. Doběhne ale pozdě, Vincenzo už stačil Maeve proměnit v kámen.

Sindibád vyhrožuje Vincenzovi zabitím. Sebejistý Vincenzo se ale snaží proměnit v kámen i Sindibáda. Sindibád se mu zdárně vyhýbá, ale Vincenzo ho zažene na balkon a Sindibád už nemá kam utéct. Objeví se ale zbytek posádky a Doubar Vincenza uzemní pořádnou ránou. Vincenzo přepadne přes zábradlí a jen tak tak se drží. Sindibád mu nabídne záchranu, když vrátí všem sochám život. Vincenzo souhlasí, ale během vytahování se pokusí Sindibáda znovu proměnit v kámen. Sindibád mu ale jednu ruku přimáčkne k obličeji a Vincenzo skončí jako kus mramoru. Spadne přitom ze zábradlí a rozbije se na kusy. Všechny sochy se změní zpět na živé lidi.

Královna vyslovuje Sindibádovi své díky a odmění se mu zásobami a jídlem pro posádku. A ještě jedním speciálním darem pro Maeve. Nissan oznamuje, že z jeskyně dorazil král Gajem a armáda. Později na lodi se Maeve a Sindibád omluví jeden druhému za svou hádku a Sindibád jí předává dar, o který požádal královnu – krásné šaty.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
HonZajs000
Malone