plakát seriálu

Siska

(Siska)

Názory uživatelů

I po letech dobré

Tenhle seriál ve mně především vzbuzuje horu nostalgie. Začal se vysílat v devadesátých letech, kdy byla televize (všechny čtyři) plná dobových amerických filmů a sitcomů, jihoamerických telenovel a v neposlední řadě německých a rakouských kriminálek.
No a z téhle téměř nekonečné řady Wolfových revírů, Komisařů Rexů, Kober 11 a mnoha dalších patří Siska jednoznačně k těm seriálům, ke kterým se lze ještě po letech vracet. Vracet bez uzardění z toho, na co jsme se to tenkrát pro všechno na světě byli schopní dívat. Zápletky rozhodně nesledují jediné schéma jako výše uvedené seriály s tradičním schématem krátká zápletka na úvod, 1 podezřelý, 1 viník, drsňácké finále, který časově výborně pasoval na 45minutové díly. Příběhy v Siskovi dokážou vtáhnout svým dějem i atmosférou a dokážou to i potom, co jste těch dílů viděli spoustu. A v neposlední řadě taky můžete směle tipovat kdo je vrah, ale ne podle pořadí, v jakém se na ně zaměří pozornost detektivů.
Detektivních seriálů z německé školy je zkrátka celá řada, vlastně snad až příliš. Možná, že to není tak docela váš šálek čaje, protože detektivky se v každé zemi pojímají trochu odlišně. Pokud už ale tenhle styl můžete, tak Siska patří k těm seriálům, které rozhodně nezapadnou.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

hm..

Když v TV opravdu nic nebylo, tak sem se na to koukala, jinak se mi to vůbec nezalíbil.. žadný vtip.. nic.

10 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí