plakát seriálu

Skladiště 13

(Warehouse 13)

Epizoda 3×01 – Nováček (The New Guy)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Bývalý agent ATF Steve Jinks se připojí ke Skladištnímu týmu a pokouší se Petovi pomoci odhalit a najít podezřelé v případu, kde jsou oběti zabíjeny naprosto stejně jako hlavní postavy v Shakespearových tragédiích. O pomoc budou nuceni požádat i odejitou Myku. Artie, Claudia a Leena mají jinačí problémy, a to s nalezením původu velice nebezpečné bouřky, které vypukla ve Skladišti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Steve Jinks, agent ATF, vyruší skladištní tým při zaopatřování kolem sebe blesky metající kytary Jimiho Hendrixe. Claudia pomocí kytarpáky kytaru „vypne“ a vymění za repliku. Paní Frederic si se Stevem promluví, protože řekl svému řediteli o artefaktech a nabídne mu práci ve Skladišti. Pete nového parťáka nechce, jenže Artie už je starý a Claudia příliš mladá. Během kraťoučké ukázky Skladiště začne přímo nad Antickými archivy zuřit bouřka, za kterou, jak Artie zjistí, může socha Dia rozčílená na sochu Héry ze Skladiště 2. Neutralizér použít nejde, protože se z nich okamžitě odpařuje. V Denveru zemřela žena na uštknutí Russellovou zmijí. Pete a Steve naleznou v koši popel z pergamenu, ale agentka FBI Sally Stukowski je vyhodí. Přesunou se k další vraždě; uklízečka vypoví, že ji umírající oslovil kai su teknon. Podle vyšetřovatelů byl bodnut třiadvacetkrát 23 různými noži. Artie vypátrá, že sochy Dia a Héry se navzájem nenávidí, Zeus svou sestru a manželku Héru podváděl, na což přišla, začala mu dělat scény a teď se po dlouhé době opět shledávají. Artie a Claudia proto sochu Dia přesunou do univillské zimní zahrady. Steve zjistí, že kai su teknon znamená I ty, Brute ze Shakespearova Julia Césara, zmije zase pochází z Antonia a Kleopatry. Pete ví o někom, kdo má Shakespearovy hry v malíčku – Myka se nejdříve s pomocí zdráhá, nakonec však souhlasí. Steve jí řekne, že před svou smrtí řekly oběti verš ze Shakespeara. Myku ihned napadne prokletý, ztraceny Foliant. Oběti mají společný hotel Regalton, první oběť psala o srazu bankéřů, druhá tam pracovala jako číšník. Steve v Regaltonu obdrží obálku s pergamenem a začne se dusit. Naštěstí se objeví Myka a zachrání ho. Udělala o Foliantu malý průzkum a zjistila, že kdo řekne poslední slova oběti z pergamenu před tím, než papír sežehnou plameny, se zachrání. Hlavní bankéři dostanou pergamen, ale Myka, která se na sešlost vplížila jako číšnice, je zachránit. Paní Frederic Myce osobně poděkuje a přivede ve formě hologramu H.G., která Myku přesvědčí k návratu do Skladiště. Ten, co posílal z Foliantu pergameny, se svému bossovi omluví za ztracení Foliantu a Sally ho udusí.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Kytara Jimiho Hendrixe
Foliant Williama Shakespeara
Sochy Dia a Héry
Narážky na další seriályvložit další narážku

Star Trek

Pete zakončuje rozhovor přes farnsworth slovy "Kirk končí", pak ještě natočí kameru na Jinkse a řekne "Spock taky". Jinks k tomu přidá vulkánský pozdrav.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Artie a Claudie umístili sochu Dia do arboreta.)
Artie: Ok, pojďme odsud. Ty kytky mě znervózňují a tahleta na mě zírá.
Hlavní postavy
Peter 'Pete' Lattimer
Myka Ophelia Bering
Arthur 'Artie' Nielsen
Claudia Donovan
Irene Frederic
Steve Jinks
Vedlejší postavy
uklízečka
Monica Hopper
paní domácí
Charlie Stanton
bankéř
Charlie Stanton
agent FBI
H.G. Wells
agent ATF
Sally Stukowski
bodyguard paní Frederic
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNováček
Původní názevThe New Guy
Rok natočení2011
Premiéra11. července 2011
Česká premiéra8. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 340 000 diváků
Autoři profilu epizody