plakát seriálu

Škoda lásky

(Škoda lásky)

Epizoda 1×01 – Škoda lásky
91 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V povídce se stejným názvem, jaký nese celý cyklus, se hlavní role zhostil brilantní Karel Gott. Se vší svou noblesou, kterou v sobě má, dokázal zahrát jak galantního zpěváka, tak i opilého flamendra, a zprostředkovat tak divákovi úžasný zážitek.

Karel Gott se musí potýkat s jím posedlou fanynkou, paní Doušovou. Té nezabrání vůbec nic v tom, aby se s Karlem viděla a vetřela se k němu domů. Nosí mu koláče, peče mu bábovky a pronásleduje ho na každém kroku. Karel to ovšem špatně nese. A nepomáhá ani sestra paní Doušové, kterou Gott pokaždé volá na pomoc. Rozhodne se proto poslechnout rady svého dobrého kamaráda, Karla Šípa, s jediným cílem - Zbavit se Doušové a získat zpět svůj ztracený klid.

Jak jeho počínání s neúnavnou fanynkou dopadne? Jak se nakonec paní Doušová vyrovná s neopětovanou láskou mistra české hudební scény?

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Díl byl natočen podle skutečné události.
Záběry, kde paní Doušová dává Karlu Gottovi růži na jeho koncertě, se točily při vystoupení Karla Gotta v Hradci Králové v rámci jeho turné v roce 2012. Karel Gott o všem dopředu věděl, a byl to tak jeho první záběr do chystaného povídkového cyklu.
Při točení scény, kde paní Doušová dává na koncertě růži Karlu Gottovi, je v pozadí vidět dáma v červených šatech. Je jí Hannelore Uhl, skutečná Gottem posedlá fanynka, která ve skutečnosti Karla Gotta pronásleduje tak, jako právě paní Doušová.
Vedlejší postavy
řidič autobusu
manžel Dominiky
sám sebe
Dominika, sestra paní Doušové
sám sebe
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český názevŠkoda lásky
Původní názevŠkoda lásky
Rok natočení2013
Premiéra29. prosince 2013
Česká premiéra29. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody