plakát seriálu

Škola Na Výsluní

(Škola Na Výsluní)

Epizoda 1×12 – Výlet
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Děti roznášejí letáky s varováním před tyčinkami Danda. Danda se starostou žádají Matějkovou, aby žáky exemplárně potrestala a ta se nakonec rozhodne zakázat jim školní výlet. Pan Čížek se zlobí na Petru, maminku teď vyhodí kvůli jejich provokacím z práce.

Lenka s mámou se učí jezdit na kole, je to překvapení pro Silana. Karolína je vidí, jak spolu šťastně šlapou na bicyklech. Kabátová se rozhodne odjet se sedmáky na výlet tajně. Karolína se pokouší získat zpátky kamarádství Petry.

Když Matějková zjistí, že sedmáci odjeli přes zákaz na výlet, rozhodne se všechno pokrýt fiktivní exkurzí ve slepičárně - a sama se radši hodí marod. Ve vlaku výletníky překvapí průvodčí Jarda, který jim přinese občerstvení. Panuje dobrá pohoda, sedmáci se učí od Lenky znakovou řeč.

Do Dandovy firmy dorazí hygienická inspekce. Za dětmi do chatového tábora naopak přijede Zelenka, který slibuje Kabátové, že boj o záchranu školy ještě nevzdá.

Druhý den kluci přelezou plot do cizí zahrady, aby se vykoupali v rybníčku. Napadne je pes, všichni utečou, jenom Lenka, která štěkot neslyšela, skončí pod tlapami vlčáka. Silan ji odvážně zachrání. Malér přesto nezůstane utajen, protože pes také rafnul Machatu do lýtka a tak se musí zjistit, je-li vlčák očkován.

Filip přijede domů z výletu a vidí, že jim exekutoři vystěhovali dům. Jenom počítač mu máma zachránila...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
bezdomovec Jarda
starosta Beneš
babička Machatová
učitelka Trčková
učitel Smotlacha
učitelka Bártová
maminka Perglerová
otec Pergler
maminka Juklová
maminka Papežová
maminka Čížková
otec Čížek
maminka Silana
maminka Machatová
otec Machata
otec Hájek
pan Láznička
otec Možný
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český názevVýlet
Původní názevVýlet
Rok natočení2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka25 minut
Autoři profilu epizody