plakát seriálu

Slovácko sa nesúdí

(Slovácko sa nesúdí)

Názory uživatelů

Mé rodiště, jižní Morava

Tento seriál je pro mňa srdcovka, a to ne jen kvůli tomu, že sa taky natáčal v naší dědině.

Ty knížky sem četla už jako malá holka.
Seriál je podle knižní předlohy knih Zdeňka Galušky. V seriálu sa též ozývá slovácké nářečí, keré mu přidává na autentičnosti (což možná někeří z iných lokalit nepochopijů). V seriálu aj také ukazujů asi nejkrásnější kroje v republice.

Seriál je o tom, že dva hlavní hrdinové svérázným a originálním způsobem řešijů dědinské rozepře aj problémy. Tož někdy sa snaží len pobavit a někdy chtějů enom ze situace co nejvíce vytřískat pro seba (též svéráznů náturu někeří nepochpijů, ale to bude asi likalitů).

PS: To nářečí je naschvál

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Slovácko

Jelikož pocházím z (sice mírně vzdálenějšího, ale přece) okolí Slovácka, můj názor na tento seriál bude asi lehce neobjektivní.

Jedná se o skupinku dvanácti příběhů založených na knížce Zdeňka Galušky, která vypráví o vesnické jadrnosti a tvořivosti. I když ne vždy, s jednáním postav souhlasíme, musíme uznat, že z jejich a hlavně z dobového pohledu konali správně.

Hlavní role byly svěřeny Oldřichu Velenovi a Jozefu Krónerovi, kteří se pro tyto role jakoby narodili. Sice Oldřich Velen ne vždy hraje se zapálením a často se schovává (jaká ironie) za menšího Krónera, ale ve výsledku si ona dvojice hraje do karet až moc dobře.

Celý seriál je mluvený slováckým nářečím (což asi TSZZ nikdy nepochopí). Co ale dál dodat? Morava a Slovácko je místo, které bude vždycky patřit do mého srdce, a proto subjektivně hodnotím stovkou. Mám ale dojem, že i bez toho by moje hodnocení nebylo menší.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

???

Tak z tohodle vždycky žasnu...jednak mě neuvěřitelné rozčiluje ten jejich jazyk,kterej jen hooodně vzdáleně připomíná češtinu a i ten děj se mi nějak nepozdává-v podstatě je to o dvou důchodcích co se z nějakého záhadného důvodu (patrně starecká demence) chovají jako dva ko*oti.

10 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí