plakát seriálu

Slunečno, místy vraždy

(The Glades)

Názory uživatelů

Oddychovka!

Musím přiznat, že jsem si the glades pustila až po tom, co jsem viděla v televizi ukázky s tím idiotským (pardon,ale je to tak) názvem, který mě (prosím nesuďte mě), zaujal. Ze začátku supr skvělý, odpočinkový koukáníčko, pak mě začal zajímat osud hlavních hrdinů a koukala jsem i ve volném čase, nejen při žehlení a uklízení :). Postupem času ztrácel, ale na druhou stranu 4. řada pro mě byla zase návratem nahoru.

Nečekejte žádný zázraky, ale něco u čeho můžete vypnout a to se občas dost hodí :).

P.S. Mrzí mě, že skončil, protože otevřenější konec asi zanechat nemohl.. :)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Slunečno, místy přizabít za překlad názvu...

Od The Glades (český překlad používat nebudu, nedělá mi dobře na oči, protáčí se mi panenky nahoru...) jsem moc nečekala, protože jsem o tom od nikoho neslyšela. A už po první epizodě, která má skvělé finále jsem se ptala: "Sakra proč?".¨Po dvou sériích stále nechápu, že ohlas není větší. Hlavní hrdina v úvodní znělce říká, že moc dobře nevychází s lidmi. Je ale slabým odvarem jakýchkoli svých nesnesitelných seriálových kolegů. Mě přijde akorát sympaticky přidrzlý. Seriál má spád, ale zas ne takový, abyste to nestíhali pobrat. Je to detektivní klasika, ale genialita spočívá v detailu ... věřím postavám všechno co říkají a dělají, někdy je to tak ze života, až mám pocit, že mi doslovně přehrávají něco z mého. Je to takový "uvěřitelný" ale zároveň zábavný, herci jsou hezcí, ale ne superkrásní ... prostě se na to moc příjemně kouká.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Co může jedna blbá řada napáchat

Seriál jsem původně zkusila z nudy a nedostatku nápadů, ale jakmile jsem se přenesla přes to, že hlavní ženská role není magor jako postava, kterou jsem viděla hrát herečku dřív, začalo se mi to hodně líbit. Člověk musí až litovat podezřelé, kterým brnká na nervy ten nejotravnější detektiv, jakého jsme kdy viděli. Z nevinného se pak snadno musí stát brutální vrah. Hned v úvodu se přímo zabouchne do ženské, která mu narovinu dá najevo, ať si dá zajít chuť, protože je vdaná, a i když je manžílek v base, není taková mrcha, aby se s ním rozvedla, když s tím vlastně nemůže nic dělat. Jeden má i pocit, že není žádné neviňátko ani ona a mohlo by to být ještě zajímavé. Když tedy Jim nemůže mít matku, skamarádí se aspoň se synem, kterého si klidně vezme s sebou na místo činu. A co je na seriálu nejlepší, vrahem je vždycky ten poslední, kdo by vás napadl. Trošku změna oproti tomu, jak vždycky vyšetřovatelé znají vraha od začátku případu, ale odhalit ho jim trvá celý díl.
Když to tak člověk čte, hned ho napadá, že to je sakra jiný seriál, než na jaké je zvyklý. A věřte mi, že se u málokteré kriminálky takhle zasmějete.
Jenže tak seriál začíná. Ještě jsem překousla, že ten románek nebyl až tak zajímavý, jak jsem původně myslela, a důvody, proč je pořád nedávali dohromady, vlastně žádné důvody nebyly, ale 3. řada byla veliké zklamání.
Hrdina konečně získá holku, načež se ta odstěhuje do jiného státu za prací v nemocnici a my se musíme mořit z otravnou zápletkou, jak je chudina šikanována šéfkou, která chtěla to místo pro svého snoubence. Tak od tohohle jsou snad Grey´s anatomy, ne? Do detektivního seriálu to opravdu tahat nemuseli. Případy už nejsou zdaleka tak originální a Jim už zdaleka není tak vtipný. Navíc dostane ocásek, který má ohodnotit jeho vyšetřovací techniky. Zřejmě se mělo mezi nimi postupně vybudovat něco, co by tam nevzniklo, kdyby Jim nemusel procházet vztahem na dálku, čemuž sexy kolegyně nepomohla, aniž by si oba to napětí uvědomili dřív, než to zašlo dál. Jenže ta část postupného sbližování, jak naznačují, jim nějak nevyšla. Na to, že má ženská původně známost a o Jima zájem nejeví, se chová, jako by se po něm měla vrhnout už ve své první scéně. A Jim se taky už od začátku chová, jak kdyby ten vztah na dálku trval neskutečně dlouho, tak se teda poohlíží po jiných možnostech, i když to sice neplánoval. Prostě naprosto zbytečná zápletka, kterou navíc ani trochu neuměli napsat.
A kde se vlastně poděl ten kluk, který se kolem Jima pořád motal? Prakticky chybí i v linii vlastní matky.

3. řada seriálu je prostě hluboký podprůměr mezi detektivkami, takže původně dvě skvělé řady nezachrání seriál na celkovém hodnocení.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Čtu samou chválu ....ale žádný šlágr to tedy není

Tak jsem se nechal nalákat a rozhodl jsem se, že jeden díl vyzkouším, prubnu...sorry, ale nadále platí co jsem již napsal do nadpisu...Žádnej šlágr to tedy rozhodně není.Prostě od kriminálky čekám trochu širší pojetí, že mne chytí,vtáhne do děje a bude případ nějak podrobnější,propracovanější.Ale tohle se mne zdá jednoduchý,laciný,nezáživný,humorné - směšné.Přeci v ostatních krimi a ve skutečnosti je to piplačka, nimračka, honění důkazů, indícíí,svědkové atd,adt....ale zde nám na to stačí jeden hrdina.I když případ vyřešil-co také jiného čekat,tak prostě mne tento seriál nezaujal,neoslovil.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Glades

Hodně pohodový letní krimi seriál. Dobré vyvážení klasické kriminálky, obohacené o moderní věci ala CSI plus velmi dobrá romantická zápletka hlavních představitelů. Z herců mi v mysli asi nejvíce utkvěl Carlos Gómez, kterého jsem mě vždy spojeného s klasickými bad boys.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The Glades

Pohodový letní krimi seriál :)

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí