plakát seriálu

Smallville

(Smallville)

Epizoda 2×23 – Neposlušný syn (Exodus)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tajemný hlas, který oslovil Clarka na konci předchozího dílu, patří údajně jeho biologickému otci, Jor-Elovi. Ten Clarkovi tvrdí, že jej musí poslechnout a naplnit svůj osud. Clark nechce opustit své nejdražší, tím spíš, že jeho vztah s Lanou je ve velmi slibném stádiu. Tajemná síla z lodi však Clarka dokáže ovládat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Náhodou se během jedné z návštěv v jeskyni Kavačů Clark dozvídá, že Lionel Luthor si nechal vyrobit přesnou kopii osmistěnného klíče z kryptonitu. Clarka napadne, že by s pomocí klíče mohl loď zničit a tím se zbavit Jor-Ela. S Petem klíč Lionelovi ukradnou a Clark jej vloží do lodi. Loď je zničena, ale tlaková vlna způsobí havárii vozu, ve kterém se Clarkovi rodiče vracejí z Lexovy svatby. Martha v nemocnici potratí. Johnatan se na Clarka zlobí. Clark se cítí opuštěný, sebere Chloein prsten z červeného kryptonitu a odjíždí pryč ze Smallville.

Probíhá svatba Lexe s Helen. Cestou soukromým letadlem do Karibiku Lex po přípitku s Helen usíná a probouzí se sám uprostřed bouře v prázdném letadle s požkozenou palubní deskou. Chloe, která na Lanu žárlí, se definitivně rozchází s Clarkem ve zlém a přislíbí Lionelovi, že mu dodá o Clarkovi informace. Ten jí na oplátku zajistí slibnou novinářskou kariéru.

Hlavní postavy
Clark Kent
Chloe Sullivan
Lana Lang
Martha Kent
Jonathan Kent
Lionel Luthor
Pete Ross
Vedlejší postavy
Dr. Helen Bryceová
Dr. Hardenová
vědkyně Lexcorpu
ochranka letiště Lexcorpu
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNeposlušný syn
Původní názevExodus
Rok natočení2003
Premiéra20. května 2003
Česká premiéra3. září 2004
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka44 minut
Autoři profilu epizody